خوردن عرقیجات در بارداری

ایا خوردن عرق نعنا در بارداری ضرر داره من معدم اذیت میکنه میخورم بهتر میشم

فواید و مضرات عرق نعنا در دوران بارداری
اکثر چای های گیاهی جایگزین خوبی بجای نوشیدنی های کافئین دار در دوران بارداری برای مادران است. نوشیدنی های کافئین دار باعث افزایش تولد نوزاد کم وزن می شود.
نعنا یک گیاه هیبرید است که حاوی مقادیر زیاد متانول می باشد. این گیاه باعث کارکرد راحت عضلات معده میشود. زنان باردار معمولا دارای سندرم روده تحریک پذیر شده و یا سوء هاضمه هستند. عرق نعنا باعث درمان اختلالات معده میشود. مادران باردار نیز از بوی آن آرامش میگیرند.

فواید سلامتی عرق نعنا در زمان بارداری:
عرق نعنا یا چای آن یک نوشیدنی تازه و باعث افزایش سلامتی شما در دوران بارداری می شود. بدلیل داشتن مقدار زیاد متانول این گیاه عملکرد هضم و جذب را راحتر کرده و درد های معده را بهبود می بخشد. بوی مطبوع آن به آرامش و ریلکس کردن مادر باردار کمک کرده و باعث کم شدن استرس او میشود.
پیش احتیاط برای مادر باردار
نوشیدن چای نعنا در طول فاز حساس بارداری می تواند باعث شل شدن رحم شود. بنابراین خطر سقط جنین را افزایش می دهد. اگرچه مدارک علمی هیچ گونه ارتیاطی را نشان نمی دهد. اما زنان با سابقه سقط جنین در مصرف نعنا در دوران بارداری احتیاط کنند. علاوه برآن مادران شیرده بهتر است در دوران شیردهی مصرف نکنند زیرا طعم شیر را عوض میکند و ممکن است شیرخوار شیر نخورد.
تداخل نامطلوب با سایرین
گهگاهی، نعنا اثرات منفی دارد زمانیکه با داروهای مصرفی شما تداخل کند. در دوران بارداری، شما باید ویتامین و سایر داروها را مصرف کنید، بنابراین قبل از نوشیدن چای نعنا با پزشک خود مشورت کنید.
القا آلرژی
اگر شما مستعد آلرژی هستید، باید از مصرف نعنا در دوران بارداری خودداری کنید. نعنا باعث افزایش واکنش های آلرژیک شده و آن را تشدید میکند. اگر شما مشکل تنفسی مانند آسم دارید از نوشیدن چای نعنا در دوران بارداری بپرهیزید.
مصرف زیاد نعنا و اثرات منفی
زیاد مصرف کردن آن بد است حتی اگر در غذا و یا نوشیدنی باشد. مصرف مازاد آن اثرات منفی بر سلامت جنین و بدن شما دارد.
نوشیدن زیاد آن در دوران بارداری نیز عوارضی مانند درد ماهیچه ها، گیجی، کاهش ضربان قلب و لرزش ناگهانی را بدنبال خواهد داشت.

بالاخره در دوران بارداری نعنا بخوریم یا نه؟
حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید که اگر لازم دید مصرف کنید. پزشک باید داروهای شما را چک کند که تداخلی ایجاد نشود. قبل از مصرف حتما تعداد برگ های نعنا را بشمارید که در یک فنجان زیادتر از حد مجاز نشود.

مقدار مصرفی مجاز عرق نعناع در دوران بارداری:
بطور ایده ال، هر لیوان ماگ از چای نعناع باید حاوی یک گرم بیشنر نعناع و یا یک قاشق غذاخوری برگ نعناع نباشد. استفداه مجاز تقریبا با 150-160 لیتز آب برای جوشاندن باشد. باید بیشتر از 2 تا 3 لیوان در طول روز استفاده نشود

1 Likes

خیلی ممنون . حالت تهوع امونمو بریده نه قرص نه هیچی فقط یکم عرق نعنا بهتر میکنه

1 Likes

انشالله این دوران رو به سلامتی سپری کنید عزیزم. خالت تهوع خیلی طبیعیه من خودم دوران واقعا سختی رو تجربه کردم اما میگذره به لحظات شیرین بعد زایمان و فرشته کوچولوتون فکر کنید

2 Likes

تو کلاسای بارداری به ما میگفتن نخورید اگر میخورید کم بخورید عرق نعنا رو.
من خودم اونقدر که عرق کاسنی خوردم گفتم بچم سردیش شد ولی به دنیا اومد زردی خیلی شدید داشت به نظر من که زیاد فایده ای ندارن.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.