تحرک اسپرم

خانوم ها کسي ميدونه درصد نرمال تحرک اسپرم چقدر بايد باشه

نیازی به تعداد زیادی اسپرم نیست: در هر میلی لیتر مایع منی بین 300-0 میلیون سلول اسپرم وجود دارد. در صورتی که تعداد اسپرم بیش از 50 میلیون در میلی لیتر باشد، احتمال باردار شدن یکنواخت و برابر است. شانس پدر شدن یک فرد معمولی با تعداد معمولی اسپرم با فردی با تعداد زیاد اسپرم برابر است.

کمترین مقدار اسپرم چقدر می تواند باشد؟
افرادی که تعداد خیلی کمی اسپرم دارند نیز پدر می شوند، فقط زمان بیشتری طول می کشد. مطالعات نشان می دهد اسپرم زیر 20-15 میلیون در میلی لیتر احتمال بچه دار شدن را کمی کاهش می دهد. هنگامی که اسپرم زیر 10 میلیون در میلی لیتر باشد، احتمال بچه دار شدن خیلی کم است و توصیه می شود از روش های کمکی استفاده شود. هنگامی که اسپرم 3-1 میلیون در میلی لیتر باشد، باید از روش IUI استفاده شود. اسپرم زیر یک میلیون در میلی لیتر باید از لقاح مصنوعی استفاده شود؛ به طوری که یک سلول اسپرم سالم را به داخل تخمک تزریق می کنند. نطفه حاصل به داخل رحم انتقال داده می شود و پس از چند روز مراقبت، کاشت انجام شده و جنینی سالم رشد می کند.

ممنونم ازتون ببخشيد يه سوال ديگه داشتم من خونريزي هاي دوره پريودم سه يا چهار روز هست اين ممکنه تو زمان تخمک گذاري تاثير داشته باشه

نه این موضوع مهم نیست مهم طول دوره هاتونه
یعنی از روز شروع پریود تا روز شروع خونریزی در دوره بعدی

ببخشيد من 3ابان ماه قبل روز اول پريود بود و اين ماه هم 1اذر ميشه 28 روز ديگه درسته الان روز تخمک گذاري من ميشه 15 اين ماه به نظرتون درسته

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.