رفتار شوهر

سلام ،،بچها من عادت ندارم وقتی به مشکل بر میخورم بیام اینجا و مشکلمو بگم ،،،ولی اینبار گفتم بزار امتحان کنم شاید کمکی بشه واسم
من باردارم ،،،روزای آخرم هست،،،شوهرمم ادم خوبیه اما یکی از رفتارایی که همیشه ازش ناراحت میشم و بارها بهشم گفتم این نوع رفتارت اذیتم میکنه اینه که،،،اگه مهمان بیاد خونمون منظورم از مهمان هم فقط مادر،خواهر و عمشه،،،اگر بخوان برن نمیزاره یعنی میبینم که طرف واقعا قصد رفتن داره و واقعا میخواد بره دیگه و مثلا شبم هست،شوهرم میگه من نمیبرمتون بخواید برید هم درو قفل میکنم،،،خلاصه این رفتارش رو مخ منه،،،،دیگه اینکه من اینروزا چون تنها بودم گفتم خواهرم با وجود کرونا و بچه مدرسه ای بیاد پیشم بمونه تا وقت زایمان بره و اون یکی خواهرم بیاد،،،خدایی هروقتم میان همه کاری واسم انجام میدن از شستن اشپزخونه و راه پله و غذا و همه چیز…شوهرمم تشکر میکنه و قدر میدونه،،،،،حالا این سری خواهرم اومد فرداش مادر و خواهرو عمه شوهرمم اومدن،،با کمک خواهرم شام اماده کردیم اونا هم در حد ظرف جمع کردن و عمش ظرفارو شست،،،شبم موندن،،،شوهرم جلو مامانش به من میگه فردا واسه مامانم فلان چیز صبحونه بزار،،،خیلی ناراحت شدم چون همیشه هررررچی تو خونه باشه میارم جلوشون توقع نداشتم این حرفو بزنه مخصوصا که میدونم واسه خودشیرینی گفت،،،یا من وسایلای خونمو تازگی خریدم مبل و میز فرش و…همشونم گفتن خیلی وسایلات قشنگن بعد شوهرم جلو من از اونا سوال کنه بنظرتون واسه جلو در موکت بگیرم یا فرش:pleading_face::pleading_face:

خلاصه خواهرم که از کله سحر پا شده بود و دور کار بود واقعا خسته بود طوری که همشون فهمیدن و شوهرمم گفت شما برو بخواب خسته ای،،،بعدم دخترش صبح زود باز کلاس داشت،،،بعد اینا تا دیر وقت بیدار بودن و اخرشم بهم گفت مریم برو واسه مریم(خواهرش)رختخواب بنداز که عمش گفت خجالت بکش اون مریم واسه این مریم رختخواب بندازه:roll_eyes:

دیگه فردا ظهرش خواهرم گفت واقعا اینجا نمیتونم بمونم چون به درسای دخترم نمیرسم یعنی خونتون شلوغ میشه و بهتره برم. قبلشم همه اتاقا وسالنو واسم مرتب کرد و ناهار نخورده برگشت شهرشون،،،،عمشم روزه بود رفت خونش،،،خواهرشم رفت سر کار و مامانش فقط خونه موند پیشم منم ناهار اماده کردم در حالی که واقعا اینروزا نیاز دارم یکی کارامو انجام بده. ولی فقط در حد تعارف میگفت نباید غذا میپختی،،خب نمیشه که غذا درست نکرد،،تا عصری هم رو مبل دراز کشید عصر که شوهرم اومد و دخترش ناهار خوردیم و دیگه گفت بریم البته بازم شوهرمم اصرار که بمونید ولی دیگه رفتن،،،بعدم گفت اخر هفته کلم پلو درست کنم بیا خونه ما شوهرم گف بخاطر کرونا و وضعیتش نمیتونه بیاد،چون پدر شوهر و برادر شوهرم مدام بیرونن،،،البته خواهرشوهرمم سرکار میره و میاد وطبق گفته خودش همه جا هم میره:pensive::pensive:
دیگه منم حرصم گرفت به خواهرام گفتم هیچکدومتون نمیخواد واسه زایمانم بیاید،،با اینکه واقعا دوس دارم یکی از خودم کنارم باشه ولی گفتم شما از شهر دیگه بیاید اینجا همش کار کنید بعد خواهرش بغل دستمه میاد شوهرم بگه واسش رختخواب بنداز،،،بزار خودشون بیان ببینم دست به سیاه سفید میزنن

