زخم رحم و درمان

درمان زخم رحم چیست؟؟

مامانم رفته دکتر بهش گفته زخمت خیلی بزرگ باید کورتاژ بشی
کسی کورتاژ کرده واسه زخم؟

زخم دهانه رحم در واقع خود بافت رحم است بنابراین اگر این بافت عفونت نداشت، نیاز به کار خاصی نیست. اما اگر این بافت عفونی شده بود و شما در معرض علائم جسمانی، نظیر ترشحات مخاط، خونریزی یا درد در طول یا بعد از رابطه جنسی بودید، باید با پزشک خود درباره گزینه های درمان صحبت کنید.

  • درمان اصلی در ابتدا استفاده از دارو است. دارو درمانی تا چند دوره قابل استفاده است اگر مصرف دارو در شما هیچ تغییری ایجاد نکرد، باید از سایر روش ها مانند سوزاندن منطقه (کوتر) و یا کرایو (فریز کردن دهانه رحم) باید استفاده شود.

  • هر یک از این روش ها می تواند در عرض چند دقیقه با بی حسی موضعی در مطب دکتر انجام شود. به محض این که بتوانید آن را سپری کنید، می توانید از آنجا خارج شوید، و فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید. ممکن است برخی ناراحتیهای خفیف مانند پریودی چند ساعته یا چند روزه را تجربه کنید. ممکن است چند هفته یا چند بار ترشحات یا لکه بینی داشته باشید.

  • پس از این روش، دهانه رحم شما به زمان نیاز دارد تا بهبود یابد. توصیه می شود از مقاربت و استفاده از تامپون ها به مدت چهار هفته اجتناب کنید. این کار به جلوگیری از عفونت کمک می کند.

  • اگر مشکلات زیر را داشتید به پزشک اطلاع دهید:

ترشحات بودار
خونریزی شدیدتر از پریودی
خونریزی بیشتر از مدت زمان مورد انتظار
این علائم نشان دهنده عفونت یا بیماری دیگری است که نیاز به درمان دارد.

عزیزم لطفا با تلفن ثابت به شماره زیر زنگ بزنید و از کارشناسان مامایی بپرسید
02170701050

مامانم الان تو بیمارستان دکتر بستریش کرده بهش زنگ زدم میگه باید کورتاژ بشی بعد یک کار دیگه انجام بدیم نمیدونم میخواد چیکار کنه دکتره بسوزونه یا فریز کنه بعدش
اخه مامانم خیلی خونریزی زیاد داره موقع پریود به خاطر زخم

کسی اینجا هست که زخم داشته باشه بره دکتر بهش بگه اول باید کورتاژ بشی؟؟؟

انشالا که به زودی بهبود پیدا کنن
عزیزم شما یه مشورتی با کارشناسان مامایی سامانه دکتر همراه داشته باشید

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.