دوستانی که متفورمین استفاده میکنن لطفا بیان!

سلام من تو آزمایشات قبل بادراری که دادم مشخص شد قند دارم ولی زیاد نیست دکتر بهم متفورمین داد و مصرف میکنم ولی تحقیق کردم در موردش دیدم خیلی عوارض داره چند تا از عوارضش رو تو خودم دیدم به نظرتون میشه قعطش کنم???
به جایش برای پایین اومدن قند چی بخورم???

متفورمین خیلی تاثیر خوبی داره تو کاهش قند و کاهش وزن اگه قندتون بالاست اقدام نکنید برای بارداری چون باعث میشه دیابت بارداری هم بگیرید.رژیم زمان بیشتری میبره برا کاهش قند چیزای شیرین نباید بخورید مصرف قند و شکر کلا قطع کنید.بعضی میوه ها قند دارن نباید مصرف کنید و خیلی چیزای دیگه

داروهای گیاهی هم خوبه برا کاهش قند

1 Likes

ممنونم عزیزم

فوايدش بر عوارضش غلبه داره که دکتر تجویز کرده شما سر خود قطع نکن

2 Likes

مامان من گزنه میخوره از عطاري میگیره،

1 Likes

متفورمین سوخت وساز بدنت رو بالا میبره خیلی حتی قبل بارداری دکتر بهشون میده اگه دکتر دیگه ای میتونی برو شاید به خاطر عوارضی که دیدی جایگزین بده بهت

قند خونتون چنده مگه؟

واسه 102 بهت قرص قند داده . منم قند خونم 97 هستش امروز دکتر بهم گفت بالاس باید رژیم بگیری بهش گفتم قرص قند بده گفت نه باید خودت کم کنی .

اره به من گفت فقط برنج و نون کم بخور و شبی یه دونه قرص قند

پیاده روی هم خوبه قندخونو پایین میاره . من چای سبز و کاسنی از عطاری گرفتم می خورم . شنیدم کلاهک بادمجون با اب بجوشونی بخوری سریع قندو پایین میاره.

2 Likes

عزیزم بزار دکترت اومد بهش بگو احتمالا شرکتشو برات عوض کن متفورمین خیلی خوبه من چندین ماه خوردم ماه های اول میخوردم احساس ضعف وسرگیجه وبی حالی وبی اشتهایی داشتم اصلا دلم غذا نمیبرد به دکترم گفتم برام عوضش کرد قبلا گلوکوفاژ بود بعدش برام آپو نوشت خداروشکر بهتر بود بهت گفتم که من این ماه روزی برام سه تاش،کرد

1 Likes

من متفورمین خوردم دکتر م هر بار از م میپرسید که دچار اسهال شدید و دل درد نشدی که خدا رو شکر نبود

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.