تغذیه کودک ۱۱ ساله

با سلام
دختر من ۱۱ سالشه قدش ۱۴۰ و وزنش ۲۷ کیلو
رشدش خیلی کمه لطفا درباره تغذیه اش بهم کمک کنید
چه نوع تغذیه ای داشته باشه تا رشدش طبیعی بشه

سلام عزیزم
اگر مسئله کمبود وزن در خانواده شما ارثی هست یعنی شما یا پدرش هم لاغر هستید مشکلی نداره، ولی اگر این کمبود وزن غیر طبیعی هست بهتره به متخصص تغذیه مراجعه کنید. سعی کنید از همه گروه های غذایی استفاده کنید، ورزش منظم انجام بده، از نظر روحی اگر شاد و با انگیزه باشه اشتهاش هم زیاد میشه. تفریح و سرگرمی داشته باشه، با هم سن و سالاش بازی کنه و …

1 Likes

سلام … مشکل اینجاست که کم غذاست … مشکل ارثی هم نداریم هر دو طرف وزن متوسط داریم … ممنون از راهنمایی تون

زیاد سخت نگیرید بهش، هر بچه ای یه جوره بعضیا پرخورن بعضیا کم غذا، اگر از نظر جسمی مشکلی نداره به زور بهش غذا ندید. اجازه بدید هر چی دوست داره هر چقدر میتونه بخوره. منم بچه بودم خیلی کم غذا بودم، مامانم منو میبرد دکتر میگفتن مشکلی نداره بذار راحت باشه. :blush:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.