جلوگیری بعد از عمل واریکوسل

عزیزانم سلام…همسرم ۶دی ماه عمل واریکوسل کردن.دکتر من گفته تا۲ماه جلوگیری کنیم.دلیلش چی میتونه باشه؟ درصورتی که دکتر اورولوژیست همسرم وقتی برای معاینه بعد از عمل رفت گفت میتونی از امشب نزدیکی برای بارداری داشته باشی.من ماه قبل ۱۶ بهمن پریود شدم.دیروز صبح یکمی لک صورتی بعدش قهوه ای دیدم که نیاز به نوار بهداشتی نداشت فقط پد گذاشتم.امروزم قطع شده.میترسم باردار باشم :cry:از کی میتونم بفهمم باردارم یانه؟؟؟؟

شاید به این خاطر گفتن که اسپرم ها به شرایط مطلوب برسن، چون ممکنه بارداری اتفاق بیفته ولی به خاطر بی کیفیت بودن اسپرم سقط بشه. شما تا موعدتون صبر کنید اگر پریود نشدین آزمایش خون بدید

2 Likes

وای خدای من… حالا چیکاررکنم نیلوفر جون؟ :cry: من گفتم باید جلوگیری کنیمااا اما همسرم همش میگفت نه اینا حرفه دکتر من گفت ایرادی نداره :cry:

شایدم اتفاقی نیفته عزیزم نگران نشید فعلا باید صبر کنید و استرس نداشته باشید

2 Likes

ممنون از پاسخگوییت گلم.انشالله که خیره :pray:

1 Likes

خواهش می کنم
انشالا :rose:

1 Likes

همسر من هم عمل واریکوسل انجام دادن، دکترش گفت میتونید اقدام کنید ولی من خیلی جاها خوندم و از اطرافیانی که انجام داده بودن جراحی رو، شنیدم که باید 3ماه بگذره.
همسرم یکماه بعد جراحی آز داداز نظر تعداد خوب شده ولی هنوز از نظر حرکت ضعیفه، و زمان میبره

1 Likes

میشه بگین برای حرکت بهتر اسپرم چی خوبه؟همسرم داروهای تقویتی میخوره، ول من، ال کارنتین و پنتوکسی

به سلامتی عزیزم. :kissing_heart: … پس احتمال اینکه باردار باشم وجود نداره :thinking:

الکل و سیگار را کنار بگذارید.
مصرف الکل و سیگار بیش از حد، ۲ عامل اصلی است که تحرک اسپرم را تحت تاثیر قرار می دهند. این عادات بد همچنین تعداد اسپرم و به طور کلی سلامت اسپرم را به حالت منفی تحت تاثیر قرار می دهد.

– مصرف ال کارتنین
تغذیه هم می تواند تحرک اسپرم را تحت تاثیر قرار دهد مخصوصا رژیم های غذایی با کارنیتین کم تصور می شود که موجب مشکلات مرتبط با اسپرم می شود. ال کارنیتین و استیل-L-کارنیتین دو اسید آمینه هستند که به منظور افزایش تحرک اسپرم با تعیین انرژی از طریق انتقال اسیدهای چرب به محل مناسب بدن در نظر گرفته می شوند. گوشت قرمز غنی از این اسیدآمینه ها است.

– ویتامین مصرف کنید.
کمبود مواد غذایی خاصی مخصوصا ویتامین A و C و روی میتواند کیفیت و حرکت اسپرم را تحت تاثیر قرار دهد. تولید سالم اسپرم با مصرف مقادیر کافی فولیک اسید و اسیدهای چرب امگا-۳ بهبود می یابد. اگر مصرف انواع درست غذاها و مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت اسپرم برای شما دشوار است می توانید از مکمل های با کیفیت بالا استفاده کنید.

– مکمل ها
برخی مکمل ها مخصوصا برای بهبود حرکت اسپرم وجود دارد که انتخاب ایده آلی برای مردانی است که از این مشکل رنج می برند.

تحرک کم اسپرم و کمبود هورمون
کمبود تستسترون یکی دیگر از علل شایع کاهش تحرک اسپرم است. این مشکل به راحتی قابل حل است. در حقیقت راه های زیادی وجود دارد که میتوان به طور طبیعی سطوح تستسترون را بالا برد که شامل:

– کاهش وزن
اضافه وزن شدیدا سلامت عمومی و سطح تستسترون را تحت تاثیر قرار می دهد. با کاهش وزن می توان هر دو را به طور همزمان بهبود بخشید.

– تمرین های شدید
ورزش به طور کلی برای سلامت مفید است، تمرینات کوتاه مدت و شدید می تواند به ایجاد سطح تستوسترون کمک کند. با این حال در نظر داشته باشید که ورزش های طولانی تر و متوسط‌تر اثرات مشابهی نخواهند داشت.

بدنسازی یا فعالیت های شدید ناگهانی باعث افزایش هورمون مردانه می شود.

