خواب نوزاد

سلام. دختر من دوماهشه خیلی بد به خواب میره ساعت ۱۱ شب ک میبرم بخوابونم ۲ به خواب عمیق میره تا ۵ صبح. بعدشم خواب مقطع داره و باید روی پا باشه ک یک ساعتی بخوابه. رای اصلاح خوابش چیکارکنم خسته شدم

سلام عزیزم یه سری نکات راجع به خواب پیدا کردم امیدوارم مفید باشه براتون :point_down::point_down:

وقتی نوزاد به 2 ماهگی برسد می توانید اختلاف روز و شب را به او آموزش دهید.
وقتی نوزاد در طول روز بیدار و هوشیار است تا آنجا که ممکن است با او بازی کنید. خانه و اتاق او را روشن و پرنور نگه دارید و صداهای معمولی خانه نظیر زنگ تلفن و تلویزیون را کم نکنید و اگر مایل است در طول مدت شیر خوردن بخوابد او را بیدار کنید.
برعکس هنگام شیر دادن در طول شب با او بازی نکنید. نور و صدا را کم کنید و با او زیاد صحبت نکنید. خیلی سریع او باید دریابد که شب هنگام باید بخوابد.
وقتی نوزاد خواب آلوده است، ولی هنوز بیدار است او را روی تخت قرار دهید. کودکان را حتی در سن خیلی پایین برای خوابیدن تکان ندهید و در آغوش نگیرید. مندل می گوید «والدین فکر می کنند که اعمال آنها در این سن تاثیری در کودک ندارد. کودکان عادات خواب خود را فرا می گیرند. اگر در هشت هفته اول پس از تولد هنگام خواب او را تکان دهید، چطور ممکن است در آینده انتظار دیگری داشته باشید؟»

1 Likes

ممنونم عزیزم. من دخترمو همیشه تکون دادم الانم تازه دوماهش تموم شده :sweat::sweat:

خواهش می کنم عزیزم نگران نباشید می تونید از الان عادات خوابش رو عوض کنید

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.