تخمک نابالغ

سلام دوستان
۱ سوال داشتم
من تنبلی تخمدان دارم و تقریبا ۹ ماهه که روزی ۳ تا متفورمین میخورم
من ۳ ماه بود که اقدام کردم برای بارداری
یعنی از فروردین ماه
اردیبهشت پریودم عقب افتاد
دوباره بعد پریودیم که اقدام کردم خرداد سر تایم خودم که سیکل ۲۸ روزه دارم پریود شدم
خرداد اقدام کردم باز تیرماه عقب انداختم
بخاطر همین رفتم دکتر,روز ۱۱ ام سیکلم بود سونو کرد گفت تو تخمدان راستت ۱ تخمک ۱۱ میلی متری هست اما کوچیکه و قدرت باروری نداره,بخوای باردار بشی باید تازه ۵ روز دیگه اقدتم کنی که بزرگتر بشه
سوال من همینجاست,مگه عمر تخمک ۲۴ ساعت نیست?
یعنی این تخمک ازاد شده تا ۵ روز تو بدن من میمونه تا بالغ بشه?
بهم قرص لتروزول داد,گفت باردار نشدی روز سوم پریودیت بمدت ۵ شب روزی ۲ تا بخور,روز ۱۲ تا ۱۴ ام سیکلت بیا برای معاینه

1 Likes

عزیزم اون سونویی که رفتی فولیکول شمارو اندازه گرفته…فولیکول تخمکی که هنوز آزاد نشده و طی این پنج روزی که پزشکت گفته میتونی سایزش رو بالاتر ببری… چون شما گفتی روز یازده رفتی سونو ولی تخمک چهارده یا پونزدهم سیکل معمولا آزاد میشه

پس ممکنه تو این ۵ روز سایزش بزرگتر بشه و امکان بارداری باشه?
امروز روز ۱۴ ام سیکلمه
من بخوام به گفته دکترم ۵ روز بعدش اقدام کنم میشه روز ۱۶ ام سیکل
امکان بارداری تا روز چندم هست?

اگه پزشکت گفته پس بعله این امکان هست… کلا بازه تخمک گذاری 10 روزس اما روز دقیق تخمک گذاری معمولا 14-15-16 سیکله… پس تو این چند امکان بارداری افزایش پیدا می کنه…

روزی س تا متفورمین میخوری چیزیت نمیشه
:open_mouth::open_mouth::open_mouth:

ممنون از راهنماییت عزیزم

نه خداروشکر مشکلی ندارم
حتی ماه های اول که شنا هم میرفتم وزنمم اومد پایین

خداروشکر که مشکلی نداشتی
اره من تو اینترنت خوندم گفت باعث میشه که وزن کم کنیم

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.