درد دنده سمت راست

بچه ها از دیروز دنده ام درد میکنه. دیشب دردش به اوج خودش رسید به حدی که نفس میکشیدم درد میگرفت
الانم موقع دراز کشیدن یا بلند شدن و نشستن درد دارم
به نظرتون از چیه؟
اینم بگم طبق سونو گرافی بچه سمت راست شکممه.
به نظرتون بچه بزرگ شده به دنده فشار میاد؟

2 Likes

بله عزیزم به خاطر فشاری هست که به قفسه سینه میاد

اره عزیزم همه این درد ها بخاطر بچست منم دارم دردش وحشتناکه به دکتر گفتم گفت استراحت مطلقی دارز بکش فعالیتتم کم کن ان شاالله خوب میشی

یعنی باید درد بکشم؟
دیشب از این پهلو به اون پهلو نمیتونستم بشم. نفس کشیدن برام‌ سخت بود

1 Likes

دلایل ایجاد درد قفسه سینه در دوران بارداری
این حالت می تواند به دلایل متعددی رخ دهد، بعضی از دلایل متداول درد قفسه سینه در دوران بارداری در زیر آورده شده است:
۱- بزرگ شدن رحم باعث فشار دادن قفسه سینه به سمت بالا و ایجاد درد می شود.
۲- درد قفسه سینه در دوران بارداری می تواند به علت افزایش وزن و اندازه سینه ها باشد. وزن اضافی روی قفسه سینه و ستون مهره ها فشار وارد می کند.
۳- درد قفسه سینه می تواند به علت تغییرات بدنی تان (عضلات و هورمون ها) در دوران بارداری رخ دهد. در زمانی که باردار هستید قفسه سینه برای کمک به ریه ها و رحم وسعتش افزایش می یابد، همچنین نیاز است که با تغییرات ایجاد شده در حالت قرارگیری بدن تان سازگار شود. تمامی این تغییرات می توانند منجر به درد قفسه سینه شوند.

نشانه های درد قفسه سینه در دوران بارداری
از کجا بدانید که به درد قفسه سینه دچار شده اید؟ مشخصا در ناحیه قفسه سینه درد خواهید داشت و نشانه های دیگری وجود دارد که عموما شامل موارد زیر است:
۱-درد در یک سمت یا هر دو سمت قفسه سینه
۲-تنگی نفس به علت فشار آوردن رحم روی قفسه سینه
۳-درد ناحیه کتف به علت فشار روی اعصاب ارتباط دهنده دیافراگم به کتف
۴-سوء هاضمه به دلیل فشار زیاد روی معده
۵-ناراحتی عمومی

کنترل درد قفسه سینه در دوران بارداری
شروع درد در ناحیه قفسه سینه ناخوشایند است، بنابراین لازم است نحوه کنترل این درد تیرکشنده را بدانید. اگر درد به شکل مزمن ادامه یافته با پزشک تان مشورت کنید. راه های که می توانید از طریق آن ها این نوع از درد را کاهش دهید شامل موارد زیر است:

۱-حالت قرارگیریتان را در نظر داشته باشید:
برای رهایی از درد قفسه سینه در دوران بارداری یا کنترل آن، سعی کنید حالت قرارگیری درست تان را حفظ کنید. درد قفسه سینه می تواند با نشستن تشدید شود. نشستن رحم تان را بیشتر تحت فشار قرار می دهد. قرار دادن بازوها در سطوح بلند یا دسته صندلی پیشنهادی مناب برای کاهش درد قفسه سینه است. تکنیک های بهبود حالت قرارگیری همانند عقب انداختن کتف ها عمود و راست نگه داشتن گردن و ستون مهره را انجام دهید.

۲-درد عضلات را کاهش دهید
ماساژ ملایم پشت و شکم می تواند به کاهش درد قفسه سینه در دوران بارداری کمک کند. برای ماساژ پیش از زایمان نزد یک ماساژور حرفه ای بروید. اگر نمی توانید خانه را ترک کنید به آرامی ناحیه شکم تان را با حرکات چرخشی ماساژ دهید. با وجود این که بیشتر دردهای بارداری طبیعی هستند، می توانند کمی ناخوشایند باشند. لباس های آزاد و سینه بند مناسب به کاهش فشار روی قفسه سینه کمک کرده و بنابراین باعث کنترل بهتر درد می شود. در مواردی که درد به مدت بیشتری طول بکشد یا احساس ناراحتی می کنید فورا با پزشک تان مشورت کنید.

۳-بدتان را بکشید:
قبل از انجام هر نوع ورزشی با پزشکتان مشورت کنید، اما نرمش های کششی کم خطر برای بدنتان مناسب بوده و همچنین به کاهش دردهای بارداری کمک می کند، نرمش های ساده کششی ناحیه قفسه سینه می تواند اسپاسم عضلات اطراف قفسه سینه را کاهش دهد، دست هایتان را برای چند دقیقه درست مقابله استخوان سینه تان به طرف هم فشار دهید. در حالی که از تکیه گاه کافی برای تعادل بدن تان بهره می برید روی انگشتان تان بایستید. همچنین می توانید پشتتان را به دیوار تکیه داده یا دستان همسرتان را داشته باشید.
یوگا به حفظ حالت طبیعی قرارگیری بدن کمک کرده و در دوران بارداری بدن را آماده نگه می دارد. برای کاهش درد قفسه سینه یوگا پیش از زایمان را از کارشناسان مربوطه یاد بگیرید.

2 Likes

خیلی ممنون نیلوفر جون
به دکترم زنگ زدم اتاق عمل بود
بقیه کارها رو هم انجام دادم بی فایده اس

1 Likes

@hakimi
راستی نیلوفر جان من یه بار یه لینک از خارج از سایت گذاشتم حنا جون گفت پاکش کن. میخواستم ببینم لینک سایت ثبت احوالو میشه بذارم که بچه ها برن اسمای مورد علاقشونو سرچ کنن یا نه اونم نباید گذاشت

خواهش می کنم عزیزم
انشالا به زودی بهبود پیدا کنه دردتون
بله می تونید بذارید

1 Likes

آزاده جون تو اون تصادف که برخوردی نداشتی؟!خدایی نکرده

نه گلم. دو روز خوب بودم بعد از تصادف از دیشب درد دنده ام شروع شد

1 Likes

ایشا…زود خوب شی :heart:

1 Likes

ممنون :smiling_face_with_three_hearts:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.