زايمان اپيدورال

سلام دوستان كسي هست كه اين نوع زايمان رو انجام داده باشه؟يا اطلاعاتي راحب بهش داشته باشه ؟

سلام عزیزم
بی حسی اپیدورال رایج ترین نوع تسکین درد زایمان می باشد. ممکن است اپیدورال در هر بیمارستانی مقدور نباشد، زیرا نیاز به یک متخصص بیهوشی دوره دیده در گذاشتن سوند اپیدورال جهت بی حسی دارد. این روش در تمام زایمان های طبیعی بدون درد مثل هیپنوتیزم، زایمان در آب و طب سوزنی استفاده می شود.

مي خواستم راجب به عوارضش بدونم؟؟؟

عوارض اپیدورال بر روی نوزاد
داروی اپیدورال غالبا ترکیبی از داروی بیهوشی و مسکنی است که احتمال تغییر موقت در ضربان قلب جنین را افزایش داده و باعث مشکل در تنفس و خواب آلودگی او می شود، تونوس ماهیچه ای کاهش یافته و ممکن است در آغاز باعث دشوار شدن گرفتن سینه و شیر خوردن شود. این موارد احتمالی تنها در کوتاه مدت اتفاق می افتد و زیاد طول نمی کشد اما به همین دلیل هنگام استفاده از اپیدورال معمولا کنترل مداوم نوزاد مورد نیاز است. اگر چه کنترل جنین تا حدی حرکات شما را محدود می کند اما به پزشک این امکان را می دهد تا ضربان قلب نوزاد را بررسی کرده و بتوانید تداوم و شدت زایمان تان را ببینید، چون به طور کامل نمی توانید آن را احساس کنید.

عوارض اپیدورال بر روی مادر
زمانی که اپیدورال تزریق می شود بعضی از زنان کاهش فشار خون را تجربه می کنند و فشار خون باید به طور دائم کنترل شود. سرم مایعات و خوابیدن به پهلو کمک می کند تا هر گونه کاهش در فشار خون برطرف گردد. اپیدورال به ندرت باعث سردرد می شود. مسکن موجود در اپیدورال ممکن است باعث احساس خارش شود، که می توان آن را با استفاده از داروی دیگری برطرف کرد و در موارد نادر باعث ایجاد حالت تهوع و استفراغ می گردد. اپیدورال در موارد بسیار نادر باعث آسیب به نخاع و عصب ها می شود و در نتیجه مشکلات تنفسی ایجاد می کند. در موارد بسیار نادر اگر سوزن و دارو به جای عصب، وارد رگ شود ممکن است باعث بی حسی، مور مور شدن یا افزایش ضربان قلب شود.

خيلي ممنون از لطفتون.

1 Likes

خواهش میکنم عزیزم

دکتر من زایمان اپیدورال رو تایید نکرد اما از گاز انتونکس و وریدی استفاده کردم که راضی بودم البته باید تا به جریان افتادن روند طبیعی زایمان درد رو تحمل کنی البته من کلاسهای زایمان فیزیولوژیک رو هم گذرونده بودم اما چون کیسه آبم زودتر از موعد سوراخ شده بود با آمپول فشار روند زایمان رو به جریان انداختن و وقتی میخواستم تکنیک ها رو استفاده کنم بهم اجازه نمیدادن و میگفتن باید بزاری دردت زیاد شه.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.