خیلی کم رو و خجالتی ام...

من اصلا نمیتونم جواب کسی رو بدم مثلا کسی بهم حرفی بزنه یا بی احترامی کنه نمیدونم چی جوابشو بدم که نه سیخ بسوزه نه کباب یعنی نه کسی ناراحت بشه نه از ارزش من کم بشه
راهنمایی کنید لطفا چیکار کنم؟؟

عزیزم اینجوری نمیشه گفت دقیقا چ جور مواقعی در مقابل چجور حرفایی و یا چ کسایی ؟

مثلا بخوام جلوی خواهر شوهر کم نیارم اون میتونه نظر خودشو با زرنگی تحمیل کنه ولی من نه

دقیقامنم مث توم خیلی بده این عادت

با طعنه جوابشونو بده

عزیزم مثلایه چندموردوبگوکه دقیق چی بهت میگن حرفاشونوبگو تابگیم بهت چی جواب بدی بقیه مواردهم کم کم خودت یادمیگیری وعادت میکنی

ببین عزیزم اینجا ما نمی تونیم بهت بگیم چکار کن چکار نکن چون موقعیت و شرایطی ک تو توش قرار داری ما کاملا ازش بی خبریم گذشته از این ها هم اصلا جواب نمیگیری اینطوری . شاید اصلا رفتار تو رفتار سالم و درستی باشه اصلا نیاز نباشه تغییر کنی. یعنی بیمار بودن اطرافیانت نباید باعث بشه ک تو هم تو این چرخه اشتباه ازار دادن اذیت کردن لجاجت و … بندازه اما اینطوری بگم هر آدمی هر کاری ک انجام میده ته دلش ی احساسی بهش میگه ک اون رفتار از رو چ حس و نیتی انجام داده ک تهش احساس خوب یا بد نسبت به رفتارت و خودت پیدا میکنی . بنابراین پیشنهاد من اینه ک قاطعانه و مودبانه در مقابل کسایی ک از مرز شما فراتر میرن برخورد کن اگر کسی به شما بی احترامی کنه شما باید رفتارت جوری باشه و اقتدار شخصیت شما ک بدونه نباید رفتارش تکرار کنه

2 Likes

آخ خیلی

میدونی چیه من روم نمیشه اصلا اینجوری حرف بزنم طعنه بزنم تو ذهنم بعضی موقع ها جواب خوبی میاد ولی فکر میکنم اگه اینو بگم مثلا سرزنش بشم یا حرمت ها بشکنه میترسم به زبون بیارم

ترس‌ دفاع کردن از حقوقت ی مسئله ای هست ک باید روش کار کنی
من اصلا اینکه نتونی از حقوقت دفاع کنی رو تایید نمی کنم ولی اینکه تبدیل بشی به آدمی ک نیستی یعنی کسی ک بلده کنایه و زخم زبون بزنه هم بدتره دو روی یک سکه ن

ی سوال! ترس از چی داری؟

ترس از به زبون آوردن حرفی که تو دلمه

که یه وقت کسی ناراحت نشه

خب عزیزم ترست دقیقا بجا هست حست درست داره بهت میگه قطعا حرمت ها میشکنه قطعا وضع بدتر میشه قطعا بعضی آدما پیدا میشن ک تو رو سرزنش کنن ترست درسته

به جهنم ک ناراحت بشن:smirk::smirk:

اصلاهم نبایدبترسی طرف مقابل میبینی هی چن باربهش هیچی نمیگی خرحسابت میکنه پس باید بسوزونیش

البته کسی ک داره نابجا و بیخودی تو رو ناراحت میکنه باید به اشتباهش پی ببره و مطمئنا براش خوشایند نیست و ممکنه ناراحت بشه ولی کم کم یاد میگیره رفتارش حداقل در رابطه با تو اصلاح کنه. چطوری !!!؟؟؟ اینکه ک شما من هیچی ازت نمیدونم ولی احتمالا ی جاهایی این اجازه رو بهش دادی ک این کارو بکنه باید شهامت تو وجود خودت تقویت کنی ک مقتدر باشی در عین محترم بودن

نمیگم بی احترامی کن ولی اجازه نده حقتو بخورن

1 Likes

ببین عزیزم مثلا ممکنه شما ی دوست ازت ی خواسته داشته باشه ک مثلا در توانت نیست یا نه دوس نداری انجام بدی …نه گفتن به این دوست ممکنه ناراحتش کنه
این کاملا طبیعی هست ک ممکنه بعضی وقتا بعضی آدما از ما ناراحت بشن اگه بخای سعی کنی همه رو راضی نگه داری اول ک نمیشه دوم خیلی به خودت فشار میاد بنابراین اون دو اصل رو فراموش نکن

مارال جان منم دقیقامثل این خانم بودم اول بعددیدم نمیتونم جواب بدم فقط میتونم گریه کنم دیدم خودم داغون میشم بهشون اهمیت ندادم دیدن رو نمیدم جوابشونومیدم ازاون موقع دیگ هیچ غلطی نمیتونن بکنن

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.