تنبلی تخمدان و بارداری؟

سلام خسته نباشید سوال داشتم
سه ماهه ازدواج کردم ، تنبلی تخمدان دارم و بعضی اوقات بعد از 35روز پرویود میشدم و اگر بعضی از ماه ها پریود نمیشدم وباید قرص پروژسترون استفاده میکردم تا پریود میشدم بعد از ازدواجم چهل روز پریود نشدم و آمپول پروژسترون زدم و چهار آبان پریود شدم نهم هم تموم شد و بلافاصله چهار بار نزدیکی داشتم الان 41روزه که پریود نشدم ولی حالت تهوع و خارش سینه و نفخ شکم دارم احتمال داره باردار باشم؟
میشه زود تر پاسخ بدید؟

عزیز دلم اول اینکه چون شما تنبلی تخمدان داری و قاعدگی های نامنظمی داشتی باید حتما آزمایش خون بدی تا معلوم بشه که بارداری یا نه، علائمی که می گی می تونه هم نشون بارداری باشه و هم نشون نزدیک بودن قاعدگی و هم نشونه تغییرات هورمونی ای که به خاطر تنبلی تخمدانت در بدنت اتفاق افتاده
پس از روی علائم مشخص نمی شه
اول آزمایش خون بده اگه باردار بودی که مبارکه اما اگه نبودی حتما چند تا کار انجام بده:
اول اینکه آزمایش هورمونی انجام بده تا مشخص بشه چه هورمون هایی از بدنت درگیر این ماجرا هستن و شاید لازم باشه دارو دریافت کنی
دوم اینکه اگه وزنت زیاده حتما شروع کن به رژیم گرفتن
اگه وزنت نرماله باید برنامه غذایی سالمی برای خودت درست کنی، فست فود، چیپس، پفک و … نخوری و کربوهیدرات رو تا حد ممکن کم مصرف کنی به جاش فیبر و پروتئین رو زیاد استفاده کنی
سوم اینکه اگه تصمیم داری بچه دار بشی باید زیر نظر پزشک باشی و داروهایی برای هم تنظیم قاعدگی و تخمک گذاری بهت بده
چهارم اینکه یکم حواست به خودت و بدنت باشه، سرسری نگیر مسائل رو، پس حتما این کارایی که گفتم رو انجام بده

ببخشید پر حرفی کردم

5 Likes

من سه روز از زمان قاعدگی تموم شده بود رفتم آزمایش خون دادم ولی منفی بود پنج بار تست زدم بازم منفی بود رفتم ماما گفت زود آزمایش دادی باید حداقل هفت روز بشه امروز هم بازم آزمایش دادم هنوز جوابشو نگرفتم ولی زیر شکمم یه حرکت هایی رو احساس میکنم و زیر شکمم هم کمی بزرگ شده، اصلا علاقه ای به پفک و… ندارم شاید سالی یه بار بخورم ، قبل از ازدواجم ب متخصص مراجعه کردم داروهای روی و ویتامین دی بهم داد ولی اصلا پریود نشدم نمیدونم خیلی اعصابم بخاطر مشکلم خورده

حنا جون من یه بار تجربه بارداری داشتم ولی برام سواله چرا تا وقتی اقدام نکردیم همه چی خوبه همینکه اقدام میکنیم پریودمون عقب میوفته؟ همش احساس میکنیم بارداریم یهو پریود میشیم

اگر هم بارداری باشی الان که این علائم رو نشون نمی ده
روی و ویتامین D برای تنظیم قاعدگی بی فایده ان
باید داروهای مناسب تنبلی تخمدان بگیرید

تا وقتی اقدام نکردید همه چیز خوبه چون استرسی ندارید ، اما وقتی اقدام می کنید کل طول ماه چشم تون به تقویمه که کی قراره پریود بشم همین استرس خیلی وقت ها باعث تاخیر در قاعدگی می شه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.