درد پس از لاپاراتومی و برداشتن لوله ؟

با سلام دوستان من تازه وارد اینجا شدم و یه سوال داشتم .من الان قریب به 40 روزه لاپاراتومی شدم چون بارداری خارج از رحم داشتم ویکی از لوله هام رو برداشتن چسبندگی هم داشتم الان دقیقا وقتی راه می رم یا میخوام دراز بکشم درد دارم درد در محل اطراف بخیه ها ودر دو سمت واحساس سنگینی در محل. رحم دارم البته احساس سنگینی همیشه نیست موقعی که راه میرم و نفس عمیق می کشم عضلات رو شل میکنم ایجاد میشه نمیدونم چیه خیلی میترسم به دکتر گفتم گفت مال عمله. لطفا کمک کنید خواهش میکنم

سلام عزیزم
خوش اومدین به مامی گپ :rose:
بله نگران نباشید طبیعیه بعد از عمل تا مدتی طول میکشه تا بهبود پیدا کنید
تغذیه مناسب داشته باشید تا زخم ها زودتر جوش بخورن

خیلی ممنونم یعنی طبیعیه نکنه این سنگینی نشونه ی افتادگی رحم باشه؟ البته هیچ علائم دیگری ندارم جز درد و سنگینی در محل اطراف بخیه ها و اطراف ناف یعنی چقدر طول میکشه خوب بشم ؟ خواهش میکنم جواب منو بدید ممنون میشم

1 Likes

نه عزیزم نگران نباشید اثرات عمله
بستگی به بدن شما داره روند درمان
بیشتر استراحت کنید و از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید

1 Likes

در اغلب موارد علت این بیماری، فشار ناشی از حاملگی و زایمان بچه است. علل دیگر بیماری شامل سن بالا، چاقی، سرفه مزمن و یبوست های مکرر و تومورهای لگنی هستند.

من هیچ یک از این مواردی که گفتید رو ندارم چون هنوز نه بچه ایی دارم نه چاقم نه یبوست دارم.فقط،زمانی که دراز می کشم اول باید پاهامو جمع کنم بعد کم کم دراز میکنم چون در ناحیه ی ناف تا زیر ناف احساس گرفتگی یا درد میکنم در زمان راه رفتن هم وقتی نفس می کشم این سنگینی همراه با کمی درد در همان قسمت هست در دو طرف پهلوها هم درد حس میشه

1 Likes

یعنی شما میگید که امکانش هست افتادگی رحم داشته باشم؟

نه عزیزم من میگم شما که زایمان طبیعی نداشتین یا موارد دیگه ای که ممکنه باعث افتادگی بشه پس اصلا نگران نباشید

ممنونم از شما خیلی خیلی ممنون

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم :rose:

این حالت ها خیلی طبیعیه، اگر درد نداشتید باید تعجب می کردید

سلام خانم حکیمی لطفا منو راهنمایی کنید من بعد از گذشت 50 روز از لاپاراتومی یه سونوگرافی انجام دادم سونوگرافی به من گفت که فتق ناف 5 میلیمتری دارم گفت نیاز به عمل نیست خودش میبنده البته من فقط کمی درد سنگینی زیر ناف م احساس میکنم و برامدگی ندارم نظر شما چیه چون من از عمل میترسم و روحیه م رو باختم لطفا کمکم کنید

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.