ختنه كردن نوزاد

سلام خانوما به نظرتون براي ختنه كردن نوزاد روش سنتي بهتره يا حلقه. كدوم بچه كمتر اذيت ميشه.

سلام عزیزم
۲ روش برای ختنه وجود دارد؛ یکی روش جراحی و دیگری حلقه که البته هر کدام از اینها عوارض مخصوص خود را دارند. بنابراین افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید میزان مهارت خود را در مورد انجام هرکدام از روش‌ها بدانند و یک روش را انتخاب کنند.

در روش جراحی، پزشک ابتدا در پوست جلوی آلت تناسلی شکاف کوچکی ایجاد می‌کند، بعد پوست را به عقب می‌کشد و با حفظ ۲ میلی‌متر پوست اضافی بخیه می‌شود. در روش حلقه، به کمک یک حلقه پوست مانند بندناف خشک شده و بعد از چند روز می‌افتد.

عوارض هر روش چیست؟

یکی از عوارضی که در مورد ختنه می‌توان به آن اشاره کرد خونریزی است که در روش جراحی بیشتر اتفاق می‌افتد. گاهی ممکن است در زمان ختنه با بی‌احتیاطی بخشی از سر آلت نیز بریده شود که این نیز در روش اول بیشتر دیده می‌شود.
گاهی نیز ممکن است چسبندگی‌های بعد از عمل اتفاق بیفتد و کودک را از لحاظ ادرار دچار مشکل کند.

در روش حلقه نیز ممکن است پوست به اندازه کافی برداشته نشود یا برعکس به مقدار زیاد برداشته شود یا با جابه‌جا شدن حلقه در ادرار کودک فشار ایجاد شود.

ممنون از جوابتون. در كل ميخام بدونم كدوم بچه كمتر اذيت ميشه

خواهش می کنم. در هر صورت بچه اذیت میشه به نظرم از این نظر خیلی فرقی نداره

2 Likes

سلام
سنتی واقعا بهتره میبره و میدوزه و تماااااام
ولی توی حلقه حالا همش استرس داری که بالاخره افتاد حلقه ؟ نیوفتاد حلقه؟ چرا نمیوفته؟ و اینکه بچه هم اذیت میشه
بنظرم سنتی برید

1 Likes

باید کی بچه رو ختنه کرد تو چند ماهگی خوبتره

در مورد زمان مناسب برای ختنه کودک اختلاف نظرهایی وجود دارد. برخی اورولوژیست‌ها و جراحان عمومی و اطفال معتقدند که این کار باید بعد از 2 سالگی انجام شود اما متخصصان اطفال، هفته‌های اول تولد را مناسب می‌دانند. میان برخی متخصصان اطفال نیز این دیدگاه مطرح است که بهتر است ختنه را بعد از 30 روز‌گی کودک انجام داد. اما آنچه اهمیت دارد این است که بهتر است ختنه تا قبل از 18 ماهگی انجام شود زیرا احتمال عفونت ادرار در این زمان زیاد است و در صورتی که ختنه انجام نشود، این احتمال بالاتر هم می‌رود.

1 Likes

خخخخ من می گفتم فورا بعد بیمارستان پسرمو ختنه می کنم

من هم پسرم وسه ماهش بود ختنه به روش سنتی کردم .همون موقع انجام جراحی گریه کرد بعدش انگار نه انگار .حتی راحت پوشکش کردم تادوروزبعدهم بخیه اولش افتاد بعدازیه هفته که کامل خوب شد .من پیشنهادمیکنم سنتی انجام بدی.تو روش حلقه فکرکن انگشتر تو دست خودت بندازن تنگ باشه خون پشتش جمع شه خدایی ظلمه برا بچه ها ازحلقه استفاده کنن بچه خیلی اذیت میشه

خداروشکر دخترا تو ایران ختنه نمیشن :neutral_face: مگرنه سر اونم باید درد می‌کشیدیم :joy:

1 Likes

:joy::joy:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.