درد بخیه در زایمان طبیعی

بخیه تو زایمان طبیعی چ قدر طول میکشه تا دردس از بین بره.من الان هشت روز از زایمانم گذشته ولی هنوز درد بخیه هام خوب نشده.چ قدر طول میکشه تا جوش بخوره.

آب شدنيه ديگه ؟

چی اب شدنیه

بخيه ات ديگه ؟

جذبه.ولی خیلی درد دارم.چقد طول میکشه تا خوب بشه

عزيزم معمولا 2 تا 3 هفته زمان ميبره تا زخم خوب بشه و جوش بخوره.
روزی یک تا چند بار تو ظرف تمیزی که داخلش آب جوشیده ولرم‌شده ، بتادین بريز و بشين تا بخیه‌ها ضدعفونی بشه. از سشوار و چراغ مطالعه روزی یک یا دو بار استفاده كن .
سبزي، زیتون و روغن زیتون و مایعات و موادغذایی ملین بیشتر استفاده كن تا حداقل روزی یک مرتبه اجابت مزاج داشته باشي و فشار کمتری به بخیه ها وارد بشه.
عزيزم اگرم دكتر انتي بيوتيك تجويز كرده بايد حتما سر وقت بخوري

تو اب و بتادین نمیشینم.تو سرم شستشو بتادین میریزم با اون خودمو میشورم بعد با سشوار خشک میکنم.

1 Likes

سلام من بعد21روز تموم شد اما به من که گفتن بهترین راه همون اب ولرمه بعدشم خشک میکردم خودمو

عشقم بهتر بود بگی جذب شدنیه تا دوستمون دچار ابهام نشه فدات شم.
@mariyaa

2 Likes

عزیزم حواست باشه با باد خنکش خودت رو خشک کنی نه باد گرمش. باد گرمش بیشتر باعث عفونت بخیه هات میشه

1 Likes

من با گرمش خشک کردم

نه گلم اشتباه میکنی. گرما باعث دیر خوب شدن میشه و عفونت شدید میاره. به یکی دوستام گفتم گوش نکرد بخیه هاش عفونت کردن باز شدن مجبور شد دوباره بخیه زدن. بنده خدا دوماه اسیر بخیه هاش بود. انشالله که برای شما خوب بشه واین دردسرها رو نکشی

حق با شماست
معذرت ميخوام :rose:

خواهش میکنم عزیزم این چه حرفیه.خیلی از دوستان مامی گپ سن پایینی دارن و کم تجربه ان .من دوست ندارم برای کسی مشکلی پیش بیاد برای همین خیلی رک راهنمایی میکنم وگرنه میتونم از کنارش بگذرم . کلا قصد داشتم دیگه تو نظرها شرکت نکنم اما چندنفر اومدن چت خصوصی ازم خواستن منم دلم نیومد حرفشون رو زمین بندازم. اگر تو برخی جوابام جوری حرف میزنم که باعث سوتعبیر میشه من عذرخواهی میکنم.من اینجا کسی رو نمیشناسم و وقتی سوالی میخونم احساس میکنم خواهرم داره سوال میکنه برای همینه ی جاهایی شاید جوری جواب بدم که طرف مقابلم فکردیگه کنه اما من فثط از سر دلسوزی جواب میدم ولا غیر

1 Likes

نه عزيزم من ناراحت نشدم. آب شدني كلمه عاميانه اش بود ولي حق با شما بود جذب شدني كلمه بهتري بود. وقتي حرفي درسته ادم بايد بپذيره…

1 Likes

دكتر ب زن داداشم گفته بود اگه حياط داريد توحياط وگرنه داخل خونه افتاب ك ميتابه دراز بكش دامن بپوش و بزار رو به افتاب بخواب و بعداز هر شستشو با سشوار گرم خودشو خشك كنه
اينارو بهش گفته بود بعداز چند روز خوب شده بود وراضي بود و مشكلي هم نداشت

1 Likes

منم اب شدني بيشتر شنيدم

1 Likes

چ قدر طول میکشه بخیه بیوفته

عزیزم حداقل بیست روز.ولی تا شش ماه هم هنوز یه ذره احساس بد داری…ولی کلا تا بیست روز عالی میشه و تا چهل روزم دیگه یادت میره دردی داشتی و اینا.ایشالا زود خوب شی

اگه دردش خیلی بده و اذیتت میکنه با دکترتون تماس بگیرید مسکن براتون تجویز میکنن به من یه شیاف داد اسمشو یادم نیس چند دفه استفاده کردم عالی بود.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.