تغذيه مادر

سلام
نوزاد من تقريبا ٢ماهه هست و اروز تولد تا الان روي بدنش دون دون هاي قرمز داره دكتر كه رفتم گفت ماهي كنجد گوشت اجيل لبنيات استفاده نكنم
(البته كودكم رفلاكس خفيف داره خداروشكر هنوز خطرناك نشده ولي هر بار بعد از شير خوردن بالا مياره)
ميخواستم بدونم اگه ماهي يا كنجد بخوام استفاده كنم براي كودكم خطرناكه؟اسيبي بهش وارد ميكنه؟
واقعا ماهي خطرناكه؟
چون بهداشت بهم گفت بخاطر ضعف بدني ك دارم بايد ماهي و لبنيات استفاده كنم
ميشه اطلاعات راجب خوردن اين مواد غذايي بهم بديد

عزیزم خواهرزاده من یه نوع حساسیت داره اگه اشتباه نکنم بهش میگن لاکتوزه
خواهرم لبنیات نباید بخوره تا یک سالگی بچه، اما کنجد و ماهی رو تاحالا نشنیده بودم
استفاده شیر و مشتقات شیر باعث میشه تو مدفوع بچه خون دیده بشه.
شایدم حساسیت بچه شما از این نوع باشه. با یه پزشک دیگه مشورت کنید

سلام عزیزم پیش متخصص بردین؟

بیشتر کارشناسان معتقدند که مواد مغذی اصلی ماهی، دو اسید چرب امگا۳ به نام DHA و EPA است که به سختی در غذاهای دیگر یافت می‌شود. ماهی‌ها همچنین حاوی سطوح پایینی از چربی‌های اشباع‌شده و سطوح بالایی از پروتئین، ویتامین D و دیگر مواد مغذی هستند که برای سلامت کودک بسیار مهم است و از آنجا که چربی‌های امگا۳ از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل می‌شود، بیشتر کارشناسان معتقدند که بهتر است زنان شیرده در طول هفته مقدار مشخصی ماهی بخورند. آنها توصیه می‌کنند که زنان باردار یا شیرده در هفته، ۲۲۵ تا ۳۴۰ گرم از انواع غذاهای دریایی حاوی سطوح پایین جیوه بخورند. گزینه‌های خوب انتخاب ماهی برای دوران شیردهی شامل ماهی‌های آب سرد یا ماهی‌های پرورشی مثل ماهی سالمون، قزل‌آلا، ماهی سفید و ماهی ساردین است.

باید اول ببینیم علت این دونه ها چیه. دکتر چیزی نگفتن؟

نه چيزي نگفتن فقط گفتن از اين مواد غذايي استفاده نكنم

عزیزم یه مدت استفاده نکنید ببینید اثری داره یا نه

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.