ریفلاکس ادراری

سلام مامانا. کسی در مورد ریفلاکس ادراری اطلاعی داری. کسیو سراغ دارید ایطور بوده باشه و الان خوب شده باشه. منظوری نی نی هاست

سلام عزیزم
حدود نیمی از موارد برگشت ادراری کودکان بدون نیاز به جراحی و فقط با درمان دارویی و غیرجراحی و با انتظار، درمان می شوند (به ویژه در کودکان کم سنی که علت برگشت ادراری در آنها، ضعف خفیف عضلات مثانه در محل اتصال سوراخ های حالب بوده و کلیه های آنها در اثر برگشت ادراری آسیب ندیده باشند) همچنین در پسر بچه هایی که برگشت ادراری آنها به دلیل دریچه خلفی مجرا باشد، با انجام جراحی برای از بین بردن دریچه، مشکل آنها برطرف می شود.

در مواردی که شدت برگشت ادراری بالاست یا با گذشت زمان بیشتر می شود و نیز در مواردی که آسیب کلیه ها در اثر برگشت ادراری بیشتر می شود یا در مواردی که استریل نگه داشتن ادرار مقدور نیست و علی رغم مصرف آنتی بیوتیک، عفونت ادراری عود می کند و به ویژه در دخترهایی که بعد از سن پنج سالگی برگشت ادراری آنها باقیست، درمان جراحی پیشنهاد می شود.

ممنون نیلوفرجون. میشه بگی بینم مثانه عصبی این بچه ها خوب میشن یانه. کسی که دلیل برگشت ادرارش مثانه عصبی باشه

خواهش می کنم عزیزم
نگران نباشید با دارو یا عمل جراحی برطرف میشه انشالا
حتما به متخصص مراجعه کنید تا زودتر درمان بشه

مرسی.اره از بدو تولد تحت نظره.دارو هم میخوره.فقط برا مثانه عصبی میترسم وگرنه ریفلاکسش که میگن درمان میشه

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.