زایمان زودرس

سلام . خسته نباشید . من 36 سالمه و بارداری اولم . هفته 32 بارداری هستم . وزن جنین 1700 بود.سونوی داپلرم هم عالی بود . امکان داره زایمان زودرس داشته باشم ؟

سلام عزیزم
استرس نداشته باشید اگر همه چیز خوب بوده جای نگرانی نیست عزیزم

علائم زایمان زودرس
برای جلوگیری از زایمان زودرس ابتدا لازم است علائم آن را بشناسید. تشخیص زود و اقدام به موقع می تواند بسیار موثر باشد. اگر علائم زیر را در خود مشاهده کردید فورا با متخصص زنان یا اورژانس تماس بگیرید:

کمر درد: این نوع کمر درد معمولا در پایین کمر بوده و ممکن است درد آن ثابت یا متناوب باشد اما با تغییر وضعیت یا اقدامات دیگر درد آن آرام نمی شود.

انقباض: انقباض در هر 10 دقیقه یا زودتر

گرفتگی عضله: گرفتی عضله پایین شکم یا گرفتگی های پریود مانند. این گرفتگی ها مانند گاز معده دردناک بوده و ممکن است با اسهال همراه باشد.

ترشحات واژن

علائم آنفلوانزا یا سرماخوردگی مانند تهوع، اسهال یا استفراغ. حتی در مواردی که علائم خفیف هستند نیز با دکتر تماس بگیرید. اگر تا 8 ساعت نتوانستید مایعات مصرف کنید حتما با دکتر متخصص زنان ملاقات کنید.

افزایش فشار داخل لگن یا واژن

افزایش ترشحات واژن

خونریزی واژینال از جمله خون روشن

نيلوفر جون سونو داپلر با سونو معمولي چه فرقي ميكنه
سه بعدي ؟ چه جوري ؟
واسه چى ميدن ؟

سونوگرافی داپلر (Doppler ultrasound) فقط برای مشاهده جریان خون در جنین مورد استفاده قرار می گیرد. سونوگرافی داپلر جنین با یک دستگاه دستی به نام مبدل انجام می شود. سونوگرافی داپلر نشان میدهد مواد مغذی کافی و اکسیژن به جفت و از جفت به جنین می رسد یا خیر. سونوگرافی داپلر می‌تواند سرعت جریان خون را اندازه گیری کند و با استفاده از سونوگرافی داپلر میتوان به کاهش جریان یا مسدودیت مسیر خون در رگ های اصلی پی برد.

1 Likes

مرسي عزيزم :kissing_closed_eyes:

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.