– افزایش سطوح ویتامین D
مقادیر سالم نور خورشید و مکمل های ویتامین D دریافت کنید. اثبات شده است که ویتامین D به افزایش سطوح تستسترون کمک می کند.

– کاهش استرس
استرس محرک بدن برای تولید کورتیزول است که هورمونی است که اثرات تستسترون را مسدود می کند. کاهش استرس از طریق ورزش و مدیتیشن می تواند کمک کند.

– دارو
گاهی اوقات اصلاح شیوه زندگی کافی نیست خوشبختانه داروهایی وجود دارند که می توانند در این موارد کمک کنند.

تحرک کم اسپرم و مسائل فیزیکی و ژنتیکی
متاسفانه در برخی موارد بهبود تحرک کم اسپرم غیرممکن است. اگر یک نقص ژنتیکی علت تحرک کم باشد، هیچ راهی برای اصلاح از طریق استفاده از مکمل ها، داروها یا هورمون ها وجود ندارد.

1 Likes

برای تقویت اسپرم از ویتامین ها و مکملهای غذایی استفاده نمائید:

ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند. در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که اسپرم را تقویت می کنند. مانند:
کارنیتین: در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.
فولیک اسید:
آرژینین: در آجیل، کنجد، تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی و اسپرم است.
ویتامین ایی و سلنیوم: این دو ماده نیز باعث تقویت اسپرم میشوند.

مواد غذایی مفید برای تقویت اسپرم:

• سیر به دلیل داشتن سلنیوم به تقویت اسپرم کمک میکند

سیر یکی از بهترین انتخاب‌های غذایی برای افزایش تولید اسپرم‌ها و تقویت اسپرم‌های تولیدی است. سیر که امروزه به عنوان یک ماده غذایی موثر در روابط جنسی شناخته‌شده، حاوی سلنیوم است؛ آنتی‌اکسیدانی که برای جنبندگی و تحرک اسپرم‌ها ضروری است و آلیسین، ترکیبی که از اسپرم‌ها محافظت کرده و چرخه‌ی هورمون‌های جنسی در اندام‌های جنسی مردان را تقویت می‌کند.

برای رسیدن به تأثیرات کمکی سیر در زمینه تقویت اسپرم شروع مصرف با 1 تا 2 حبه سیر در روز می‌تواند مناسب باشد.

• مصرف گردو یکی از راه های تقویت اسپرم است

گردو که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی‌اکسیدان‌ها است، تأثیر قابل‌توجهی در افزایش تحرک، جنبندگی و البته زیست‌پذیری و زنده ماندن اسپرم‌ها دارد. گردو حاوی سلنیوم بالا است و از طرفی جریان خون به اندام‌های جنسی را نیز افزایش می‌دهد.

علاوه بر قدرت گردو در کیفیت عملکرد و جنبندگی اسپرم‌ها، گردو با تأثیر بر چربی خون و کاهش سطح کلسترول عملکرد مغزی و قابلیت یادگیری را نیز افزایش می‌دهد. برای رسیدن به این تأثیرات مصرف روزانه 8 عدد گردو در روز می‌تواند مناسب باشد.

• آنزیم موجود در موز باعث تقویت اسپرم مردان میشود

ممکن است شما هم اخباری در خصوص تأثیر مصرف این میوه در افزایش باروری مردان شنیده باشید، اما در اینجا می‌خواهیم اطلاعات جدید و البته جالبی در خصوص تأثیر مصرف موز بر افزایش تعداد اسپرم‌ها در اختیار شما قرار دهیم. موز سرشار از آنزیمی به نام “بروملین” است. آنزیمی که نقش مهمی در تنظیم هورمون‌های مردانه دارد. موز همچنین میوه‌ای سرشار از ویتامین B1، ویتامین A، و ویتامین C است که با افزایش استقامت و پایداری اسپرم‌ها قدرت باروری را در مردان افزایش می‌دهد.

• انار یکی از میوه های تقویت کننده اسپرم میباشد

این میوه بهترین بهترین‌ها در مواد غذایی تامین کننده سلامت اسپرم است. طب سنتی اعتقاد دارد انار می‌تواند تمام بیماری‌ها، از یک سرماخوردگی ساده گرفته تا اختلالات شمار اسپرم‌ها را درمان کند. به دلیل محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها در انار، مصرف انار و آب انار قادر خواهد بود سطح ماده شیمیایی به نام مالون دی آلدهید را در خون کاهش دهد. این ماده شیمیایی اسپرم‌ها را تخریب می‌کند. همین ویژگی‌های انار است که آن را به یک ماده غذایی موثر در حفظ سلامت تولیدمثلی مردان تبدیل کرده است.

2 Likes

سلام ال کارنتین و برا کم کردن وزنتون میخورین

خیر، همسرم بعد از جراحی واریکوسلش مصرف میکنه

1 Likes

اخه دکتر به شوهر منم داده این قرصو خیلی لاغرش کرده

1 Likes

ال کارنتین برای تقویت اسپرم خوبه

1 Likes

همسر منم واریکوسل عمل کرد دکتر بهش الکارنتین داده

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.