خرید سیسمونی با پس انداز

سلام دوستان اگه برای سیسمونی خانوادهم ک یکم وضع شون خوب نیست و خانواده شوهرم پر توقع باشن اگه خودم از پس اندازم بدون اینکه همسرم و خانواده همسرم بدون کمکش کنم ب نظرتون گناهه

8 Likes

به نظر من اون پس اندازت حقته حالا برا هرچی بخوای خرج کنی چی بهتر از سیسمونی بچت.

7 Likes

نه عزیزم چه گناهی بنظرم یه لطفیم میکنی درحق خونوادت فقط نزاربفهمه شوهرت وخونوادش

6 Likes

اگه پس انداز خودته ب همسرت یا خانوادش ربطی نداره عزیزم.
گناه هم نیست.
اما چرا ب همسرت نمیگی؟ در این باره باهاش صحبت نمیکنی
همسرت بچه خواسته خودشم باید براش هرچی نیازه بخره چرا باید از خانواده ت انتظار داشته باشه با اینکه میدونه وضشون خوب نیست.

3 Likes

میتونی بدون اینکه بهش بگی پولارو بدی ب مامانت برات سیسمونی بخره.

4 Likes

بهترين كاره

3 Likes

دوست ندارم بدونم وگرنه همسرم میگه اصلا نمخواد سختشون بشه منم گفتم نمی خوام بهشون فشار بیارم

3 Likes

کاش این رسم لعنتی رو جم کنن واقعا من روم نمیشه هی بگم فلان چیز رو بخرین
حالا اونا میخرن ولی دیگ نمیشه ک تا ریزترین وسیله هم خونواده بگیره باید درک کنن
خودت بخر عزیزم من دلم واسه خونواده دختر میسوزه
دختر میدن جهیزیه روش بچه هم میاد واسه بچه هم باید جهیزیه بخرن :persevere:

9 Likes

ما كه همچين رسمي نداريم ، بچه رو يكي ديگه ميخاد بياره ، يكي ديگه بايد براش وسيله بخره!؟؟؟؟؟

3 Likes

سلام گلم
ای کاش که جا بیوفته بین همه که سیسمونی وظیفه خانواده دختر نیست که حالا بخوایم از خانواده شوهر یا هر کس دیگه زخم زبون هم بشنویم
اگر خانواده دختر میخره لطف و کمک میکنه
وگرنه وظیفش نیست بلکه خود پدر بچه باید وسیله های بچشم بگیره
اصلا با عقل جور در نمیاد که یکی دیگه بخواد جور بچه ی یکی دیگه رو بکشه
درصورتیکه بنده خداها تازه با عشق میخرن ولی خب بعضیا با خرید سیسمونی واقعا بهشون فشار میاد
چه خوبه که خانواده شوهر هم یاد بگیره اونم میتونه کمک کنه و بدونه به لطف زخم زبون نزنه (البته بعضیاشون و گرنه خوب هم داریم)

شما هم اگه پس انداز پول خودتونه خودتون میتونین تصمیم بگیرین چیکارش کنین، دوس دارین میتونین به پدر مادرتون کمک کنین چه اشکالی داره

5 Likes

نهدعزیزم چ گناهی!!! ثوابم داره که داری به پدر مادرت کمک میکنی

1 Likes

واقعا از رسم سیسمونی متنفرم خدا لعنتش اون کسی رو رسم کرد سیسمونی باید برای بچه پدر دختر بخر
اسمش برای یکی دیگش اجدادش از پدر میرسه فامیلیش از پدر حالش برای پدر درد زایمان برای زن
بد این وسط پدر بدبخت دختر باید سیسمونی بده؟؟:roll_eyes::roll_eyes:

5 Likes

خدایی اگه خانواده ی شوهررسم بودبخرن بازم ناراحت بودیم :joy:

2 Likes

ان شاءالله نسل جدید انقد حرفشون برو داشته باشن که بتونن این رسمو بشکنن
من اولیش توخانواده مادریم اجازه نمیدم خانواده مادرم بخره
البته خانواده شوهرمم رسم سیسمونی ندارن خداروشکر
حرفیم بزنن انقد جواب دارم بزنم که پشت سرشونو بخارونن

1 Likes

من اره کسی ک درک داشته باشه میفهمی تو این زمونه مردم تو نون شب شون موندن چه برسه خرید سیسمونی اون بچه ک قراره دنیا بیاد خودش پدر مادر دارن باید ب فکر باشن از کسی انتظار بیخود نداشته باشن

2 Likes

هیچ گناهی نداره آجی برای بچت میخوای خرج کنی خداکنه این رسم جمع شه :pensive::pensive:

2 Likes

سلام عزیزم نه اتفاقا بهترین کارو میکنی :heart_eyes:

2 Likes

تو کمک کن به پدر مادرت واسه خرید سیسمونی گناهش پای من :no_mouth::no_mouth:

2 Likes

ن عزیزم گناه چی تازه ثوابم هست بعدم بچه شوهرته اخه بابات چرا باید هزینشو بده چطور فامیل بچه ازپدر گرفته میشه ولی هزینه وخرج ومخارجش با پدر دختره اصلا این رسومات غلطو نمیفهمم

1 Likes

این رسم اصلن سمت ما نیس منظورم خوزستانه… این رسم بیشتر تو کدوم شهراس؟؟؟:thinking:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.