درد قسمت راست شکم بارداری در هفته 25

سلام خانم حکیمی جان خسته نباشید.
من 35 هفته باردارم.
دو روز هستش درد ناحیه ی راست پایین شکمم دارم.شب اول وقتی درد داشتم فقط یکبار بیرون روی و استفراغ داشتم… رفتم بیمارستان معاینه کردن و نوار قلب گرفتن گفتن علائم زایمان نیست.دارو و امپول دادن ولی خوب نشدم اصلا.دوباره رفتم بیمارستان برام یه سری ازمایش نوشتن انجام دادم.متاسفانه دکتر خودم تا 17 خرداد نیست که برم پیشش.جواب ازمایش رو براتون میفرستم بی زحمت چک کنید ببینید چی هستش.ممنونم

سلام عزیزم
عذرخواهی می کنم من فردا بهتون پاسخ میدم

در این آزمایش گلبول های سفید یکم بالاست که فکر می کنم طبیعیه توی بارداری ولی باز هم از پزشک تون باید بپرسید.
MCH به معنای اندازه گیری غلظت خون هست که اونم یکم پایینه

سطوح MCH به معنای متوسطِ هموگلوبین گلبول‌ها است. سطوح MCH به میانگین هموگلوبین یافت شده در گلبول قرمز اشاره دارد. هموگلوبین پروتئینی در خون است که به سلول‌های قرمز اجازه می‌دهد اکسیژن را به سلول‌ها و بافت‌های بدن منتقل کنند.

اگرچه بسیار کوچک هستند، اما سطح MCH میانگین سطح هموگلوبینی است که در هر سلول قرمز وجود دارد.
MCHC میانگین وزن هموگلوبینی را تشکیل می‌دهد که بر اساس حجم گلبول‌های قرمز مشخص می‌شود؛ و هر دو نشان دهنده سلامت هموگلوبین خون هستند.

بقیه چیزا نرمال بود

توی این آزمایش هم همه چیز نرماله فقط یکم باکتری توی ادرار بوده

این آزمایش برای بررسی عملکرد کلیه هاست. ولی تفسیرش رو پزشک باید انجام بده چون خیلی تخصصیه

بی یو ان، همون نیتروژن اوره خون هست که برای شما کم گزارش شده. چیز خاصی نیست، اگر زیاد بود خطرناک بود

بی یو ان و کراتینین، آزمایشی است که که برای بررسی اینکه کلیه ها قادر به فیلتر کردن مواد زائد از خون شما هستند، استفاده می شود.
کراتینین در بارداری را باید پزشک تفسیر کند و جواب آزمایشگاه تنها نشان دهنده علامت هشدار نیست بلکه پزشک متوجه نقص می‌شود. کراتینین پایین در بارداری در تمامی سنین مشکلی ایجاد نمی‌کند و تنها بالا رفتن کراتینین است که مشکل زا است. کراتینین ادرار عدد خاصی ندارد و متناسب با میزان مایعاتی است که فرد مصرف کرده است.
منتهی در آزمایش عدد خاصی ذکر می‌شود که در افراد مختلف متفاوت است و به آن رفرنس رنج گفته می‌شود. کراتینین ادرار در مردان ۲۰ میلی گرم به ازای هرکیلوگرم وزن بدن است.
به صورت متوسط در یک مرد ۷۰ کیلوگرمی کراتینین ادرار بیست و چهار ساعته باید ۱۵۰۰ میلی گرم باشد. از آن طرف کراتینین ادرار در خانمها ۱۵ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. خانمی که ۶۰ کیلوگرم وزن دارد باید کراتینین ادرار او در روز حدود ۱۰۰۰ میلی گرم باشد.
در بارداری به این دلیل که میزان کراتینین کاهش می یابد، میزان کراتینین ادرار افزایش می‌یابد زیرا ما کراتینین را از طریق ادرار دفع می‌کنیم لذا کراتینین زنان باردار نسبت به زنان دیگر بالاتر است

خانم حکیمی عزیز ممنونم که اینقدر با حوصله راهنمایی کردید.سلامت و زنده باشید:blossom::blossom::blossom:

1 Likes

فقط یه سوال امپول پرولوتون برای چی هستش؟

خواهش می کنم عزیزم :rose:

مطالعه کنید لطفا
https://farzand.net/article/228233-proluton-depot-250mgml-hydroxprogesterone

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.