تیروئید دارم یا نه؟

سلام…من امروز داشتم به ازمایشام نگاه میکردم…چشمم به ازمایش هورمونیم افتاد…بعد که نگاش کردم شک کردم به عدد تیروییدم…میشه شمام بیاید نگاه کنین…
من اینهمه دکتر رفتم پس چرا یکیشون بمن نگفتن تیروییدت کم کاره یا دارویی چیزی براش ندادن…یعنی مهم نیس؟؟؟الان عکس ازمایشمو میفرستم

پرولاکتینمم انگار بالاس نه؟

پرولاکتین نرماله عزیزم

تفسیری از نتایج ازمایش تی اس اچ
TSH (بالا) ، T4 (نرمال) ، T3 (معمولی) = کم کاری تیروئید خفیف
TSH (بالا) ، T4 (کم) ، T3 (کم / متوسط) = کم کاری تیروئید
TSH (کم) ، T4 (نرمال) ، T3 (نرمال) = هیپرتیروئیدی خفیف
TSH (کم) ، T4 (بالا / متوسط) ، T3 (بالا / متوسط) = هیپرتیروئیدی
TSH (کم) ، T4 (کم / متوسط) ، T3 (کم / متوسط) = غیر تیروئید بیماری کم کاری تیروئید غده هیپوفیز و یا نادر

من متوجه نمیشم اینا چی هس خانم حکیمی

عزیزم مطمئنا تیروئیدتون مشکلی نداشته که پزشک هیچ دارویی ندادن

باشه گلم ممنونم ازتون :rose:

1 Likes

عزیزم برای این که تشخیص بدیم تیروئید کم کاره یا پرکار باید فکتورهای دیگه مثل T3 و T4 هم باشه
مثلا اگر تی اس اچ بالا باشه و تی4 نرمال باشه و تی 3 معمولی یعنی تیروئید کم کاری خفیفی داره

خواهش میکنم عزیزم :rose:

نه گلم منم اینسری رفتم دکتر تیروییدم ۵/۸ بود دکتر گفتم لب مرزی دارو هم نمیخواد اما چون میخوای واسه بارداری اقدام کنی برام قرص نوشت گفت ایو استفاده کن چون تو باردهری تیرویید باید پایینتر باشه و به ۲/۵ برسه،الان دارو مصرف میکنم،واسه شمام نرماله که دارو نداده نگران نباش گلم

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.