روز جهانی بدون دخانیات

دوستای خوب همه می دونیم که سیگار و قلیون خیلی ضرر داره اما باز هم همه اطراف مون آدم هایی رو می شناسیم که سیگار و قلیون می کشن
اون روز یه خبری خوندم نوشته بود سن شروع قلیون کشیدن در دختران ایرانی به 14 سال رسیده
خیلی ناراحت کننده است این موضوع

شما نظرتون در این مورد چیه؟

متاسفانه تا زماني كه نوجوان هاي ما فكر كنند سيگار يعني استقلال و جووناي ما فكر كنند سيگار يعني كلاس اجتماعي، اين معضل گريبانگير نسل هاي اينده مونه. بنظرم بايد اين طرز تفكر اصلاح بشه. چون اگر بگيم سيگار نكشيد گارد ميگرند بايد طرز تفكرشون را تغيير داد.
در ضمن بايد قوانيني در كشور وضع كرد. قيمت سيگار را بالا برد يا به افراد زير 18 سال سيگار نفروخت و غيره .

1 Likes

واقعا باید به کسی که سیگار یا قلیون می کشه چی گفت که راضی بشه این کار رو ترک کنه

خیلی فاجعه است که جدیدا مد شده خانم ها انقدر سیگار می کشن

به نظرم ما بايد بيشتر تو بحث اموزش و فرهنگ سازي كار كنيم. يعني بايد در اموزشون به بچه القا كنيم كه استقلال و ي بزرگي و كلاس به مصرف دخانيات نيست به موفقيت هامونه و واسه خانمها از در مسادل بهداشتي، زيبايي، پوست و سلامت وارد شد. بايد مباحثي مطرح بشه كه شخص بصورت خود خواسته تشويق بشه كه سمت سيگار نره

1 Likes

سلام،

نمی‌دونم. یه جور کمبوده فکر کنم. جوونای ما بزرگ شدن و تفریح کردن رو تو این چیزا میبینن. وقتی هیچ تفریحی نداشته باشه آدم به زوال میره

2 Likes

علت استفاده از دخانیات ریشه در اعتماد به نفس افراد داره که باید درمان بشه.
متاسفم واسه کسایی که (خانم ها بیشتر) به خاطر این که نشون بدن خیلی روشن فکرن سیگار میکشن یا مشروب می خورن :unamused:

2 Likes

من چى بگم كه شوهرم هم سيگار ميكشه هم قليون ، واقعا عذاب آوره برام هردفعه كه سيگار روشن ميكنه تايك ساعت بحث داريم :disappointed:
از اول ازدواج بهش گفتم با دودو دم مخالفم و يكى از شرايط ازدواجم بود چون واقعا ازته دلم متنفرم ، اونم گفت اصلا نميكشه ولى بعد كه ازدواج كرديم كم كم بو قليون ميداد بعد هم ك سيگار بعدشم ميگفت اون موقع نميكشيده . فايده نداره كسى كه ميكشه تا خودش نخواد با هرنوع حرف و فرهنگ سازى درست نميشن

به نظر من خيلى هاشون تقليد از بزرگتراشونه مثلا همسر من ميگه از باباش ديده و ازهمون كوچيكى يواشكى ميكشه ، اتفاقا خيلى هم اعتماد به نفسش بالاس اين سنايي ك بالا سى هستن اكثرا از دوستو پدر تقليد ميكنن اين نوجونا و جوناى زير ٢٢ اوناين كه كلاس ميدونن
خيلى از قديميا واسه اعصاب راحت بشه ميكشن قليونم واسه تفننى مثه يه بازى دورهمى دوس دارن

1 Likes

عزیزم شاید در ظاهر آدم ها نشون بدن که با اعتماد به نفسن اما در همه زمینه ها ممکنه اعتماد به نفس نداشته باشن مثلا شاید من بتونم جلوی 200 نفر وایسم سخنرانی کنم اما اعتماد به نفس رانندگی کردنو ندارم.
این مسئله کاملا تخصصیه من بیشتر از این نمی تونم نظر بدم فقط از چیزهایی که شنیده بودم در این مورد، گفتم براتون بگم :grin:

کسانی که اعتماد به نفس ندارن دست به تقلید می زنن

در کل یه پای اعتماد به نفس شون میلنگه دیگه

به نظر من بيشتر از اعتماد به نفس جنبه خودنمايى داره

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.