تغذیه بارداری

سلام.بچه ها میگم که من تو هفته ۱۹هستم همش احساس میکنم اون چیزایی ک باید بخورم رو نمیخورم یکم راهنماییم کنین شما چیا میخورید .منم شروع کنم ب خوردن🙄

سلام عزیزم لطفا مقاله زیر رو مشاهده کنین
https://farzand.net/article/377377-healthy-diet-for-pregnancy

شما هر چیزی رو می تونید استفاده کنید اما به اندازه متعادل
فقط بهتره فست فود نخورید
بیشتر میوه و سبزیجات تازه میل کنید
مایعات زیاد بنوشید

ممنون.من غذا زیاد نمیخورم ولی میوه و…میخورم.الان اصلاهم مشخص نیس حاملم.شماهم تو هفته ۱۹ زیاد چاق نشدید؟

خب غذا هم باید بخورین دیگه، به خاطر همین چاق نشدین
من تازه ازدواج کردم هنوز نرفتم خونه خودم :grin:
البته زیر نظر پزشک باید وزن اضافه کنید تا دچار مشکل نشین خدایی نکرده

1 Likes

من تو هفته ۲۱ هستم تازه داره شکمم بزرگ میشه ولی تا حالا ۶ کیلو اضاف کردم اصلا هم معلوم نیست چون لاغرم .همه بهم میگن چرا اینقد شکمت کوچیکه حتما بچه ت ریزه .ولی دکترم راضیه

1 Likes

در دوران بارداری باید چه مواد غذایی را مصرف کرد؟
.
.
مصرف مواد غذایی مناسب و مغذی در دوران بارداری برای وزن گیری و رشد جنین بسیار مهم است. اما در این میان باید به سالم بودن مواد غذایی و تازگی آن اهمیت داد. زیرا هر ماده غذایی آنقدر مغذی نیست که نیاز جنین شما را تامین کند. به برخی از این مواد غذایی که باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد اشاره خواهیم کرد:

نان و غلات : به جرات می‌توانیم بگویم این گروه از مواد غذایی منبع اصلی تامین انرژی برای بدن شما هستند. این گروه از مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات و نشاسته است. نان و غلات بغیر از آن که منبع انرژی است بخشی از پروتئین، آهن و ویتامین‌های گروه B را برای بدن تامین می‌کند.
سبزیجات: یکی دیگر از مواد غذایی مهمی که باید در رژیم غذایی در دوران بارداری به آن توجه داشت سبزیجات است. زیرا سبزیجات منبع مهمی از ویتامین‌های A.B.C و اسیدفولیک و پتاسیم هستند. همچنین مصرف سبزیجات و غلات به همراه نان خود باعث جذب نشاسته می‌شود. که این امر باعث می‌شود در طول روز به میزان قابل توجهی قند خون شما تامین شود. سعی کنید سبزیجات را به صورت روزانه و تازه مصرف کنید.
میوه: مصرف میوه در طول دوران بارداری به مادر در تامین انواع ویتامین‌ها کمک می‌کند. شما می‌توانید میوه را به صورت خشک، کمپوت، آب میوه و یا سالاد میوه مصرف کنید. مصرف 3 تا 4 واحد میوه در طول روز برای زنان باردار مناسب است. برخی میوه‌ها که دارای ویتامین C هستند مانند پرتقال به جذب آهن موجود در مواد پروتئینی کمک می‌کنند.
لبنیات: مصرف مواد لبنی به دلیل داشتن ویتامین‌های A.B2 برای استحکام بخشین به دندان و استخوان بسیار ضروری و مهم است. اگر بدن شما به میزان کافی کلسیم داشته باشد مطمنن در دوران بارداری کمتر به مسمومیت دچار خواهید شد. اگر میزان کلسیم رسیده به جنین در طول دوران بارداری کم باشد، به اجبار جنین از کلسیم استخوانی مادر تغذیه می‌کند و مشکلاتی را برای مادر به وجود می‌آورد. متخصصان تغذیه مصرف روزانه 3 الی 4 واحد تغذیه از گروه لبنی را توصیه می‌کنند.
پروتئین و آهن: پروتئین در رشد جنین بسیار تاثیرگذار است. بخصوص در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری. گوشت، حبوبات، تخم مرغ، مرغ و ماهی منبع اصلی تامین پروتئین و آهن هستند. کمبود پروتئین ممکن است جنین را با اختلالات رشد و شکل گیری بافت‌های سلولی مواجه سازد. اگرچه مادران فقر آهن را با این میزان مصرف برای خود تامین نمی‌کنند اما مصرف این قبیل از مواد غذایی در کنار مکمل‌های آهن به آنها بسیار کمک خواهد کرد. ماهی سرشار از ویتامین اومگا3 است که برای تکمیل سیستم عصبی جنین بسیار مفید است.

سوالات مامایی خود را بپرسید:
021 - 70701050

| دانشنامه فرزند

1 Likes

من شکمم یه خورده اومده جلوولی وزنم کم شده آخه چرادلیلش چیه
@hakimi

شما چند هفته باردارین؟

1 Likes

من۲۱هفته

چند کیلو کم کردین؟

1 Likes

یکهفته اس که نرفتم وزنموبگیرم،ولی کلن۳کیلوکم کردم

یعنی از اول بارداری تا الان سه کیلو کم شده؟

بله عزیزم

وزن تون زیاد بوده قبل از بارداری؟

نه وزنم۶۷بودقدم ۱۶۵بود

تواین حدودبود

حالت تهوع داشتین؟

اوایل آره ولی حالانه یکماه کامل به خودم رسیدم دیدم بازیه کیلوکم شده

آنومالی دادین؟ جنین مشکلی نداشته؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.