راه رفتن و هوش بچه

سلام.
من دختر یکساله و چند روزه دارم که هنوز راه نمیره. همه جا رو میگیره و با کمک وسایل بلند میشه اما خودش نمیره. البته هفته قبل یه دقیقه وامیستاد و چند قدم بر میداشت اما این هفته حتی دوست نداره سر پا بمونه و لی وقتی دستاشو میگیرم قشنگ راه میره. حتی روروئکشم حول میده. نشستنش ۶ ماهگی و چهار دست و پاشم ۱۰ ماهگی بود ولی خیلی نگرانم.
سوال دومم اینه که براش بازی هوش که هرچی رو بذاره جا مناسبش و گزینه های شبیه هم گرفتیم ولی اصلا به حرفم توجه نمیکنه. وقتی میگم جوجو تو جوجو ، همه جا میذاره الا سر جای اصلیش.
وسایل بازیش یک سال و یک سالو نیم به بالا نوشته.
ممنون میشم.
من تو شهر غریبم. دخترمم همبازی نداره

سلام عزیزم
اگر از نظر جسمی مشکلی نداره نیازی نیست نگران باشید، کم کم راه می افته. شاید خورده زمین حالا می ترسه
برای بازی هم مشکلی نیست اجازه بدید خودش انجام بده. یک بار شما بذارید ولی دیگه تاکید نکنید کجا بذاره.

اولا واسه راه رفتنش نگران نباش چون بچه ها اصلا شبیه به هم دیگه نیستن… حتی اونایی که خاهر برادرن… تا یکسال و سه چهار ماهگی هم وقت داره… خاهر زاده های من بزرگه تا یکسال و سه ماهگی راه نرفت ولی کوچیکه از ده ماهگی راه افتاد…
برای هوش بچه هم شما یه مامانه یکم عجولید… عجیب نیستا…اکثر مامانا اینطورین… توی نت اگه سرچ کنید کاملا بهتون میگه بچه ها تو هر سنی باید از نظر هوشی تو چه سطحی باشن…بعدشم شما انتظار دارین بچه یکساله بشینه به شما گوش جان بسپاره؟ بهترین راه تقویت هوش بچه تو این سن کتاب و شعر خوندن براشه… اونم نه اینکه یه گوشه بنشونیدش براش قضه بگید… حین کار کردن خودتون وبازی کردن دخترتون براش قصه بگین شعر بخونید…خواهید دید که توجهش به سمت شما جلب میشه…

3 Likes

ممنون عزیزم:heart::heart:

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

خخخخ. از پاسخگویت ممنون. دوست خوبم. راست میگین.ولی فکر کنم همه مادر اولی ها اینجورین:grin::grin:
درست فرمودین شعر و کتاب و عروسک بازی(تغییرصدا ) خیلی دوست داره.
ممنون. باعث دلگرمیم شدی:heart::heart:

1 Likes

عزیزم راه رفتنش که طبیعی هست یواش یواش راه میفته. برای بازی هم خیلی خسته اش نکن که زده بشه هنوز خیلی کوچیکه برای بازی هوشی. اون الان باید با اسباب بازیاش بازی کنه. شما باهاش باتوپ بازی کن. یا با عروسکش صدا در بیار شعر بخون براس

1 Likes

ممنونم دوستم. بازی های که فرمودین رو باهاش انجام میدم و دوست داره. گفتم کم کم هوش هم باش کار کنم که فکر کنم یکم عجله دارم😊

1 Likes

عزیزم شما باهاش کار کنید اما انتظار نداشته باشید که یاد بگیره و همه رو انجام بده. مثلا اسم حیوونارو بگید اسم رنگ هارو بگید و باهاش بازی کنید اما اصرار نکنید کاری رو انجام بده. بازی های مناسب سنش رو انجام بدید بهتره
مقاله های زیر رو مطالعه کنید لطفا
https://farzand.net/article/124127-select-toys-to-suit-the-age-of-the-child
https://farzand.net/article/127127-activities-and-games-for-children-of-all-ages
https://farzand.net/article/126135-toys-for-all-ages

1 Likes

یک دنیا ممنون خانومی:heart::heart::heart:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم :rose:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.