ترشح خون کم از سینه سمت راست

من چند روز پیش متوجه شدم ترشح یکی از سینه هام خونیه البته من همیشه ترشح از دوتا سینه هام داشتم که به دکتر گفتم گفت طبیعیه اما با دیدن ترشح خونی نگران شدم وبه ماما مراجعه کردم برام سونو نوشتوانجام دادم سونوگرافیست گفت هیچ چیز تو سینه هات دیده نمیشه دکترم ویتامین ای وسفیکسیم داد بخورم ولی نگرانم تو رو خدا اگه کسی خدایی نکرده تجربه ایی در این مورد داشته بیاد بگه که چکار کرده وچی بوده ممنون

1 Likes

عزیزم اگر سونوگرافی چیزی نشون نداده پس جای نگرانی نیست
شما باردارین؟

نه من الان سه ماهه لاپاراتومی شدم ولوله سمت راستم رو دراوردن بر اثر بارداری خارج از رحم یعنی شما میگید چیزی نیست؟پس این ترشح یکم خونی مال چیه البته الان قطع شده

از مهمترین انواع ترشحات پستان که از نظر ارزیابی سرطان اهمیت دارند، ترشحات خونی نوک پستان هستند. البته ترشحات خونی در اغلب موارد به علت بیماریهای خوش خیم پستان ایجاد می شوند، اما بیشتر از سایر انواع ترشحات با سرطان همراه هستند، به همین دلیل نیاز به بررسی دقیق دارند.

درصورتی که شما ترشحات قرمز رنگ یا صورتی رنگی را در خروجی مجاری پستانی مشاهده کردید، ابتدا باید مشخص شود که آیا ترشحات واقعاً خونی هستند یا خیر! سپس شرح حال و معاینه کامل بایستی انجام شود. ترشحات خونی که خودبخود خارج شوند، همراه با توده باشند، از یک پستان و یک مجرا خارج شوند، ارزیابی های دقیق تری را لازم دارند. که شامل ماموگرافی، MRT، یا بررسی آزمایشگاهی است. ولی حتی اگر همه این بررسی ها منفی بوده و ترشح خونی ادامه داشته باشد نیاز به برداشتن مجرای شیری دارای ترشح خونی می باشد.

ترشحات خونی یا خونابه ای در اواخر دوران بارداری و دوران شیردهی نیز ممکن است دیده شوند. علت چنین وضعیتی را افزایش عروق در بافت پستان در شرایط بارداری و اوایل شیردهی ذکر می کنند که معمولاً مدت کوتاهی پس از زایمان برطرف می شود. در این موارد اگر توده ای در پستان لمس نشود، احتیاج به هیچگونه اقدام تشخیصی و درمانی دیگری وجود ندارد.

من تمام این چیزا رو بارها خوندم یعنی امکانش هست که بی دلیل اینطور شده باشه؟یعنی بدون بیماری ترشح خونی میشه وجود داشته باشهپ

نمیدونم عزیزم، اما احتمال داره چیز خاصی هم نباشه
انجام آزمایش یا ماموگرافی لازمه تا بیشتر بررسی بشه

یعنی سونو کافی نیست؟

نه عزیزم کافی نیست

ممنون از شما ولی من 26 سالمه و سینه هام کوچیکن یعنی باز هم ماموگرافی لازمه؟اخه من شنیدم ماموگرافی از 40 به بالا انجام میشه؟

خواهش می کنم
عزیزم وقتی یه اتفاق غیر طبیعی می افته به نظرم باید انجام بشه
حالا بازم از پزشک تون بپرسید

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.