رادیولوژی بارداری

دوستان کمک…کیا تجربه گرفتن عکس رادیولوژی توی بارداریشون داشتن؟ آیا بچتون سالمه…خیلی نگرانم… من توی هفته پنجم یا ششم عکس قفسه سینه گرفتم خیلی نگرانم…البته همه ی سونوهام خوب بود و دکتر گفت نگران نباشم…لطفا تجربیاتتونو بگین

عزیزم نگران نباشید اگر سونو خوب بوده مشکلی نیس
یکی از آشناهام یادمه گفته بود هفته های اول بارداریش نمیدونسته ک بارداره رفته عکس رادیولوژی دندون انداخته بعدا فهمیده
ولی خداروشکر بچش سالمه
خودش چون تو این زمینه تحصیل کرده بود گفتش اگر بچم با امواج رادیولوژی واسش مشکلی پیش میومد همون اول سقط میشد
ولی اگر بمونه مشکلی پیش نمیاد واسش

توکل به خدا کنید ان شاءالله هیچ مشکلی نداره

ممنون عزیزم…تا یه سنی از بارداری میگن اگه بخوره سقط میشه…نمیدونی چند هفتگیه؟؟؟ اشعه عکس دندون خیلی کمتر از قفسه سینس واسه این نگرانم

راستش منم چون درسامون بود تا جایی که یادمه همون هفته های اول بارداری هست فقط
شما چند هفته هستین؟
سونو غربالگری دادین؟

اره عزیزم…الان یه چیزی بگم خندت میگیره من توی ماه هشتم بارداریم:smiley: اما از همون هفته اول تا الان درگیر این مسئلم و نگرانم…آزمایشات غربالگری رو هم همه انجام دادم خداروشکر همه چی خوب بود…اما من مطالبی خونده بودم توی نت گفته بود ممکنه بعد اینکه بدنیا میاد توی دوران کودکی ممکنه مشکل پیدا کنه دور از جون واسه این میترسم عزیزم…:confused::confused::confused::disappointed::disappointed:

دور از جونش قربونت برم چرا انقد با استرس اذیت میکنی خودتو
وقتی غربالگری گفتن سلامته پس هیچ اثر ژنتیکی روش نمیزاره
چون اشعه یه تراتوژن هستش واس جنین ولی وقتی غربالگری گفته خوب بوده ینی از لحاظ ژن هم مشکل نداشته پس استرس رو کنار بزار
توکل بخدا ان شاءالله سلامت بدنیا میاد بعد خودت نارحت میشی ک چرا انقد استرس داشتی و دوران بارداریت رو تلخ کردی برای خودت :heart:

الان اگه اونم هیچ اثری نداشته باشه استرس شما باعث میشه بچه ی گلتون بیقرار و مضطرب باشه
مطمئن باشید ۱۰۰ درصد این استرس بیشتر از اون احتمال اتفاق ک یه درصده اثر منفی میزاره
ان شاءالله ادامه ی بارداریتون پر از شادی و بدون استرس باشه سلامت هم بدنیا بیاد :heart:

مرسی عزیزم بابت دلگرمیت❤

1 Likes

دوستان اگه کسی تجربه داره بازهم درمیون بزاره لطفا

من مامانم تو ماه دوم بارداریش اشعه خورده بود ولی نمیدونست بارداره وقتی رفت سونو توی سونو اول تشخیص دادن نقص جنینی و دستور سقط دادن. نگران نباش اگه مشکلی پیش اومده بود خدایی نکرده تو سونو مشخص میشد انقد استرس نداشته باشه توکل کن به خدا اون خودش واست نگهش میداره و مراقبشه

بعد گفتن نقص جنین بخاطر عکس بوده؟ عکس از کدوم قسمت گرفته بوده؟

تو اینترنت همه چی رو خیلی بزرگ میکن همش احتمالای بد رو مینویسن .مثلا تو مینوستی فلان جام درده اینقد احتمالای بد رو نوشته که همونجا آدم دست و پاش سست میشه و گوشی از دستش می افته .پس زیاد چیزای بد تو اینترنت رو نخون عزیزم بعد سایت ها اصلا معتیر نیستن و بر اساس یه مشت فرضیه که ثابت نشده نوشتن

1 Likes

از دستشون شکسته بود عکس گرفتن. خود سونوگرافیست که این تشخیص و داد اخه نقص جنینی که به وجود اومده بود خیلی واضح و مشخص بود چیزی نیس که قابل تشخیص نباشه خودتو نگران نکن

اره واقعا هم همینطوره…انشالا که هرچی خیره همون بشه…امیدت که به خدا باشه هیچوقت نااامید نمیشی… اما چیکار کنیم دیگه مادرا همه نگران بچشونن حتی خیلی مواقع الکی رو همه چی حساس میشن…منم بچه اولمه

اره میدونم اما یه سونوگرافی میگفت سونوها تا اون لحظه که بچه رشد کرده رو بررسی میکنن اما به این معنی نیس که بعدها بخواد مشکلی داشته باشه یانه… همگی برام دعا کنین…مرسی دوستان از دلگرمیتون

عزیز دلم این نگرانی ها بیشتر واسه بچت بده با استرس انقد بهش ظلم نکن معمولا مشکل تو همون لحظه اشعه تا نهایت ی ماه بعدش اگه بخاد به وجود بیاد میشه انقد با فکرای بد ناشکری نکن اگه خدا بخاد سالمه سالمه

فدات گلم مرسی

1 Likes

بچه ها دیگه کسی تجربه نداشت؟؟؟ اگه اجربه داشتین لطفا به اشتراک بزارین

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.