خستگی از کار زیاد خانه

من سه فرزند دارم و فرزند کوچکم یکسالش هست. کارهای خونه ما خیلی زیاده و توانایی من هم خیلی کم شده و تنهایی نمیتونم همه کارها رو انجام بدم.
همسر و بچه ها ی بزرگم هم اصلا کمک نمی کنند و من مدام در حال حرص و جوش هستم و اصلا اوقات فراغتی برای خودم ندارم. از طرفی بنیه ام هم خیلی کم شده و همیشه احساس خستگی و بی خوابی دارم . و چون گاهی نمیتونم به نحو احسن از عهده همه کارها بر بیام احساس ناتوانی و افسردگی میکنم. لطفا راهنماییم کنید که چی کار کنم

1 Likes

بچه هاتون چند سال دارن؟

1 Likes

عزیزم شما باید برای خونه قوانینی در نظر بگیرید و به هر کس مسئولیتی در حد توانش بدید. همه قوانین رو واضح بنویسید و عواقب عدم رعایت اونارو هم مشخص کنید. صبور باشید، آرامش تون رو حفظ کنید خودتون پایبند باشید به قوانین تا بچه ها هم از شما الگو بگیرن. واسه همه چیز جوری برنامه ریزی داشته باشید تا در روز حجم کارها زیاد نشه. برای تفریح تون هم برنامه ریزی کنید. انشالا موفق باشید. :rose:

2 Likes

بزرگها 13 و 14 و کوچیکه یک سال

خیلی تلاش میکنم تا همکاری و مشارکت در خونه زیاد باشه و خونه طبق نظم و قانون پیش بره. اما نظارت بر همه قوانین و مراقبت از رفتارها هم خودش انرژی و توانایی زیاد میخواد. حجم رسیدگی به درس و کار و تغذیه و. خیلی زیاده

پس در سنی هستن که بتونن کمک تون کنن، همه رو دور هم جمع کنید و تقسیم وظایف انجام بدید

1 Likes

بله کار سختیه اما با کمی برنامه ریزی و کمک همسرتون میشه از پس این مشکل براومد.

1 Likes

کارهای درسی و نظافت اتاق و. خودشون رو به خودشون واگذار کردم. اما خب من خیلی ایده آل گرا هستم و از نحوه کار اونها رضایت ندارم. به قولی انگار سمبل میکنن و من باید مجدد کار رو خودم انجام بدم

دقیقا مشکل عدم همکاری همسرم هست ، که الگوی خوبی برای بچه ها نیست.

اگه واقعا انجام میدن بهشون سخت نگیرید حالا اتاق شون خیلی خیلی خیلی هم مرتب نبود مشکلی ایجاد نمی شه، با همسرتون بشینید منطقی صحبت کنید و دلایل تون رو براشون توضیح بدید

2 Likes

عزیزم خانم خجسته درست میگن سخت نگیرید، فقط برای تمیزی جاهای عمومی خونه یکم بیشتر نظارت کنید.

1 Likes

حرف زدن همیشه جواب میده، خواسته هاتون رو با ایشون در میون بذارید و ازشون کمک بخواین.

1 Likes

من هم دقیقا شرایط شما رو دارم ولی شرایط من نسبت به شما سختتر هم هست چون بچه های بزرگ من که ۱۳ و ۱۴ ساله هستن بچه های همسرم هستن و غیر از کمک نکردن گاهی از قصد ریخت و پاش میکنن و از طرفی بچه کوچک من نوزاد چهارماهو نیمه اس ،. دقیقا میفهممتون من تصمیم گرفتم هر پانزده روز یا حداقل ماهی یکبار از شرکت خدماتی کسی رو بیارم تا کمکم کنه

2 Likes

سلام، من بچه ندارم. خیلی هم از ازدواجم نمی‌گذره. ولی تقریبا میشه گفت تمام بار زندگی روی دوش منه.
تمام روز رو کار میکنم، و شب تا نیمه وقت کارای خونه رو. تفریح هم که دیگه الان مردم عادی ندارن گلم😅 پس همه ما افسرده هستیم به نوعی.
توصیه من به شما اینه که یکم کمتر به خودت فشار بیاری. درک میکنم، اگر کار خونه رو انجام ندی کامل سرکوفت می‌شنوی که تو نامنظمی، پس چکار می‌کنی تو این خونه،و …
شما باید به همسر و بچه هات نشون بدی که کار خونه لزوما وظیفه شما نیست و در واقع لطف و محبت شما به کانون خانوادست.
سعی کنید برای خودتون زحمت نتراشید! الان کلی مغازه هست که سبزیجات و فریزری آماده می‌فروشن. اونایی که درست کردنش زحمت داره رو از بیرون به مقدار لازم بخرید که از لحاظ هزینه بهتون فشار نیاد.
تمیز کاری هم همشو خودتون انجام ندید… از بچه ها بخواید کمکتون کنن. یه استادی داشتیم می‌گفت بار سنگین بلند نکنید، وگرنه شوهرتون عادت می‌کنه. از خودتون ظرافت به خرج بدید، بذارید کارای مردونه تر رو همسر محترمتون انجام بدن عادت کنن. مثلا جابجا کردن وسایل، تمیزکاری های سنگین‌.
در ضمن به نظر من اصلا نیازی نیست خونه هر هفته کامل تمیز شه. نهایت یه جاروبرقی و گردگیریه. اگر هم مهمان داشته باشید حالا بیشتر معمولا تمیز میکنید حتما.
فراموش نکنید به مرور همه چیز عادی میشه، هر چیزی که شما انجام بدی سطح انتظار دیگران از شما رو شکل میده. سعی کنید فراتر از توان روحیتون کار نکنید. سرگرمی های جدیدی برای خودتون درست کنید و کمتر به جوانب منفی فکر کنید. کتاب فیلم موسیقی کمک می‌کنه. ورزش هم همینطور :kissing_heart:

5 Likes

کاملا موافقم، هر کاری رو که زیاد انجام بدی تبدیل به وظیفه می شه، آقایون باید بدونن کارهای خونه فقط وظیفه زن نیست به خصوص خانم هایی که شاغل هم هستن

4 Likes

عزيزاي دلم
منم از كارخونه خيلي خسته ميشم
فقط چاره كار استفاده از شركت هاي خدماتي هست
ساعتي ١٢ تومن ميگيرن و نهايتا با كمك كردن خودتون ٥ ساعته خونه جمع جور ميشه كه ميشه ٦٠ تومن
برحسب نيازتون در هفته كارگر بگيريد از در توانتون هست
چون هيييچ چيز جر اعصاب آروم و آرامش به زندگي و همسرتون سر و سامون نميده و درصورتي كه همش درحال تميزكاري باشيد وقتي براي رسيدگي به خودتون و همسرتون نداريد
يا اگرم باشه با بي انرژي بودن تمام هست

4 Likes

همه باید کمک کنن واقعا یه نفری نمیشه

2 Likes

من كه اصلا خوشم نمياد كارگر بگيرم چون ترجيح ميدم فشاري كه به زبونم و ميارم و به طرف بگم اين كار را بكن و اينو نكن ، به زبونم بيارم و خودم انجامش بدم.
من كلا تو كارايي كه مربوط به خودمه فقط كار خودم را قبول دارم حتي مديرم ميخواست 1 كارمند بهم بده كه كمك حالم باشه قبول نكردم. انگار خودم انجام ندم به دلم نميچسبه

2 Likes

خودت و بزن به بيخيالي مهم خودت باش عزيزم هيچكس نميگه دستت درد نكنه اما اگه هميشه خودت مرتب باشي به خودت برسي واسه همه عزيزي

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.