خانومای بااراده و با پشتکار میشه بیاین

عزیزم یه راهی که خودمو نجات رو یادت میدم تو هم برام دعا کن…اصلا دنبال اراده پیدا کردن نباش پیگیرش نشو هر دقیقه نگو اخ چکنم اراده پیدا کنم …بجای این کار هر وقت این ناامیدی اومد تو ذهنت خودتو با یه کاری مشغول کن و اصلا بهش توجه نکن …خودتو مجبور به کاری نکن …مثلا اگر هدفت دکتر شدنه اصلا نشین دو دوتا چهاتا کنی و بگی فلانی نتونست منم نمیتونم …بجاش بگو برم دوتا خط کتاب بخونم بدردم میخوره بعدا به چیزای دیگه فک میکنم فعلا کارام زیادن…زیاد به هدفت فک نکن چون ارادت رو کم کم خراب میکنه چون بیشتر خیالبافی میکنی تا به هدفت فک میکنی …بجای خیالبافی درمورد هدفت برو یه دفتر بردار بنویس که توی تاریخ مثلا ۱۴۰۰ /۱/۴من توی کنکور با رتبه بالا قبول شدم و چقدر خوشحالم …بعدش دفتر رو ببند و بهش فکر نکن همین کار تورو با اراده میکنه بهت قول میدم

2 Likes

مرسی عزیزم :heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes

اره درسته خیلی بهش فکر میکنم و واقعا نگرانم میکنه

1 Likes

به هدف زیاد فکر کردن باعث استرس و استرس باعث ناامیدی…خب از حالا فقط روی امروزت تمرکز کن بگو میخوام این ساعت بیدار شم میخوام تا شب یه فصل از فیزیک و دو فصل از ادبیات و …بخونم بعدشفلان کارو باید انجام بدم و برای تمام کارا فقط تا شب وقت دارم …باید وطیفه شناس باشی و تا شب به کارات عمل کنی اگر ناامید شدی به این فکر کن که چه لذتی بهت دست میده وقای شب میبینی تمام کارات انجام شده راستی تمام کاراتو تو دفتر بنویس و بعد انجامش تیک بزن

ممنون عزیزم حتما :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

1 Likes

من خودم دقیقا همین مشکلو دارم. تنها راهش اینه ک هدفهای دست یافتنی و به اندازه توانت انتخاب کنی.
برای رسیدن ب یک هدف مراحلشو اول بنویس رو کاغذ چون وقتی مینویسی میبینی ک از چیزی ک تو ذهنته خیلی کوچیکتره و ترست میریزه.
بعد از نوشتن هر بخش از هدفتو ب بخشهای کوچیک تر تقسیم کن و شروع به انجام دادن هر بخش بکن.
مثلا ده تا کتابو باید بخونی. اول یکی از کتابا ک آسون تره و زودتر تموم میشه رو جدا کن. بعد هر فصلشو به بخش های سه تا پنج صفحه ای تقسیم کن و بین اون تقسیم بندی ها علامت بزار. بعد هدفتو این بزار ک اون 3 یا 5 صفحه اولو تو مدت مثلا 30 دقیقه تموم کنی. البته مدت زمانش بستگی به میزان سخت یا آسون بودن مطلب داره. برا بعضی درسا هر صفحه 30 دقیقه زمان میبره برا بعضیاش هر دو صفحه 7 یا 8 دقیقه.
من با این روش کار کردم و نتیجه گرفتم.
فقط اینو در نظر داشته باش ک شروع کارت باید هدفات کوچیک و ساده و راحت باشه و حتما هر 45 دقیقه حداقل 15 دقیقه استراحت کنی.

1 Likes

دقیقا منم همین کارو میکنم. امسال بیشتر از قبل این کارو کردم و احساس میکنم واقعا سال پربارتری داشتم نسبت ب سالهای پیش.
حیف ک دیر اینو کشف کردم و کسی نبود ک بهم اینو سالها پیش یاد بده وگرنه تو خیلی از زمینه های دیگه هم پیشرفت میکردم. دیر بهش رسیدم ولی ازش نهایت استفاده رو کرده و میکنم.

2 Likes

منم دارمش برا من ک جواب داده:smiley:
خیلی خوبه هی نیرم جنگلمو نگاه میکنم میبینم امروز چقد درخت کاشتم هی دلم میخواد فردا رو بیشتر بکارم و رکورد بزنم برا همون هر روز بیشتر کار میکنم.
برا درس فقط امشب ازش استفاده کردم و خیلی موثر بود.

2 Likes

خداروشکررر

3 Likes

مبشه بهم یاد بدی
یه بار بازش کردم چیز زیادی متوجه نشدم از روش کار باهاش :pensive:

2 Likes

باشه پیامتو ذخیره میکنم با اسکرین شات بهت توضیح میدم همینجا رپلای میزنم در ادلین فرصت:kissing_heart:

2 Likes

ممنون گلم :kissing_heart:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.