حالا شما نظرتون چیه به شوهرم چی بگم،،چون رفتار اون اشتباهه،،البته بهشم گفتما ولی مثلا میگه نههه عزیزم من منظورم این نبود
وای خسته شدما:crazy_face::crazy_face:

9 Likes

:neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face:

4 Likes

اول اینکه خودشون باید شعورشون برسه دومن قشنگ شوهرتو توجیح کن بهش کامل توضیح بده دور از جون شوهرت مردها بعضی وقتها خرفت میشن

4 Likes

ایندفعه اومدن نه تو نه خواهرت یک لیوان آب دستشون ندید بزار شوهرت پذیرایی کنه :face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::grimacing::grimacing::grimacing::grimacing:

4 Likes

اونا باید خودشون متوجه باشن که چکار دارن میکنن ولی حالا که بیشتر شوهرت مقصره… شوهرتو توجیح کن باهاش صحبت کن… مردا گاهی نمیدونن چکار میکنن واقعا متوجه نیستنا باید بدون حاشیه و محکم باهاشون صحبت کرد اونم بدون بحث

2 Likes

عزیزم مگه روزای اخر بارداریت نیست
قشنگ بشین بگو نمیتونم
خواهر و مادرت را هم برای کمک نیار … مگه شوهرت دست و پا نداره بیاد وایسه کمک کنه
قشنگ بشین به همسرت بگو من نمیتونم خودت بیا غذا بپز یا از بیرون بگیر … من نمیتونم خودت برو رختخواب پهن کن
بزار زحمت مهمان چندبار بیافته گردنش تا حالیش بشه
فرا هم که بچه اومد باز اونو بهانه کن و از همسرت کار بکش

6 Likes

اره واقعا همین کارا جواب میده

1 Likes

روزای اول بگو خانوادت نیان فامیل شوهرت که اومدن و رفتن خانواده خودت بیان.
کار شوهرت که اصرار میکنه واقعا خیلی رومخه.
بگو شب میخایین دوتایین تنها وراحت باشین مهمون نگه داشتن واسه چته

1 Likes

بگم چی والا،،،وقتی ازشون ناراحته که میگه اصلا حق نداری بری خونشون،،،یا میترسم یه کاری کنن فردا بحثی پیش بیاد منتشو سرم بزارن،،،از اونور وقتی میان نمیدونه چیکارشون کنه حالا کاش خودشون میومدن ،،،خودش زنگ میزنه که مامان اماده باش بیام دنبالت وقتی هم میره دنبالشون میگه وسایلاتونم بیارید که شب بمونید،،،همیشه خدا هم یچیزی میخوان بحث تشک خوشخواب میشه مامانش میگه وااای کمرم درد میکنه ببین میتونی یکی برای من بخری،،،ماهی درست میکنم میگه یبار یه ماهی خریدیا خیلی خوب بود شوهرم گف باشه میخرم. برات،،،بخدا از اینا نیستم که بگم نکن واسه مادرت،،،تازه هروقت بیاد هرچی تو خونه دارم میدم ببره چون زن بدی نیست و مادره،،،ولی بخدا یکسال مامان خودم خونم نیومده،،،نمیرسه که بیاد،،،ولی این میگه مامانمه هروقت بخوام میرم میارمش خونم چون خودش نمیره خونه اونا اصلا،،،،تازه اینکه مثلا میگه فلان چیزو قایم کن مامانم ببینه میخواد(میگه واسه خودش باشه خوبه میده به بقیشون)یعنی خودش میدونه من هیچیو قایم نمیکنم

همین خواهر بزرگم میشه عروس برادر مادرشوهرم،،،،مادر شوهرمم هررررر روز میپرسه که خواهرت میاد یا نه،،میگم معلوم نیست اخه راه هارو هم بستن،،،میگه ها بگو حتما بیاد،،،میدونم خو میخواد اون بیاد که به کارا برسه خودش لم بده وگرنه ادمی نیست که بچه گریه کنه نصف شب بندازه رو شونش ارومش کنه

