ترشح بارداری

سلام کسی میدونه ترشح در دوران بارداری چجوره وکی‌ شروع میشه؟

انواع مختلف ترشحات واژن وقتی شما باردارید
زمانی که باردار هستید، ترشحات در واژن افزایش می یابد قبل از نگران شدن بدانید که ترشحات جزیی از بارداری شما است و کاملا طبیعی است. در این مقاله به انواع این ترشحات در اوایل بارداری و سایر دوره های بارداری اشاره می شود:
1- ترشحات سفید رنگ واژن

 • ترشحات سفید رنگ واژن اولین نوع از ترشحات است که شما در اوایل بارداری می بینید.
 • این ترشحات بو ندارد و یا بوی خیلی ملایم شبیه بوی شیر دارد. حتی ممکن است شما این ترشحات را قبل از باردار شدن هم تجربه کرده باشید. اگر تجربه کرده اید این ترشحات چرکی بوده اند. تا زمانی که خارش و یا بوی بد را همراه با این ترشحات احساس نکرده اید، نگران نباشید.
 • تنها تفاوت این ترشحات در اوایل بارداری و قبل از باردار شدن در مقدار آن است. مقدار آن در اوایل بارداری بیشتر خواهد بود.
 • زمانی که شما باردار هستید بدن هورمون استروژن را بیشتر ترشح میکند که نتیجه آن افزایش جریان خون به ناحیه واژن است.
 • ترشحات سفید رنگ مخلوطی از مایعات است که از دهانه رحم، واژن و باکتری های ساکن در واژن ترشح میشود.
 • در اواخر بارداری این ترشحات سفید رنگ تغییر کرده و غلیظ تر میشود.
 • در اوایل بارداری، ترشحات دهانه رحم شما را پر میکند که باعث ایجاد سد دفاعی شده با گذشت بارداری کم کم دهانه رحم از این ماده خالی میشود و ممکن است این ماده را بصورت ترشحات سفید رنگ خارج کند. این ماده بیشتر شبیه سفیده تخم مرغ است و گاهی هم ممکن است حاوی چند نقطه خونی باشد.
 • در مراحل بعدی بارداری و نزدیک شدن به زمان زایمان، ترشحات شفاف تر و آبکی تر شده که ممکن است نشت مابع آمنیوتیک باشد و سیگنالی برای زایمان بشمار رود.
  2- ترشحات سبز رنگ واژن
 • رنگ سبز ترشحات در دوران بارداری معمولا نشانه عفونت است. زمانی که شما عفونت واژن دارید نوتروفیل ها، نوعی گلوبول سفید خون، بسیار فعال شده و برخی از آنها شروع به مردن می کنند و به تکه های کوچکتر تبدیل میشوند که دارای پیگمتنهای سبز رنگ هستند و دفع میشوند.
 • دلیل دیگر ترشحات سبز رنگ واژن داشتن زگیل تناسلی است. زگیل حاصل نوعی عفونت ویرسی مانند بیماری های مقاربتی است. اگر شما بوی بد و تند را همراه با ترشحات سبز رنگ دیدید می تواند نشانه تریکومونیازیس باشد که نوعی عفونت انگلی است.
 • دلیل دیگر این ترشحات سبز رنگ می تواند، سوزاک باشد.
  3- ترشحات صورتی رنگ واژن
  رنگ صورتی ترشحات ممکن است کاملا صورتی، صورتی تیره و یا صورتی روشن باشد. در دوران بارداری اغلب رنگ صورتی به خاطر مخلوط شدن خون با ترشحات سفید رنگ است. در اوایل بارداری مخصوصا روزها بعد از انجام لقاح معمولا اولین بار است که شما ترشحات صورتی رنگ را می بینید. این ترشحات بیشتر شبیه خونریزی لانه گزینی است.
 • در روزهای آخر بارداری نیز شما ممکن است که این ترشحات صورتی رنگ را ببینید. که این نشانه زمان زایمان است.
 • گاهی ترشحات صورتی رنگ نشان دهنده عفونت واژن است که اگر با خارش همراه بود حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • گاهی نیز ترشحات صورتی رنگ ممکن است نشاندهنده سقط جنین باشد.
 • دلیل دیگر ترشحات صورتی رنگ در بارداری، بارداری اکتوپیک است.
  4- ترشحات زرد رنگ در بارداری
  ترشحات زرد رنگ دوران بارداری نشاندهنده عفونت است. وقتی عفونت شدید تر میشود ترشحات ترکیب زرد و سبز میشود. این ترشحات زرد رنگ باکتری واژینوسیس است که همراه با خارش و تورم است.
  اکنون که حامله شدید و برای مدتی از شر پریود های هر ماهه خلاص شدید ، ترشحات واژن در دوران بارداری دست از سر شما بر نمی دارند!
  این ترشحات را لکوره می نامند. لکوره در واقع ترشحات سفید ، آبکی ، کم بو و یا بدون بو است . وجود این نوع ترشحات در دوران بارداری کاملا طبیعی است و هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آورد. حتی می توان این ترشحات را از علائم بارداری دانست. معمولا ترشحات در حدود هفته 13 و با ورود شما به سه ماهه دوم بارداری شروع شده و با افزایش سن بارداری و پایان حاملگی افزایش میابند.

علت افزایش ترشحات واژن در دوران بارداری
افزایش هورمون استروژن در دوران بارداری باعث افزایش جریان و فشار خود در ناحیه لگن شده و بر تراوشات لایه های مخاطی رحم و دستگاه تناسلی تاثیر می گذارد.

4 Likes

عالی وکامل بود .

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.