درمعرض امواج مودم و وای فای بودن زن باردار

سذام دوستان وخانم حکیمی .من تازه باردار شدم و حدودا 7هفته هستم. همسایه هامون همه مودم دارن که امواجش خونه ی مارو همه احاطه میکنه.من چکار کنم؟ میگن برا بچه خوب نیست.چقدر این موضوع صحت داره

1 Likes

متخصص مغز و اعصاب متذکر شد : توصیه می شود فاصله مودم با گیرنده (لپ تاپ و موبایل و…) بیش از 1.5 متر باشد . یکی از ساده‌ترین روش‌های کاهش خطرات این است که لپ‌تاپ، موبایل و تبلت‌ها را در نزدیکی بدن‌ نگه نداریم و بعد از اینکه کارمان با این وسایل تمام شد، از آنها فاصله بگیریم. اگر از این دستگاه‌ها استفاده نمی‌کنیم لزومی ندارد که از صبح تا شب در اطراف‌مان روشن باشند. پس به سرعت آنها را خاموش کنیم تا ضمن استفاده از تکنولوژی، سلامتی‌مان به خطر نیفتد.

ولی واقعیت این است که امواج وای فای وقتی پخش شوند در همه جا هستند. حتی اگر در زمان شب مودم خود را خاموش کنید، باز هم تحت تأثیر امواج وای فای که از خانه همسایه می آید هستید. پس هیچ چیز نمی تواند جلوی نفوذ 100 درصدی وای فای را بگیرد.

وی در پایان افزود:چندی پیش در فضای مجازی خبری بسیار دست به دست همه می چرخید ، مطلب از این قرار بود که اگر گلدان با کاکتوسی را در اطراف مودم قرار دهیم امواج خطرناک وای فای را به خود جذب می کند . خیر اینگونه نیست و این مطلب به هیچ عنوان صحت علمی ندارد چرا که این امواج امواج کوری هستند که بصورت پالس منتشر می شوند و کل محیط را بصورت شعاع های مختلف تحت تاثیر قرار می دهند و هرچه دور تر شویم قطر دایره بیشتر خواهد شد و فقط میزان تماس ما با امواج کم می شود .

1 Likes

کاری نمیشه کرد عزیزم

شما که نمیتونید کاری بکنید همه در معرض این امواج هستیم تا حالا هم خطری دیده نشد اگه هم بوده کم بوده

1 Likes

دقیقا فقط میگن خوب نیست ولی هنوز چیزی ثابت نشده که بچه ای که متولد شده مشکلی که داره به خاطر وای فای بوده
ولی استرس داشتن ثابت شده

1 Likes

چمدونم کمی رفتم تو فکر بابت این قضیه

1 Likes

عزیزم منم مثل تو هستم , الان شش هفتمه
تتها کاری که میکنیم دیگه شبا گوشیامونو تو اتاق خوابمون نمیذاریم مواقعی که گوشیمم نخوام از خودم دورش میکنم
ماکروفرم نمیذارم مامانم روشن کنه چون خودمم ندارم
بنظر من نمیشه کاملا در امان باشیم ازش چون همه جا امواج و پارازیت هست فقط باید کمی رعایت کنیم
میگن ثابت هم نشده توسط دانشمندا ولی خب در کل خوب نیستن , زیاد نرو تو فکرش شبا هم گوشی نذارید تو اتاق خوابتون

1 Likes

شما رفتین برا سونو تشکیل قلب?
من هفته بعد قرار اولین سونوم رو بدم , خیلی تو فکرشم

دور از جون شما مامانی گل ونینی هاتون من که بچم قلبش وایستاد دکترای یزد میگفتن علتش امواج مودم گوشی حتی تلویزیون ال ای دی و این نازایی هام به امواج مربوط میشه حتی تو اینترنت هم سرچ کنید علتشون همینه

1 Likes

میدونم عزیزم ولی همه ی این تو جهان هست تنها ما نیستیم

دیگه آره انشاالله از همه مادرای باردار هر خطری به دور باشه

2 Likes

نه فکر نکنم صدیقه جون
البته احتمالشو نمیشه رد کرد
امواج همه جا هست اگه شما استفاده نکنی همسایه داره
مایکرویو همه ابنا امواج دارن
شما نمیتونی کاملا ارش دور باشی
به نظر م غذاهای سالم و ورزش خیلی میتونه تاثیر داشته باشه و هوای پاک ( که تهران و اصفهان و میدونم نداره ) اب سالم که بعید میدونم دود ترافیک و استرس های اخبار و خانواده و دلواپسی
همه ابنا دست به دست هم میدن
فقط با فکر باز و روحیه شاد میشه فرزند خوب به وجود اورد

مهمترین دلیل همین استرسه :ok_hand:

1 Likes

اره به خدا
ولی چون کسی بهش توجه نمیکنه دیده هم نمیشه
ولی ثابت شده استرس باعث ترشح هورمن نمیدونم چی میشه که کل سیستم‌ بدن از کار میاندازه

1 Likes

سلام بچه ها هر چفد میتونید رعایت بکنید بهتره
به هر حال با سلامت نوزاد آینده تون نباید بازی کنید
من خودم به شخصه خیلی کم تونستم رعایت بکنم
استفاده از گوشی برام خیلی زباد بود بخاطر کارم
و باید مدام استفاده میکردم
اینترنتم همینطور فقط از داده خود گوشی استفاده میکردم
ماکروویو هم والا من زیاد استفاده کردم دروغ چرا
ماه های اول رو بیشتر رعایت کنید
چون قلب تشکیل میشه تا هشت هفتگی
و اون اوایل که اعضا در حال تقسیم و تشکیل هستن خیلی چیزا مهمه که رعایت بشه

به خدا توکل کنید
انرژی مثبت داشته باشید
قرآن بسیــــــــــار زیاد بخونید
شبا دستتون رو بزارید روی شکمتون ـ پنج مرتبه سوره عصر بخونید برلی صبور شدن نوزادتون
چهار قل و وان یکاد رو حتما بخونید تا از انرژی های منفی محفوظ باشید
آیت الکرسی و صلوات هم بی نظیره
مادر که فکرش آروم باشه بچه در آرامش توی شکمتون رشد میکنه

3 Likes

سلام عزیزم
شما خودتون رعایت کنید و زیاد از گوشی و اینترنت استفاده نکنید انشالا که مشکلی پیش نمیاد. تاثیرات این امواج هنوز صددرصد مشخص نیست. نگران نباشید چون استرس تاثیر بدتری روی جنین داره

3 Likes

سلام عزیزم.من برام سونو نوشته دکترم برای هفته ی 8 تموم بشه بعد برم.هفته ی اینده لاید برم روز سه شنبه.ولی میخوام کمی دیرتر برم.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.