تیروئیدم هنوز کنترل نشده

سلام دوستان. من کم کاری تیروئید دارم. چند ماهه که دکتر نصف قرص برام تجویز کرده بود میخوردم. الان آز دادم که ببینم ترمال شده یا نه‌ . خیلی کم تغییر کرده هنوز کنترل نشده. چرا؟؟؟؟ میخواسیم این ماه اقدام کنیم :neutral_face:

خیلی ناراحتم

سلام عزیزم
بهتره به پزشک تون مراجعه کنید تا در صورت نیاز دوز دارو رو براتون تغییر بدن

ممنون عزیزم.‌باشه حتما. خیلی ناراحتم فکر میکردم بعد از پنج ماه الان اوکی باشه

خواهش میکنم عزیزم
نگران نباشید انشالا به زودی بهتر میشه شرایط تون و باردار میشید

1 Likes

خانم حکیمی لووتیروکسین ایرانی یا خارجی داره؟؟ یه نفر میگفت ایرانیش خوب نیست.

ممنون عزیزم‌. لطف کردین توکل به خدا.

1 Likes

عزیزم من چیزی در این مورد پیدا نکردم. به نظرم هر چی پزشک تون تجویز کردن استفاده کنید

1 Likes

عزیزم من نزدیک ۵ ساله که کم کاری تیرویید هاشیموتو دارم و با همین کم کاری باردار شدم تازه ماه قبل اقدام پرولاکتینمم بالا بود قرص مصرف کردم و باردار هم شدم الانم پسرم هیچ مشکلی نداره خداروشکر.
در مورد لووتیروکسین هم همین ایرانیشو مصرف کن و نگران نباش کم کاری تیرویید چیزی نیست که نگرانش باشی فقط تحت نظر فوق تخصص غدد باش و آزمایشات و داروهاتو فراموش نکن.

3 Likes

ممنون الهام عزیز. خیلی لطف کردین. خدا پسرتونو حفظ کنه

1 Likes

عزیزم کم کاری تیروئید برای سه ماه اول بارداری مشکل ایجاد میکنه که اگر قرص بخورید همزمان که باردار هستین و تیروئید موردنیاز بچه تامین بشه دیگه نگرانی نخواهید داشت
از سه ماهه دوم خود بچه غده تیروئیدش ترشح میکنه و به تیروئید شما احتیاجی نداره

3 Likes

سلام
من قبل اقدام تیروئدم ۹بود قرص ۵روز هفته میخوردم یه دونه
حدودا یک و ماه نیم بعد آزمایش دادم رسیده بود ۰/۰۱ خیلی کم شده بود که دکتر دز قرص هام و کم کرد سه روز در هفته نصف قرص
الانم شده تو رنج نرمال اما چون باردارم باید برم ببینم باز زیاد میکنه دز رو یا نه
قرص هم ایرانی بود فقط تنها چیزی که منع مصرف داشتم کاهو کلم تن ماهی ترب بود که من رعایت میکنم

2 Likes

ممنون از و راهنماییتون‌دوستان

عزيزم منم شبيه شما هستم. كم كاري داشتم الان پر كار شده يعني 0/02 شده و 3 روز نصف استفاده ميكنم. چقدر وقت نصف استفاده كردي تا رنجش نرمال شد؟

1 Likes

من یک ماه و نیم هر روز کامل استفاده میکردم بحز پنجشنبه و جمعه ازمایش دادم شده بود ۰/۰۱ دکتر گفت سه روز در هفته نصف بخور حدودا ۵۰روز خوردم از دادم شده ۳و خورده ای اما چون تو این مدت باردار شدم گفت هر روز نصف بخور برسه به ۲

1 Likes

از ۲۵تیر تا ۷شهریور استفاده کردم توی رنج نرمال شد

1 Likes

من آز اولیم ۶ بود تیروییدم. الان که چندماهه قرص روزی نصف خوردم شده ۵. یعنی کنترل نشده هنوز

الان منم از 25 تير دكتر بهم گفته 3 روز در هفته نصف بخور ولي ديگه نرفتم آز بدم. برم آز بدم ببينم چي شده.
ممنون بابت پاسخت :kissing_heart:

به هرحال عددش اومده پايين. دكترت دوز داروت را تغيير نداد؟

به من گفت اگر باردار نبودی دو ماه بعد تغییر دز بیا

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.