درد قسمت چپ لگن

سلام مامی گپ های عزیز و خواهرای گلم دوروزه لگنم بشدت درد میکنه فقطم قسمت چپ لنگم هست دردش جوریه که تا پایین پای چپم دردمیگیره میدونید علتش چیه؟؟ امونم بریده:pensive::pensive:

1 Likes

:blush::blush::blush:حالتت شبیه منه عزیزم منم اینجوری بودم الان یکم بهترم ولی گاهی میشم انشالله بارداری.

1 Likes

خدا از دهنت بشنوه مریم جون.اگر باردار باشم هردردی باشه تحمل میکنم مهم نیست فقط خدا کنه همین تنها دلیلش باشه

2 Likes

انشالله عزیزم ولله منم اینجوری بودم الانم گاهی میشدم میگن توبارداری لگن درد میگیری بخاطر تغییرات بدن ورحم

1 Likes

دوستان نشانه بارداریتون میشه بگید درد سینه داشتید؟ مثلا ده روز مانده به پریود …بعدش درد سینه نشانه پریود یا بارداری

درد سینه کم

علل درد حاد لگن
شایع‌ترین علل درد حاد لگن در زنانی که باردار نیستند، عبارت است از:

کیست تخمدان- یک کیسه حاوی مایع که در داخل تخمدان تشکیل می‌شود و هنگامی که پاره می‌شود یا پیچ می‌خورد، باعث ایجاد درد لگن می‌شود.
بیماری‌های حاد التهابی لگن-یک عفونت باکتریایی در ناحیه رحم، لوله رحم یا تخمدان‌ها که اغلب بعد از عفونت‌های کلامیدیا یا گونوروا به وجود می‌آید و لازم است بلافاصله با آنتی بیوتیک درمان شود.
آپاندیسیت-این عارضه در اثر ورم دردناک زائده آپاندیس (یک زائده انگشتی شکل که به روده بزرگ متصل است) به وجود می‌آید که معمولاً باعث درد شدید در ناحیه پایین و سمت راست شکم (معده) می‌شود.
التهاب صفاق (پریتونیت)-التهاب غشای پریتونئوم (بافت غشائی نازکی که قسمت داخلی شکم را می‌پوشاند) که باعث درد ناگهانی شکم می‌شود و درد آن به صورت تدریجی شدیدتر می‌شود و لازم است که فوراً تحت درمان قرار گیرد.
عفونت مجرای ادرار-در این حالت احتمالاً در هنگام دفع ادرار احساس درد و سوزش خواهید داشت و همچنین ممکن است به تعداد دفعات بیشتری برای دفع ادرار نیاز داشته باشید.
یبوست یا اسپاسم روده‌ای-این عارضه ممکن است در اثر تغییر رژیم غذایی، داروهای مصرفی، بیماری سندرم روده تحریک‌پذیر و در موارد نادر به خاطر انسداد روده ایجاد شود.
درد مداوم یا مکرر لگن
اگر درد لگن شما به مدت 6 ماه یا بیشتر دوام داشته است، اعم از اینکه درد آن به طور مداوم بوده و یا به صورت مکرر قطع و وصل می‌شود، آن را تحت عنوان درد مزمن لگن می‌شناسند. درد مزمن لگن غالباً شدیدتر از دردهای مربوط به عادت ماهیانه است و مدت بیشتری هم طول می‌کشد. این نوع درد از هر 6 زن، یک نفر را مبتلا را می‌سازد.

علت دردهای مزمن لگن
شایع‌ترین علل درد مزمن لگن عبارت است از:

اندومتریوزیس(ضخیم شدن دیواره رحم)
بیماری التهاب مزمن لگن- یک نوع عفونت باکتریایی رحم، لوله رحم یا تخمدان‌ها است که اغلب بعد از عفونت‌های کلامیدیا یا گونوروا به وجود می‌آید و باید فوراً با آنتی‌بیوتیک تحت درمان قرار گیرد.
سندرم روده تحریک‌پذیر- یک عارضه بسیار شایع و درازمدت مربوط به دستگاه هاضمه است که می‌تواند باعث گرفتگی عضلات معده، نفخ، اسهال و یبوست شود.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.