ریزش موی شدید بعد از زایمان

سلام من ۴ماهه زایمان کردم، نزدیک یکماهه موهام وحشتناک میریزه، دکتر بهم قرص زینک داد، البته اهن و مولتی هم میخوردم اما اثر نداشت, کسی تجربه داره؟؟ میترسم کچل شم:cry::cry:

سلام عزیزم
به مامی گپ خوش اومدین :rose:
نگران نباشید این مشکل بسیاری از خانم هاست و قابل حله
من در این زمینه تجربه ای ندارم انشالا دوستان باتجربه به کمک تون میان

عزیزم تو بارداریت هم ریزش داشتی؟

نه عزیزم اصلا

عزیزم من شنیدم این ریزش بعد بارداری طبیعیه چون توی بارداری بخاطر ی سری هورمونا ریزش مو کم میشه بعدزایمان اون مقدار مویی ک تو مدت بارداری ریزش نکرده می ریزه
ی مقدار ریزش مو در روز طبیعی هست ک این مقدار تو بارداری و بعدش کمک زیاد میشه اما اگه خیلی شدید هست ک جای سرت داره خالی میشه من زینک دیدم اکثرا استفاده میکنن آقایون.

سلام ورودتون رو تبریک میگم
بعد ازایمان معمولا افت روحی و افسردگی گریبانگیر بیشتر خانماس و این بدلیل غلبه نسبی بلغم در بدنه پیشنهاد من به شما اینکه سردی کمتر بخورید و اگر اجبار در خوردن بود مثل ماهی از مصلح آن استفاده کنید اما برای جلوگیری از ریزش مو در هر شرایط ، بصورت نشسته حمام کنید و در پایان استحمام پاهاتون رو با آب خنک آبکشی کنید انشاالله سه روز دیگه نتیجه رو همینجا اعلام میکنید :rose:

2 Likes

سلام میشه راهکارها و پیشنهاداتون درباره جلوگیری از افسردگی بعدزایمان اگه میدونید بگیدممنون میشم.

معمولا بعد از زایمان بدلایل مختلف زن به خودش و به اطرافش دقیق میشه و انگار دنبال تفاوتها در رفتار میگرده گویا در انتظار این بوده که بعد از زایمان جایگاهشو از دست میده از طرف دیگر بدلیل تحمل شقاوت نه ماه بارداری و سختی زایمان انتظار تقدیر و تشکر از شریک زندگیش و اطرافیانش داره این دو رفتار در تضاد باهم هستن چراکهجایی احساس کاهش ارزش بدلیل اوردن بچه و جایی انتظار افزایش ارزش بدلیل تحمل سختی داره از طرفی بخاطر درگیر بودن با روزمره نوزاد احساس میکنه نمیتونه بخودش برسه و این نگرانش میکنه از طرفی تصور اینکه زایمان(طبیعی) باعث تغییر وضعیت واژن( گشادی) و ترس عدم التذاذ همسر و از دست دادنش اونو وارد بحران میکنه تمامی این اتفاقات موجب افزایش میزان بلغم و غلبه بلغم میشه و رفتارهای متفاوتی رو ایجاد میکنه این رفتارها از پرخوری تا عصبی بودن در طیف وسیعی بروز میکنه و در نهایت نتیجه گیری که میکنه در راستا و تایید رانده شده گیشه لذا تمامی بانوان عزیز علی الخصوص زایمان طبیعیا خواهش میکنم به نکاتی توجه خاص داشته باشید اینکه شیر خودتونو بدید بچه شیرخوردن بچه از مادر بدلایل هوروون موجب تنگ شدن واژن میشه دوم به بهداشت و نظافتتون بیش از قبل رسیدگی کنید سوم در برنامه زمانبندی روزمره به نسبت حضور همسر ساعتهایی رو برای وقت خاص باهمسر تعیین کنید چهارم از خوردن غذاهای سرد و فست فود و ماکارونی و هرغذای باطبع سرد بپرهیزید مگر اینکه بهمراه مُصلح آن استفاده بفرمایید چایی قند شکر سرخ کردنیها شیر ماست و دوغ گاو ( گاومیش و گوسفند و شتر اشکال نداره ) ممنوع گوشت گوساله و بز و ماهی فقط با مصلح استفاده شود ترشیجات ممنوع دمنوشهای گرم و طبیعی مثل دارچین زنجبیل آویشن و بادرنجویه مدام مصرف شود و برای شیرین کردن آن عسل نبات و پولکی شیره خرما و انگور استفاده شود
یادتون باشه مردها هیچوقت واقعیت دردناک بارداری و زایمان رو درک نمیکنن چون نمیدونن بنابراین نسبت به بیتفاوتی یا رفتارهای عادیشون جبهه نگیرید کینه نگیرید دشمنی و لجاجت نورزید اونها عاشق شما هستن اما واقعیت دردناک زایمان و بارداری رو نمیدونن پس سیر طبیعیه زندگی رو داشته باشید از روغن کنجد برای سرخ کردنیها استفاده کنید ناحیه شکم و سینه رو با روغن کنجد و زیتون مدام ماساژ بدید اصلاح کردن اپیلاسیون یا هر روشی معطر کردن شیک کردن و نظافت تن و بدن رو فراموش نکنید بعد از کشیدن بخیه های زایمان حتما با حنایی که پوست انار و جَفت آسیاب شده در آن ریختید واژنتون رو حنا بگیرید بطرز شگفت انگیزی نرم باطراوت خشک و تنگ میشه
این نسخه شد یه میلیون تومن کارت بدم واریز کنید:joy::joy::joy:

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.