تهیه ترشی گوجه ای

سلام
من میخام ترشی بندازم امسال …ازینا ک همه موادخردمیشه و با گوجه رنده سده پخته میشه…
میشه طرزتهیشوبگیدبهم ک خوشمزه بشه

2 Likes

گوجشو بجوشون تا له له بشه بعد بذار خنک بشه ب ازای ۶ کیلو گوجه یه لیوان سرکه بریز بعدم انقد نمک بزن ک شور بشه بعد مواد رو ک ریز کردی رو همه رو بریز تو یه تشت و اب گوجه سرد شده رو بریز توش ما ک اینجوری درست میکنیم

3 Likes

ما گوجه رو رنده نمیکنیم بعدش از صافی رد میکنیم و با دستمون اگ له نشده باشه لهش میکنیم میتونی بدی بیرون برات اب گوجه بگیرن بعد بجوشونی کم زحمت تره

1 Likes

@Berke
هما اینجا دستورشو داده عزیزم

1 Likes

ینی گوجه رو با پوست بجوشونیم؟

1 Likes

مرسی از تگت :kissing_heart::kissing_heart:

2 Likes

موادش چیا باشه؟؟ گل کلم و هویج فقط؟؟ سیاه دونه چی؟ فلفل چی؟ سیر چی؟

2 Likes

اها راستی بقیه موادش پخته نمیشه؟

2 Likes

ما با پوست جوشونديم ولى بعد از صافى رد كرديم و اونايي ك له نبود رو با دست فشار داديم له شد ولى تو آب بگير بعد بجوشون

2 Likes

گل كلم هويج كرفس ساقه اش فقط فلفل ٦ تا دونه خرد كن ٥ حبه سير

2 Likes

نه خامه

1 Likes

ایول داری هزار تا :kissing_heart::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

2 Likes

واسه باردار شدن ترشی خوب نیس؟؟؟:sweat_smile:

1 Likes

سلام من درست کردم اول گوجه رو چرخ میکنم بعد از صافی رد میکنم که تخماش گرفته بشه ،بعد آب گوجه رو میجوشونم تا حدی که تقریبا یه کم مث رب غلیظ بشه بعد کرفس خرد شده با هویج و گل کلم خرد شده میریزم توش که یه قل بخوره بعد نمک و فلفل و زردچوبه میریزم به اندازه لازم و سرکه به ازای هر کیلو گوجه یه لیوان رو اضافه میکنم و همون لحظه هم خاموش میکنم شعله رو ،تا یه هفته بعد هم قابل خوردن ،من هفته قبل درست کردم الان داریم استفاده میکنیم ،شوهرم خیلی دوست داره

4 Likes

در ضمن من به اذای هر سه کیلو گوجه ،دو تا سه لیوان گل کلم ،دو لیوان هویج و دو لیوان کرفس ،دو لیوان سرکه سفید و دو ق غ نمک و یک ق غ زردچوبه و یک ق غ فلفل میریزم ،عالی میشه

4 Likes

فدات عزييييزم

1 Likes

فاطمه فقط از صافى رد كن ك ب هيچ عنوان تخم گوجه نيوفته توش

1 Likes

تمام چیزایی که بقیه گفتن درسته فقط یه چیز من اضافه کنم که وقتی کلم و هویچ و کرفس و میشوری قشنگ باید بزاری خشک بشن و حتی یه قطره اب نداشته باشه وگرنه کپک میزنه ترشیتون

1 Likes

ممنون ازهمگی…
من الان ۶کیلوگوجه دارم.چقدرسیر و کلمو هویج و بادنجون بریزم؟

مهديه جان دوتا بالاتر واسه سه كيلو رو گفته دوبرابرش كن

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.