دوست داشتین تو چه زمانی و کجا زندگی میکردین؟

تو یه مقاله ای نوشته بود اگه شانس بیارید تا بیست سال دیگه زنده باشید انقدر علم پیشرفت می‌کنه که متوسط عمر بشر بالای صد سال میشه،احتمال جوانسازی سلولها و ریشه کن کردن سرطان،دوست داشتم تازه الان متولد میشدم اونم تو ایران نه،تو سوئیس،البته هر جا بجز ایران که ملاها توشن بهتر از ایرانه :rofl::rofl:

1 Likes

مخت تاب داره؟
دهه شصت آخه؟
:neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face:

تصور کن 57 ک انقلاب شد
دهه 60 یه مملکت تیکه پاره دربو داغون بدون امکانات و یه عالمه کمبود تجهیزات فنی مهندسی پزشکی و و و تحویل گرفت.در کنار اینها جنگ تحمیلی
استرس اشوب دلهره ترس
شبهای بمبارون
صف نون نفت برنج روغن
جنگ زده های آواره دربه در خونه به دوش
تا سال 66
بعدشم یه مملکت سوراخ سوراخ از ترکشو بمبارون با یه عالمه جانبازو شهید
بعد هم لجو لجبازی با غربیها و شروع جنگهای اقتصادی و سیاسی که عاقبتش رسید به این تحریمها
من به عنوان یک دهه شصتی
دهه شصت رو به عنوان آخرین گزینه انتخاب میکنم.

1 Likes

محبت اون زمان خیلی بیشتربود تا الان

اره خیلی زیاد بود
معلم چنان با خطکش میزد سر انگشتامون که تا یه هفته نمیتونستیم مداد دستمون بگیریم.
باباها ظهر که میخوابیدن یه کمربند میزاشتن کنار بالشتشون.
مامانا هم هدفگیری دمپاییشون حرف نداشت.
چقد مارو دوست داشتن و محبت میکردن.
البته خب یه ریزه آتیش پارگی ماهم باعث این همه محبت میشد.

3 Likes

:joy::joy::joy::joy:عزیزم خیلی خندیدم چقدر قشنگ توصیف کردی

1 Likes

تجربه دارم آخه :sweat_smile:

اخ گفتی منم خیلی از این تصورات میکنم :grin:

1 Likes

من جام خوبه اما کاش دغدغه از دست رفتن خونه و ماشین و پول و کار نداشتیم.صبح پا میشیم زندگیمون رو هواست.

1 Likes

من فقط دوس داشتم تهران زندگی میکردم که به مامانم اینا نزدیک باشم

خب من فانتزی تاریخی زیاد دارم :smiley:
مثلا تو دوران هخامنشیان زندگی میکردم وبا فرمانده سپاه جاویدان ازدواج میکردم ، اونم هروقت از کشورگشایی برمیگشت کلی غنیمت جنگی و … برام میاورد:joy::joy:
یا دهه بیست یا سی شمسی زندگی میکردم و عضو جبهه ملی میشدم و با دکتر مصدق میرفتیم صنعت نفت رو ملی میکردیم
:grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:

یا دهه پنجاه شمسی زندگی میکردم وــــــــــــــــ (به دلایلی از گفتن این قسمت فانتزیم خودداری میکنم:kissing:)

دوران خوارزمشاهیان و مخصوصا جلال الدین محمد رو هم دوست دارم هرچند دوره سیاهی تو تاریخ ایرانه :pensive::triumph:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.