1 Likes

عزیزم در مرحله اول حساسیتت و کم کن مرد جماعت بفهمه رو یه چیزی حساس شدی بدتر میکنه
بعد حس میکنم همسرت تو خانه حوصلش سر میره و هی دوست داره دورش شلوغ باشه
ان شالله نی نی که امد خودت بار مسئولیتش و تنهایی به دوش نکش و از همسرت هم کمک بگیر بزار مشغول باشه و درگیر ولی این کارها را سر صبر و با ارامش انجام بده که حس نکنه براش نقشه ای کشیدی
تو زندگیت هم خوب بگرد خوب بپوش خوب بخور درخواستهات و به همسرت بگو به خودت و زندگیت و بچت حسابی برس اینطوری نه اون دیگه پول داره که دایم خرج هوس های دیگران کنه نه تو برات مهمه که چقدر براشون خرج میکنه
به خانوده خودت احترام بزار طوری رفتار نکن که شوهرت فکر کنه خواهر و مادرت وقتی میان باید کار کنند و کمک ولی خانواده اون بیان بخورن و بخوابن و برن

2 Likes

چقد بد:confused::confused:امروز صبح من صبحونه آماده کرده بودم شوهرم بره سرساختمون از قضا زیادم آماده کردم پنکک پختم.یهو ناقافل دوتا خواهرای شوهرم اومدن خونه خواهرم بودن شبو تا دیروقت نشستن خواهرم واحد بغلی منه و جاریمم میشه چون تا دیروقت نشسن خواهرم خواب بود دیدن ما بیداریم اومدن اینجا شوهرم رختخوابارو صبحا خودش جمع میکنه سری به یکیشون گف رختخوابای مارو جمع کن به یکیشونم گف سفررو پهن کن.اونام صبحونه خوردن کل کارامو انجام دادن و بد رفتن به کاراشون برسن تازه جاروبرقیم موند بزرگه گف ساعت ۲ میام جاروبرقی و حموم دسشوییتم میشورم میرم

2 Likes

نه بگو به خواهرم گفتن نگران نباش
تو نیا راهت دوره مادرجون ( مادرشوهرت ) و خواهر شوهرم هستند کمک میکنن خیالم راحته
قشنگ بگو که فکر نکنه وظیفه دیگرانه

2 Likes

خواستم بگم همه چیز به رفتار شوهر بستگی داره و اینکه یکمم خودشونم باید انسانیت داشته باشن الان تو با اون وضعت احتیاج به کسی داری خب

4 Likes

مریم رفتار همسرت چقدر خوبه…

1 Likes

شوهرم خیلی خوبه واقعا اخلاقش خوبه خصوصا الان که باردار شدم.فقط یه اخلاق بد داره کنار کسی باهام ترکی صحبت میکنه ما که ۱۵ ساله یک کلمه ام باهم ترکی صحبت نکردیم.میگه خجالت میکشم.بد کنار باباش و بابام که کلا صورتمم نگا نمیکنه:expressionless::expressionless:انقد بدم میادا

4 Likes

سلام عزیزم بنظرمن ب خواهرات نگو ک بیان پیشت ازالان با مادرشوهرو خاهرشوهرت هماهنگ کن ک بعد زایمان اونا پیشت بمونن مگ تو چنبار بارداری ک تو این روازی اخر مهمون داری هم کنی؟؟اگ میبینی با همسرت حرف بزنی متوجه اشتباهش میشه حرف بزن ولی اگ حرف بزنی فایده نداره جیزی بهش نگو و باسیاست کارتو پیش ببر وقتی مهمون میادخودتوبزن بیحالی بگو بلند شن شامو ناهار درست کنن یا شوهرت از بیرون بیاره

2 Likes

تو این شرایط خودشون باید درک‌کنن تازه بیان کمک احوالت بلشن نه اینکه برات کار درست کنن.همسرتم که ماشالاش باشه انگار درک نداره تو این شرایط …
واقعا نمیبینه…عزززیزم بهترین کار اینه بشینی دست به کاری نزنی دیگه این چندروز رعایت کن…حداقل نمیان کمک دیگه کارم درست نکنن برات

2 Likes

این بخاطر اون حس و حال مردونه شه اشکال نداره…ویژگی خوب زیاد داره اینا بی اهمیته …بیخیال.خوشبخت باشید الهی:heartpulse:

2 Likes

یا باید مادر شوهرو خاهرشوهرت عقلشون برسه یا همسرت باید شعورشون برسه ک تو الان ب استراحت احتیاج داری؟؟وقتی دوطرف رعایت نمیکنن توم ازشون بخوا ک کاراتوانجام بدن مثلا اونروز ک مادرشوهرت ناهار مونده میخاستی بگی میشه ی ناهار ساده درست کنید باهم بخوریم یا میگفتی دلم فلان آش میخاد

2 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.