تنبلی تخمدان

سلام.من طبق گفته شما سونوگرافی انجام دادم بعد گفتند تخمدان هاتنبل هستند.فعلا بهم آمپول زد تا پریود بشم.میخواستم بدونم راه درمانش چیه؟

تصمیم به بارداری دارید؟

بله.و برای پسر دارشدن رژیم غذایی دارم

اول اینکه باید حداقل 10 درصد وزن بدن تون رو کم کنید، ورزش منظم می تونه خیلی برای پلی کیستیک کمک کننده باشه حتی در حد روز 30 دقیقه پیاده روی
دوم اینکه با توجه به اینکه تصمیم به بارداری دارید باید زیر نظر متخصص داروهای مناسب دریافت کنید. برای پسر دار شدنتون باید علاوه برای رژیم غذایی خاص در روز تخمک گذاری هم نزدیکی داشته باشید. در تنبلی تخمدان معمولا قاعدگی ها نامنظم می شه و تشخیص روز دقیق تخمک گذاری دشواره، برای همین باید برای مشخص شدن روز دقیق تخمک گذاری سونوگرافی واژینال به صورت سریالی انجام بدید

سوم اینکه این راه ها برای انتخاب جنسیت صد در صد نیستند و تنها احتمال رو افزایش می دن

تشکراز راهنماییتون

خواهش می کنم امیدوارم زودتر خبر خوب باردار شدن تون رو بشنویم

تشکر.معمولا چه مدت زمان درمان طول میکشه؟

تنبلی تخمدان درمان کامل در حال حاضر نداره، تنها راهش کنترل علایم بیماری هست. همین که وزن تون نرمال باشه، تغذیه تون مناسب باشه و فعالیت بدنی داشته باشید خوبه
اینکه بارداری کی رخ می ده باید عرض کنم در خانم هایی که پلی کیستیک تخمدان دارن بارداری دیرتر ممکنه رخ بده اما غیر ممکن نیست. استرس نداشته باشید انشالله که هر چه زودتر باردار می شید

سلام خوب هستید؟
دکتر برای فعال کردن تخمدان ها قرص کلومفین بهم داده.گفته به مدت ۵ شب بخور.از موقعی که خوردم زیر شکمم سمت چپ درد شدیدی دارم.
میخوایستم بپرسم دوره درمان چقدر طول میکشه؟
واینکه در اینترنت سرچ کردم عوارض این قرص باعث چند قلویی میشه.چه مدت بعداز خوردن قرصها باید اقدام به بارداری کنم که اثر چندقلویی از بین بره؟

در حین مصرف کلومیفن تخمک گذاری بین چهار تا شش روز بعد از قطع مصرف کلومیفن رخ می دهد. بنابراین نزدیکی را از دو روز بعد از قطع شروع کرده و یک روز درمیان تا حداقل هشت روز پس از قطع مصرف ادامه دهید. بهتر است برای اطمینان از تخمک گذاری یک سونوگرافی واژینال هم انجام دهید.
از عوارض این دارو دوقلو زایی است اما برای همه احتمال داره اتفاق نیوفته پس نگران نباشید.

سلام ببخشید من رفتم دکتر بهم گفتن یه کوچولو تنبلی تخمدان دارم تیروییدم لب مرز بود پرولاکتینمم 5 تا بالا بود با دارو تیرویید و پرولاکتینم تنظیم شد الان دکترم بهم قرص لتروزل و اووبست و متفورمین و اسیدفولیک دادن واسه تقویت تخمدانهام لتروزول و گفتن از روز 4 پریودی روزی دو تا تا 5 روز اووبست هم گفتن روزی دوتا ولی نکفتن کی و چطوری باید مصرف کنم من از روزی که دارو رو گرفتم شروع به مصرف کردم میخواستم بدونم اووبست و همراه با لتروزل مصرف کردم که مشکلی نداره فقط میخوام بدونم اووبست و بدون مشکل دارم مصرف میکنم

من نمیخام دو قلو به دنیا بیارم.من دارم برای تعیین جنسیت رژیم غذایی خاصی میگیرم.چکار کنم که این موضوع برام پیش نیاد؟

سلام ببخشید میشه لطفا جواب سوال منو بدید ممنون میشم ازتون

استفاده کنید مشکلی نداره

1 Likes

خیلی ممنونم

1 Likes

سلام قبل از امپول و كلوميفن داري مصرف ميكرديد؟؟؟
منم تنبلي دارم بهم متفورمين داده!!

منم اووبوست ميخورم روزي يكي عصر ها
الان كه روزه ميگيرم شب ها ميخورم
همراه متفورمين

سلام من دوره هام بیست هفت روز هست اما الان در روز سیزدهم هنوز تاریخ و علائم تخمک گذاری را ندارم اگر اقدام کنم ممکن هست بچم دختر بشه؟

سلام عزیزم
با این ماشین حساب می تونید بازه تخمک گذاری تون رو پیدا کنید

https://farzand.net/ovulation-calculator

هر چی از روز تخمک گذاری دورتر اقدام کنید احتمال دختر شدن بیشتر میشه اما این روش صد در صد نیستا فقط احتمالش رو بیشتر میکنه

خانم حکیمی جان روز اول قاعدگی از روزی که لکه میبینیم حساب میشه یا وقتی کامل خونریزی داریم؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.