خیلی مهمه، چرا نماز میخونین، میشه کمکم کنین

بچه هایی که نماز میخونین، چرا میخونین
و اگه بخواین یکی رو متقاعد کنین براینماز خوندن، چیدارین که بهش بگین؟

1 Likes

بزار اول سوال دومتو جواب بدم… اگه کسی بخاد نخونه هرچی براش حرف بزنی متقاعد نمی شه که نمیشه… دیدم که میگم…
و سوال اولت… بزار شعار ندیم باشه؟ بعضی اوقات پیش میاد که فقط برای از سرباز کردن می خونم و اصلا به دلم نمیشینه… بعضی اوقات فقط دلم میخاد نماز بخونم… بدون هیچ دلیلی… این چند وقت که اقدام بودم هرماه که پریود میشدم قسم میخوردم دیگه نماز نمیخونم اما فقط یه بار اونم یه روز رو حرفم موندم… نمیدونم انگار اخت شدیم با نماز… شایدم اسمش عادته اما اگرم عادت باشه عادت قشنگیه…

2 Likes

ممنون
کسی که باید کمکش کنم، قبلا میخونده، اما الان رها کرده…، میخوام کمکش کنم اما نمیدونم چطوری

1 Likes

من نماز که میخونم آرامش دارم وقتی نمیخونم انگار که کلافه ام .شایدم عادت کردیم .منم وقتی مادرم حالش بد بود تو بیمارستان انقدرکه خدارو التماس کردم که مادرمو بهم برگردون اما نشد و مادرم فوت کرد گفتم دیگه نماز نمیخونم با خدا قهرم اما فقط یه روز تونستم نخونم .خودمو قانع کردم شاید حکمتی بوده شاید خدا یه درو ببنده درای دیگه باز کنه به روی بندش درکل خیلی تو زندگیم به خدا امیدوارم و ازش توقع دارم که کمکم کنه تا الانم هوامو داشته به خاطر همین منم حق بندگیمو بجا میارم و نماز میخونم که بازم رو بشه ازش کمک بخوام

2 Likes

من نماز قضا نداشتم اصلا اما یه مدتی ول کردم نخوندم یادم نمیاد بخاطر چی
اما الان دوباره میخونم
میدونی دوباره دارم آرامش میگیرم انگار ته دلم قرصه فکر میکنم نماز که میخونم خدا بیشتر نگام میکنه و هوامو داره

3 Likes

من ازکلاس چهارم نمازمومیخونم وهیچ وقت ترڪش نکردم،عاشقشم،بهم آرامش میده،عادت هم کردم،اگه نخـونم انگاریچی وگم ڪرده ام،دوسش دارم چون سبب میشه باخداحرف بزنم آرومم کنه،درضمن چون من مسلمانم ونمازهم واجبه

1 Likes

بچه ها…همسرم نماز نمی خونه… :pensive: میگه اعتقاد ندارم و اینا ولی به خدا دروغ میگه فقط تنبلیش میاد…گشاده…
هر روشی رو امتحان کردم… زبون خوش دعوا قهر التماس…نشد که نشد… چیکار کنم؟؟؟ اوایل یکی در میون میخوند به بعد هر کمترو دیگه قطع شد… خیلی غصه می خورم…

آدم باید خودش اعتقاد پیدا کنه جبر وزور نتیجه نمیده

2 Likes

بی خيالش باش،

1 Likes

اتفاقا امروز تلویزیون مشاور ازدواج میگفت که به اجبار و زورکی نمیشه یکیو نماز خون کرد باید ته قلب خود آدم بخواد زورکی عبادتشم قبول نیست وقتی با خلوص نیت نباشه

3 Likes

فقط روی خودت کار کن
به نمازت هرجور شده اهمیت بده خصوصا جلوی شوهرت
با اجبار و اینا کسی نماز خون نمیشه
کم کم اونم یادمیگیره :slight_smile:

