حرف زدن کودک

پسر خواهرم ۲سال و ۶ماه داره که هنوز حرف نمیزنه گاهی اوقات کلمه ای میگه ولی بعد دیگه همون کلمه را هم تکرار نمی کنه! یعنی مشکلی داره و جای نگرانی هست؟

1 Likes

کلا چند کلمه بلده؟

کلا ۴تا کلمه جدید هربار میگه، بعداز مدتی هم که میگذره دیگه اونا را هم نمیگه. بچه دیگه ای هم اطرافش نداره. خواهرم یه شهر دیگه زندگی میکنه و ماهم ۲ماه یه بار میبینیمش

1 Likes

کودک دو تا سه سال می تواند در مورد چیزی در مواقع ضروری گفتگویی ساده داشته باشد. اغلب سوال های ساده می پرسد. جملاتی با 3 تا 6 جمله می سازد و دارای یک دایره لغات با 450 کلمه، از جمله تعداد زیادی از افعال دارد. می تواند افعال را به صورت گذشته به کار برد و اسامی را نیز به صورت جمع. از ضمایر “من”، “او” و “ما” به درستی استفاده می کند.

البته این موضوع در مورد همه بچه ها یکسان نیست، پسر بچه ها معمولا دیرتر از دخترها در مهارت های کلامی رشد می کنن. سعی کنید بازی هایی باهاش انجام بدید که بازی با کلمات داره، مثلا اسم اشیا گفته بشه بعد نشون بدیم.

2 Likes

نه اصلا نگران نباشید چون دوست منم بچه هاش تو سه سالگی تازه یاد گرفتن کم کم حرف بزنن. بعضیا دیر به حرف میان

1 Likes

اگه دیگه تکرار نمیکنه شاید یه مشکلی داره ببریدش پیش دکتر واسه اطمینان

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.