دستور پخت محبوب شما توی آشپزی با مرغ چیه؟

سلام به خانمای کدبانو
من همیشه با پخت مرغ مشکل دارم شما معمولا مرغ رو چجوری درست میکنین ؟ دستور پخت محبوب شما چیه؟

1 Likes

منم همیشه با مرغ مشکل دارم :joy:
خیلی دستور امتحان کردم ولی باب میلم نمیشه هیچکدوم
طعمی ک دوس دارم نمیشه ولی وقتی کسی درست میکنه اصلا اون حس رو ندارم و خوشم میاد :neutral_face:

3 Likes

من که مرغ رو میذارم رو گاز وقتی رو تیکه های مرغ کف و خون مونده تو گوشت جمع شد تو ابکش میریزم ابش بره.بعد مرغا رو میشورم پیاز داغ و رب و ادویه واب خیلی راحت خیلیم خوشمزه میشه وقتی خواستم غذا رو بکشم سرخشون میکنم :slight_smile: مدل من اینجوریه با سیب زمینی سرخ کرده و گوجه والبته زرشک شوهرم اینجوری دوس داره گاهی اوقاتم فلفل دلمه میریزم و سیر اگه باشه. مرغ با اب پرتقال هم میگن خیلی خوب میشه من که درست نکردم :blush:

3 Likes

من مرغ رو جوش میدم بعد تو قابلمه یه طرفشو سرخ میکنم به طرف دیگه اش برمیگردونم از قبل پیاز رو با زردچوبه و نمک وفلفل میپزم هل و میخک هم میزنم یه کم برنج میریزم رو مرغ بعد پیاز فراوون هم که اماده شده رو میریزم رو مرغا باقی برنج اضاف میکنم دم میدم خیییلی خوشمزه میشه

2 Likes

من سیر وفلفل دلمه میریزم بازم مرغ بوی زهم میده :triumph:

1 Likes

من مرغ ذغالی
یا مرغ پرتقالی درست میکنم دوست دارم
به بچه دستورشو دادم
الان دخترم نمیذاره تایپ کنم

2 Likes

فکر کنم اون بویی ک میده برا چربیاشه. من وقتی میگیرم قبل از فریز کردن کاملا چربیش میگیرم دیگه بو نمیده

1 Likes

هر وقت تونستی خوشحال میشم یاد منم بدی

1 Likes

من هر دفه یه مدلی درست میکنم همه رو هم دوس دارم

1 Likes

مثلا میزارم یه ساعتی تو آبلیمو و ادویه
بعد میزنم به سیخ چوبیا …تو ماهیتابه یکم روغن میریزم …دیگه اصلا آب نمیریزم بعد چن دقیقه خودش آب میزنه … میزارم یک ساعتی بپزه بعد خودش آبش که تموم شه کم کم سرخ میشه فقط باید مواظب باشی نسوزه و قشنگم سرخ بشه … من خودم عاشق این مدل جوجه کبابم…

2 Likes

یا هم اول در حد ۵ دقیقه آب پز میکنم
بعد آبشو میریزم
تو روغن یکم سرخ میکنم که خامیش گرفته بشه …بعد ادویه میزنم با یه مقدار خیلی خیلی خیلی کم آب میریزم …دارچین و زنجبیل خیلی خوشمزش میکنه … آلو و قیسی هم میریزم
با یکم سیب زمینی
میزارم بیشتر از یک ساعت بپزه تا مرغ و سیب زمینیش خووب نرم بشن… به نظر خودم که فوق العاده خوشمزس
البته من عاشق مرغم و همه جورشو دوس دارم

2 Likes

مرغ شکممم پر عالیه
اول مرغ و قشنگ شکمشو خالی بکن و بشورش بعد قسمت پشتش که سوراخه داره رو با نخ و سوزن بدوز…
برای مواد داخلش
من اول پیازو سرخ میکنم …بعد کشمش …گردو …زرشک و ادویه میزنم تا خوب سرخ شن …
بعد میریزم تو شکم مرغ بعد باز شکمشو با نخو سوزن میدوزم که مواد نریزه بیرون
دستو باهاشم ببند با نخ که وا نره وقتی داره میپزه
… بعد یکم تو ماهیتابه سرخ کن …رب بزن بعد آب بریز تا تقریبا نصف مرغتو پوشش بده
تو آبشم اگه دوس داشتی آلو و هویج و فلفل دلمه ای بریز با دارچین
بعد بزار تو آب تا ۳ ساعت یا حتی بیشتر بپزه
:slight_smile::yum::yum::yum:خیلی خوووووشمزس واااقعا
من برا هی کی درس کردم عاشقش شده …

4 Likes

گاهی اوقاتم قشنگ میپزم سرخش میکنم میزارم زیر برنج گوجه ای تا قشنگ باهاش بپزه
یا هم ریش ریش میکنم تا ادویه جات سرخ میکنم یکم
میتونی واسه سرخ کردنات از روغن کنجد استفاده کنی که ضررش کمتر باشه
من یا کنجد استفاده میکنم یا روغن خیلی خیلی کم استفاده میکنم

2 Likes

چجوری چربیاشو بگیرم؟ تا جایی ک جدا میشن میگیرم ولی همش نمیره

بچه منم؟ :joy:

2 Likes

مرغ وقتی تازه میخرم اول میریزم تو ی ظرف پر آب خوب میشورم با دست اون لایه نازک شفاف روشم پاک میکنم بعد آبکشی میکنم تکه تکه رو تخته گوشت با چاقو هر چربی از این سفیدا ک به گوشتش چسبیده جدا میکنم باز اخر سر همه رو میشورم و یکم ک آبش رفت بسته بندی میکنم تا حالا یبارم بو نداده .حتما امتحان کن نتیجش خبر بده

3 Likes

من خودم پاک نمیکنم
یا بیرون میخریم میدیم همونجا خورد کنن یا شوهرم پاک میکنه اونم همه رو یجا چربیاشو درنمیاره
من وقتی میشورم اونارو با دست در میارم

2 Likes

فقط یبار مرغو با پیاز و فلفل دلمه زیاد و آبلیمو شب گذاشتم یخچال فرداش ظهر واسه ناهار پختم اون بو نمیداد

1 Likes

۳تا دستور مرغ آزاده جون :grinning:

3 Likes

برای ماهم درست کن :sweat_smile:
مرغ شکم پر رو داخل قابلمه میپزید؟ یا تو فر؟

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.