2 Likes

شوهر منم اوایل ازدواج یکی دو تا درمیون میخواند ولی از اربعین پارسال ک رفت کربلا نمی‌گم سروقت ولی خدارو شکر میخونه

1 Likes

بهم آرامش میده.افکارمو متمرکز میکنه.خواسته هامو به درگاه باری تعالی می برم و باهاش حرف می زنم.کلا نیاز دارم به شکرگزاری کردن…و نماز خوندن این نیازمو برطرف میکنه…

1 Likes

اکثرا همه از روی عادت میخونیم و دلیل فلسفی و دلی نماز رو نمیدونیم

من از دوم دبیرستان تصمیم جدی گرفتم که دیگه نمازمو نزارم کنار
قبلشم میخوندم اما نامرتب ک خیلیرقشنگ نبود
از اون وقت ب بعد دیگه پیش نیومده ترکش کنم خدارو شکر،،،،بقول دوستان شده بریده باشم و بگم دیگه خسته شدم و نمیخونم اما دووم نیوردم انگار یه گمشده دارم
تنبلی میکنم اما بالاخره میخونم
وقتایی ام ک پیش میاد قضا بشه عذاب وجدان همه عالم میاد سراغم انگار کلافه و ب هم ریخته میشه حالم ک ب همه میپرم تا چند ساعت

خلاصه دوست دارم اول وقت بخونم اما مدتیه نمیشه

در مورد سوال شما هم میس رز عزیز نماز خوندن رو ب ما معرفی کردن اما مطمئنم اکثر نسل ماها تا خودشون ب باور آرامش دهندگی نماز نرسیدن نماز خون نشدن

اینکه میخوای دوستتو متقاعد کنی خوبه اما بدون ممکنه جواب عکس بگیری چون وقتی اصرار میکنی به چیزی اونو دورتر میکنی از ماجرا
اون فرد اگه قبلا نماز میخونده و باور داشته به کاری ک میکنه مطمئن باش دووم نمیاره و خودش برمیگرده اما اگه اطرافیان بهش گیر بدن باعث میشه توی یه جور رو کم کنی بیوفته و اگه ام بخواد غرورش نزاره بگه اشتباه کردم
تا مدتی ولش کنید ،،سرشت آدم ها اگه پاکیش زیاد دست نخورده باشه برمیگرده به اصل خودش
بقول حضرت مولانا

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش
باز جوید روزگار وصـــــــل خویش

2 Likes

من احساس میکنم اگه نماز نخونم یه چیزی از دست دادم،،حس عجیبیه
همین که بدونیم کاری که خدا دوست داره رو انجام میدیم حس خوشایندی میده

خدا توفیق نماز اول وقت بده به همه مون ان شاالله

5 Likes

نماز خیلی فلسفه داره،حوصله ام نمیشه تایپ کنم ولی اگه رودررو بودیمو صحبت میکردیم کلی برا حرف میزدم ساعتها طول بکشه،

نمیشه گلچین کنی و مهماشو بگی، خصوصا برای نماز صبح

میگن برای اینکه زندگی بهتری داشته باشی و زندگیت رونق بگیره و هر چیزی که میخوای رو به دست بیاری و خدا بهت بده و… باید شکر گذاری کنی. حالا به هر روشی روش ما هم نماز خوندنه

۱:نماز صبح یعنی دل کندن از لذتی دنیوی ومقاوت در برابر هوای نفس ومقابله با شیطان وسوسه گر،
۲: در هنگام صبح ذهن بعد از بیدار شدن خالی وارومه ک تاثیر نماز رو بر روح ادمی بیشتر میکنه و حضورقلب در نماز خیلی شیرین تر وراحت تره
۳:بعضي از دستورات براي آزمودن روح تسليم و بندگي است . فرمان خدا به حضرت ابراهيم (ع ) براي قرباني كردن اسماعيل , نمونه اي از آن است
و …

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.