جفت قدامی درحال حاضر پرویا

خانوم‌رحیمی غربالگری اول من نرمال بودفقط جفت قدامی درحال حاضر پرویا خطری داره یعنی؟

من حکیمی هستم
نه عزیزم خطری نداره

شرمنده ببخشید ازبس نگران بودم،راهی هست جفتو ببرم بالا؟

خواهش می کنم
نه کاری از شما بر نمیاد فقط باید استراحت داشته باشید و کار سنگین نکنید

درمان جفت سر راهی یا پلاسنتا پرویا چگونه است؟
اگر به جفت سر راهی دچار هستید، احتمالاً بر اساس شدت آن، زایمان سزارین را به شما پیشنهاد می‌کنند. اگر پلاسنتا پرویا از نوع درجه یک یا دو باشد (جفت سر راهی حداقلی) شاید بتوانید زایمان طبیعی داشته باشید. اما اگر دچار درجه سه یا چهار آن هستید (جفت سر راهی کامل) زایمان سزارینی الزامی است. اگر وارد مراحل زایمان نشده باشید، برای این مشکل به صورت اورژانسی در بیمارستان پذیرش نخواهید شد و احتمالاً برای زایمان حدود هفته‌ی سی و هشتم بارداری، یعنی وقتی که فرزندتان بالغ‌تر شد، به شما وقت می‌دهند. ولی اگر پیش از این تاریخ وارد مراحل زایمان شوید، سزارینی اورژانسی در انتظارتان خواهد بود.

جفت سر راهی درجه چهار یا کامل اغلب به این معنا خواهد بود که هنگام اولین خونریزی در بیمارستان پذیرش می شوید و تا زمان زایمان در بیمارستان بستری خواهید بود. برخی از مادران باردار با زایمان سزارین راحت نیستند و تصور کنند که با وجود جفت سر راهی نمی‌توانند با زایمان طبیعی فرزند خود را به دنیا آورند. اما زایمان فرزندتان از طریق سزارین به هیچ وجه اشتباه نیست. در واقع، این ایمن ترین روش (و شاید تنها روش!) برای ورود فرزندتان به این دنیاست و برای مادر نیز ایمن ترین خواهد بود. اگر برای کنارآمدن با احساسات خود مشکل دارید، بهتر است در جست‌وجوی کمک از روان‌شناس یا گروه‌های حامی خبره‌ای باشید که در تفهیم این موضوع به شما کمک کنند.

در صورت ابتلا به جفت سر راهی چه باید کرد؟
متاسفانه، برای تغییر مکان جفت کاری نمی‌توان کرد. بنابراین، کمک چندانی برای وضعیت خود نمی‌توانید انجام دهید. فقط برای پیشگیری از کم خونی بهتر است از کفایت میزان آهن خود مطمئن شوید. مصرف مکمل آهن برای تامین ذخیره‌ی آهن شما عالی است. در صورت خونریزی شدید، بر اساس وضعیتتان، در خانه یا بیمارستان مجبور به استراحت مطلق خواهید شد.

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.