دوستان بیاین چت ۲۳ لُدفن

بدوئین بیاید اینوری زود زود

1 Likes

اومدیم :joy:

1 Likes

اومدیم دوییدم نفسم گرفت :rofl::rofl::rofl:

2 Likes

یا الله💂‍♂️

2 Likes

بیا تو در بازه

1 Likes

بچه ها زغمبوت یعنی چی؟ اصلا املاش چه شکلیه؟

من که نشنیدم

1 Likes

من زغنبود شنیدم

1 Likes

جدی؟
من خیلی شنیدم

1 Likes

چیه خب این الان؟

1 Likes

یه نوع فحشه .مثلا دیدی میخوای به یکی بگی کوفت یا مرگ .زغنبودم میگن

2 Likes

فکر کنم بیماریم هست .ولی مطمئن نیستم

1 Likes

پس به شوهرم بگم :joy::joy:

2 Likes

بگوووو :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

1 Likes

بیشتر وقتی یکی داد میزنه میگن زغنبود .یا زغنبود بگیر .ولی من فقط شنیدم تا حالا استفاده نکردم .بیشتر همون کوفت میگم

زغنبوت احتمالاً [سم] یا [بیماری است کشنده. زغنبوت در گفتار عام ناسزا یا کنایه ایست نفرین مانند شبیه “زهرمار” (سم مهلک) یا “کوفت” (بیماری [سیفلیس] که در جواب کسی که دیگری را فراخواند گویند و نیز در جواب سئوالی (نا بجا یا ناهنجار) با نهیب و تشر گفته می‌شود: چه بخورم؟ زغنبوت!، شام چه داریم؟ زغنبوت! دهخدا به خط خود در حاشیه نوشته: " شاید نوعی زهر یا نوعی بیماری کشنده باشد ".

در کتاب علویه خانم، اثر صادق هدایت آمده: «سر گذرها انگشت‌پیچ و معجون افلاطون گذاشته بودند. مشتریان محترم قاشق قاشق به انگشتانشان می‌پیچیدند و هی زغنبوت می‌کردند» . زغنبوت در اینجا، به گفته فخر الزمان شیرازی محمودیان «چیزی را زغنبوت کردن» به معنای «ناهنجار خوردن» یا غذا را چون طعمه مار بلعیدن است

ما میگیم زغلبوت :joy::joy::joy:

1 Likes

همه اشتباه میگیم زغنبوت اصلشه

1 Likes

آزاده من اطلاعتو از خودم گفتم .به معنیش تو دهخدا شبیه بود :joy::joy::joy::joy: ولی من بخوای ت آخرش د شنیدم

2 Likes

باید به مدرسان شریف هم گفت زغنبوت
کجا برم؟ زغنبوت
چی بخونم؟ زغنبوت
آزمون چی بدم؟ زغنبوت
کی؟ زغنبوت

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.