خیاطی بدون الگو

@MohamadMahdi98 بیا اینجا الگوشو بزارم

1 Likes

برای کشیدن این الگو که مستقیم روی پارچه هست،به چند تا اندازه نیاز داریم،
قد بالاتنه جلو،که از سرشانه تا کمر هست
دور سینه،که دور تادور کمر هستش
قد لباس ،که از سرشانه تا هر جا که خواستین با متر اندازشو میزنیدو یاد داشت میکنید،
کارور جلو که از خط زیر بغل سمت راست تا چپ هستش
وکارور پشت،واندازه سرشانه

اندازه های عرضی رو مثل دور سینه و کارور جلو وپشتو با گشادی اندازه میزنیم

1 Likes

خوب این کادر بالاتنمون بود حالا ادامشو با توجه به شکل توضیح میدم
نقطه ۴رو که بدست آوردیم،بعد هلال گردن را از نقطه ۴تا۲رسم میکنیم

خط سینه =۱/۲خط۱تا۲
که میشه نقطه ۵

خط کارور=۱/۲خط۲تا۵ که همون نقطه۶هست
این نقطه را علامت میزنیم وبه اندازه کارور پشت داخل میشویم تا نقطه ۷ بدست آید

1 Likes

روی خط سینه از نقطه ۵ به اندازه ۱/۴دور سینه داخل میشویم تا نقطه ۸بدست آید

1 Likes

برای رسم سرشانه از نقطه ۴ به صورت کمی اریب اندازه سرشانه را رسم میکنیم تا نقطه ۹ بدست آید،بعد نقطه ۹و۷و۸رابه صورت هلال به هم وصل میکنیم تا حلقه آستین کامل شود

1 Likes

بعد خط پهلو را تا پایین با گشادی دلخواه رسم میکنیم،میتونید برای اینکه قسمت باسن یه موقع تنگ نشه،از نقطه ۱که خط کمر هست به اندازه کمر تا باسن پایین بیاین و از اون نقطه در عرض الگو به اندازه ۱/۴ دور باسن علامت بزنید و بعدش خط پهلو رو بکشید،از نقطه ۱که خط کمر هست هم میتونین به اندازه ۱/۴دور کمربه سمت پهلو علامت بزنین بعد پهلورو رسم کنید

1 Likes

:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

1 Likes

برای رسم ساسون هم روی خط کمر ۱۲سانتی متر به سمت بالاو۱۸سانتی متر به سمت پایین علامت میزنیدویک ساسون ۴سانتی متر درست میکنید،الان عکس ساسونم میزارم

1 Likes

واسه الگو ی جلو هم همینطوری عمل میکنیم فقط تو الگوی جلو کارور جلو اندازش با پشت فرق داره ومدل یقه هم باز تره

:joy::joy::joy::joy: خدا کنه مریم متوجه بشه چی گفتم ،تو ضیح دادن چقدر سخته :grin:

1 Likes

منکه خیلی خوب متوجه شدم

1 Likes

خوب خدارو شکر امیدوار شدم :grin::grin::kissing_heart:

1 Likes

تقریبا متوجه شدم ولی باید الگو بکشم الگو رو روی اندازه هام بگیرم بعد اونجا متوجه نشدم سوال میکنم .الان این الگو جلو تموم شد ؟

1 Likes

اره تو اول رو الگو بکش بعدش دستت راه افتاد مستقیم رو پارچه پیاده کن،هر جاشو متوجه نشدی بگو توضیح بدم بهت

1 Likes

مریم این الگوی پشت بود الگوی جلورم از رو همین کپی کن فقط کارور جلو تو اندازه بزن رو خط کارور دوباره رسمش کن،حلقه آستین جلو هم یه خورده گودتر از پشت میشه،یقشم هر چقدر دوست داری باز بشه رو خط یقه بیا پایین بعد طراحی کن یقه رو

1 Likes

اهان چشم

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.