درست کردن مرغ و برنج خوشمزه در خونه مادر شوهر

بچها چجوری مرغ خوشمزه درست کنمممم خونه مادر شوهرمم شوهرم گفت امروز تو درست کن روشو کنم کنم بدونه بلدمم
یه روش بگین مرغم خیلی خوشمزه شههه کف کنن

5 Likes

من اینجوری میپزم
اول مرغتو یکم نمک و زعفرون بزن یکم سرخ کن بعد
پیاز و رنده کن با هویج حلقه شده و سیر یه تفت کوچیک بده اگه با کره سرخ بشه که عالیه…
بعد به همون پیاز و هویجت ربتم بزن رب رو هم یه سر تفت کوچیک بده همراه با ادویه نمک و فلفل و زردچوبه و یکم دارچین اگه پودر هل باشه بریزی هم عطرش خیلی خوبه… بعد توی این سس آب بریز جوش اومد بریز رو مرغت که از قبل کمی سرخش کرده بودی…
و با حرارت کم بزار بپزه…
نیم ساعت آخر بهش دوباره زعفرون بزن و آبلیمو

7 Likes

من مرغو با پیاز و زردجوبه و سیر و چند حلقه هویج میذارم اول آبمز شه کامل بعد با زعفون سرخش میکنم
آخرشم سس درست میکنم با رب گوجه و یکم رب انار
یکم از آب مرغ میزنم بهش میریزم رو مرغ یکم قل بخوره
خوشمزه میشه
عاخ دلم خواست پاشم بدرستم :star_struck::yum:

5 Likes

مرسی گلم

1 Likes

گردو و سبزی دارن؟

پاشو پاشوو

1 Likes

نه والا گردو ندارن سبزی خوردن فک کنم دارن

1 Likes

همم

فلفل دلمه ای چی؟

نه ندارن:joy:

اهان پس باید از این مرغا که همه بلدن بپزی

با کره و زعفرون و اینا زرشک پلو

2 Likes

اول مرغتو با یه دونه پیاز و زردچوبه آبپز کن
بعد پیاز داغ کن طلایی که شد زردچوبه بزن مرغتو بهش اضافه کن، فلفل دلمه، هویج و ادویه کاری دارچین و پودر سیر رو بهش بزن
مرغ که طلایی شد دو قاشق رب بزن و یه استکان آب و زعفران دم کرده و نمک
اجازه بده مواد جا بیوفته
نوش جان

3 Likes

اره از همین

مرسی گلمم ممنون

1 Likes

فدات

مرغو بریز تو قابلمه یه دوتا قل زد آبشو خالی کن .سرخشون کن .بعد تو قابلمه پیازو سرخ کن وقتی سرخ شد نمکو زرد چوبه و فلفل و سیر یا پودر سیر و رب بزن تفت بده هویجو فلفل دلمه هم بریز بعد موادو بردار مرغو بچین تو قابلمه موادو بریز روش و یخورده آب بریز بزار بپزه زعفرونم دم کن نیم ساعت آخر بریز توش خیلی خوب میشه

4 Likes

اين مدل دستورتو بمن بگو من گردو سبزى دارم :grin:

3 Likes

برنجتو ابکش کن ته دیگ نون و سیب زمینی بزار :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

مرغتم بزار یخش باز بشه کامل .بچین داخل یه ماهیتابه گود یا یه قابلمه بزرگتر که کفش چیده بشن مرغا بعد یه پیاز رو حلقه حلقه کن بچین رو مرغا ‌هویج پوست بگیر حلقه حلقه رومرغا .فلفل دلمه خرد خرد کن بریز رو مرغا روشون زردچوبه و نمک و فلفل بریز و کمی ابلیمو .رب و اب جوش و روغن رو بریز توکاسه همش بزن بریز رومرغا شعله بده یکم قل خورد کم کن بپزه با حرارت کلایم ‌…

خواستی زرشک سرخ کن و کمی ام برنج زعفرانی برای تزئین برنج ها .
با سبزی خوردن بخورید :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
محشرع این دستور

3 Likes

درست کردم عالی شدد

2 Likes

ممنونمم عالیهه

1 Likes

مرغ ها رو تف نمى دى ؟

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.