رابطه اسید فولیک و اوتیسم

سلام بچه ها لطفا کمکم کنید من چند جا تو اینترنت خوندم که مصرف زیادی اسید فولیک در بارداری ریسک بچه اوتیسم رو بالا میبره حالا من هفته ۲۱ هستم دکترم هنوز اسید فولیک ۵ رو بخاطر کم خونی قط نکرده الان خیلی استرس دارم و میترسم که دارم این قرص میخورم .بنظرتون چیکار کنم این حرف آیا صحت داره لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟

سلام خب بخاطر کم خونی چرا آهن تجویز نکرده؟

حالا من دارم اسید فولیک ۵ میخورم بعدش مولتی ویتامینم و قرص آهنم هم اسید داره .به دکترم گفتم گفت اشکال نداره بخور قط نکن .ولی من اون مطلبو که تو اینترنت خوندم خیلی میترسم دربه در هم دنبال دکتر خون میگردم ولی هیچ جا بهم نوبت ندادن به این زودی توروخدل راهنماییم کنید دوستان :clap:

آهنم داده با مولتی ویتامین بازم گفت اسید فولیک ۵ رو قط نکنم و بخورم

به نظر من اسید فولیک رو قطع کن.خواهر منم خودش که حساب کرد دید روزانه تو دوسه تا قرص داره اسید فولیک میخوره که بیشتر از حد مجازه.واسه همین قطعش کرد

خود من ۲۰ روز پیش واسم ۲۰ تا شیاف پروژسترون تجویز کرد دکتر.حدس زدم تجویزش اشتباهه و اصلا استفاده نکردم .الان ۲۰ روز گذشته و خداروشکر مشکلی نداشتم

نمیدونم بخدا از یه طرف دکترم اصرا ر به خوردن اسید فولیک ۵ داره و هر دفعه که میرم پیشش میگه اسید فولیکتو قط نکنی ها بخور .و با این مطالب اینترنت گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم

اسید فولیک مال سه ماه قبل از بارداری و سه ماهه اوله
نمیدونم چرا دکترا اینجوری میکنن

آره میدونم ولی من کم خونی مینور دارم واسه همین دکتر اصرار به خوردنم داره

1 Likes

خانم حکیمی کمک

سلام عزیزم
هر دارویی رو باید زیر نظر پزشک توی بارداری استفاده یا قطع کنید، پس با خیال راحت مصرف کنید چون حتما نیاز بوده که تجویز کردن. برای کم خونی لازمه که استفاده کنید

میزان هموگلبینتون چنده؟؟

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.