ریزش مو در شیردهی

بچه ها دخترم ۴ماهشه موهام خیلی میریزه همه میگن بخاطر اینه که منو میشناسه موهام میریزه. درضمن شیرخودمو نمیدم شیرخشک میخوره . کسی اطلاعی داره در این زمینه؟

عزیزم من متوجه نشدم منظورتون چیه؟ چون کودک شمارو می شناسه موهاتون میریزه؟

رفتم داروخونه گفتم ریزش مو دارم گفت قدیمیا میگن بچه که ۴ماهه میشه موهای مادر میریزه. موهای منم بیش از حد میریزه تقریبا دارم کچل میشم!!

1 Likes

ریزش مو در دوران شیردهی معمولاً از سن دو تا چهار ماهگی نوزاد آغاز می گردد. ریزش موی سر پس از زایمان امری شایع در زنان بشمار می رود. در حالت عادی حدود 90درصد موهای سر انسان در حال رشد و 10 درصد باقیمانده در حال استراحت می باشند. موهایی که در حالت استراحت هستند بین یک تا چهار ماه می ریزند و پس از آن دوباره وارد فاز رشد می شوند و در عوض موهای دیگری به استراحت خواهند پرداخت. این جابجایی مداوم و پیوسته موها در حالت معمول باعث می شود که شخص متوجه تغییری در میزان ریزش مو هایش نشود. در حالت هایی که میزان موهای در حال رشد و موهای در حال استراحت تغییر کند ریزش مو های سر بیشتر به نظر خواهد رسید.

1 Likes

من تقریبا دارم کچل میشم اینجا نوشته شخص متوجه نشه !! بنظرتون برم متخصص پوست و مو ؟

عزیزم خرافات رو ول کن. اخه این عقلانیه که بچه مادر،بشناسه مادر موهاش میریزه؟؟؟؟پس سعی کن خیلی نشناسدت که کچل میشی. عزیزم به این حرفا اهمیت نده شیر دهی باعث یک سری تغییرات هورمونی میشه هورمون های بدنت میریزه بهم برای همین ریزش مو میگیری. که طبیعی هست تو این دوران قرص زینک ترجیحا خارجی بخور ریزشش بهتر میشه اما قطع نمیشه تا زمانی که از شیر بگیریش

اما من به بچم کلا شیرخشک میدم . شیرخودمو نمیدم اصلا

عزیزم داروخونه ام حرف غیر عقلانی زده من از اول شیر دهی ریزش داشتم تا وقتی که از،شیر گرفتمش. قرص زینک خوردم ریزشش کم شد

شاید عزیزم هنوز هورمون شیر دهیت کامل از،بدنت خارج نشده .منظورم اینه بعد رایمان یکم طول میکشه بدن به حالت قبل برگرده برای این هست که بعد زایمان طول میکشه پریود بشی شاید این هم به این دلیل هست شما زینک مصرف کن ببین تغییر میکنه یا نه

1 Likes

عزیزم به خاطر تغییرات هورمونی در دوران بارداری این اتفاق می افته شما باید تغذیه مناسبی داشته باشید تا کمبود ویتامین ها جبران بشه. پس به پزشک مراجعه کنید تا براتون دارو یا رژیم غذایی مناسب تجویز کنن

1 Likes

1 . نگران نباشید
تقریبا همه مادران بعد از زایمان این ریزش مو را تجربه خواهند کرد. پس نگران نباشید و مانند شما زیاد هستند. این ریزش مو شما را کچل نمی کند. نگرانی و استرس به کاهش بیشتر ریزش مو شما کمک میکند. پس صبور باشید. راه های درمان را پیش بگیرید.

2- از کشیدن و سفت کردن مو اجتناب کنید
از کلیپس و کش سر کمتر استفاده کنید یا در صورت استفاده موهای خود را سفت نبندید و آن را نکشید. زیرا با این کار باعث کشیده شدن مو و فشار به پوست سر می آید و موها بیشتر مستعد ریزش میشوند.

3- مواد مغذی بخورید
به خاطر بیاورید که چگونه در دوران بارداری مو و پوست سالم و قشنگی داشتید که دلیل آن هم داشتن رژیم غذایی مناسب بود. سبزیجات و مغزها نه تنها سالم هستند بلکه آنتی اکسیدان مورد نیاز برای رشد فولیکول مو را در بدن شما فراهم میکند. گاهی اوقات هم بهتر است از خوردن برخی مواد بپرهیزید.

4- مکمل دریافت کنید
گاهی اوقات غذایی که میخورید تمام ویتامین ها و املاح مورد نیاز شما را تامین نمیکند. با پزشک خود مشورت کنید و از مکمل های ب کمپلکس، ویتامین سی، ویتامین ای، روی و بیوتین استفاده کنید. این مکمل ها به رشد موی سر شما کمک کرده و مانع از ریزش مو شما میشود.

5- عدم استفاده از مواد شیمیایی مختلف
اگر شما هر روز یا یک روز در میان حمام می روید. مواظب باشید از شامپوهایی با مواد شیمیایی مختلف استفاده نکنید. از شامپویی استفاده کنید که مطمعن هستید موهای شما را ضعیف تر و شکننده تر نمی کند. از سشوار و یا اتو مو بیش از حد استفاده نکنید.

6- شانه زدن زیاد ممنوع
بصورت مکرر موهای خود را شانه نکنید. شانه کردن زیاد مو باعث ریزش مو بیشتر شما میشود. از شانه هایی با دندانه های پهن استفاده کنید. موهای خور را هنگام شانه زدن کمی خیس کنید اما نه اندازه ای که موهای شما بهم بپیچد و شما را نسبت به باز کردن آن نگران کند.

7- موهای بلند خود را کوتاه کنید
وقتی نوزاد شما متولد شد دیگر مانند سابق وقت ندارید به موهای خود برسید. به آرایشگاه بروید و کمی موهایتان را کوتاه کنید. کوتاه کردن مو باعث کاهش ریزش مو شما نیز میشود.

1 Likes

واااای نیلوفرجون گفتیااااا. گزینه ۷ اصلا همسرم نذاشت موهام کوتاه کنم موهام تا پایین کمرم بود اجازه نداد کوتاه کنم اونقدر ریزش موم زیاد بود که کلافه شدم تازه بعد سه سال رو مخش کار کردم تازه یک هفته ست اونم اندازه ده سانت اجازه داده کوتاه کنم :weary::weary::weary::weary:

1 Likes

عزیزم این شما رو میشناسه درصورتی بود که شیرخودتونو بدید.الان که شما کمبودی در اثر شیردهی ندارید؟ این یه باور عامیانه است.

من موهام کوتاهه ولی خودش میریزه . شب میخوابم صبح بیدار میشم روی متکا کلا موهای منه

من که تجربه ای ندارم قدیمیا اینطور میگن دیگه !!!

امگا 3 مصرف کنید.هم به صورت کپسول موجوده و هم در ماهی و تخم مرغ و گردو و تخم کتان.

وااااا این خرافات چیه عزیزمم به اینا توجه نکن

عزیزم اون راهکارهایی رو که نیلوفر جون گفتن انجام بده انشالله مشکلت حل میشه. اگر موهات مشکیه حنا با مورد از عطاری بگیر بذار موهات عالی میشه. منکه موهام رنگ شده هست گاهی حنای بی رنگ با مورد میذارم خیلی خوب میشه فرداهم میخوام باز بذارم

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.