تجربیات شما از بیماری پلی کیستیک تخمدان

کسانی که پلی کیستیکن بیان اینجا ازتجربه تا درمان

سلام به همگی بچه ها من عضو جدیدم تقریبا از زمان دختربودنم هم پریودام نامنظم بود همیشه عقب میافتاد توی دوران نامزدی رفتم پیش ماما وسونوبرام نوشت درجواب سونو من پلی کیستیک بودم یا همون پی سی او درمراحل اول درمان به من ال دی یا اچ دی یا قرص پروژسترون میداد

بعداز ازدواج چون میدونستم مشکل دارم زود شروع به اقدام کردم وقرص تحریک تخمک گذاری کلومیفن تا سه دوره خوردم اما نتیجه نداد خلاصه بعد از چندماه آمپول تحریک تخمک گذاری بهم داد وروز پانزده سیکل رفتم سونو که دقیقا یادم نیست چندتافولیکول داشتم فکرکنم یکی دوتا که بعد بهم گفت آمپول آزادسازی تخمک بزنم و یک شب درمیون اقدام داشته باشم

یادمه ماه رمضون بود وخیلی برام سخت بود افطارمیکردیم بعد اقدام بعد نیم ساعت پاتوبزن بالا بعد ازمدتی هم برم حموم وغسل کنم سحری اماده کنم واین حرفا گذشت این مدت ومن منتظر جواب بودم ازمدت پری گذشت وپری نیومد منم چون میدونستم پری هام نامنظمه مطمعن به بارداری نبودم

1 Likes

خلاصه سرتونو درد نیارم یک هفته ازپری گذشت بی بی چک گرفتم منفی بود خیلی ناراحت بودم همش تاسف میخوردم که چراخدا دعاهام روتوی شب احیا برآورده نکرد دوهفته گذشت بازم بیبی زدم منفی بود به شوهرم هم گفته بودم اونم ناراحت بودازبارداری کلا مایوس بودم خلاصه رفتم آمپول پروژسترون دوتاخریدم ودادم مامانم بهم زد همیشه بعداز پنج روزاز تزریق آمپول پریودمیشدم

1 Likes

اما شش روزگذشت ومن پریودنشدم ته دلم روشن شده بود ازیه طرف هم ناراحت بودم که نکنه باردارموآمپول تزریق کردم اتفاق بدی پیش نیادبخاطر آمپول بی بی خریدم ورفتم خونه مادرم همونجاتست زدم درکمال تعجب دوتاخط پر رنگ روی بی بی ظاهرشد ازشدت خوشحالی نمیدونستم چیکارکنم به همسری زنگ زدموگفتم بعد رفتم مطب وبی بی رونشون دادم گفت مبارکه اما به کسی نگو تاقلب بچه تشکیل شه بعد که مطمعن شدی بگوبهشون آمپولی هم که زدی ضرری برای بچه نداره ودرمواردی برای جلوگیری ازسقط میدن تا سه ماهه سوم

فقط خداروشاکربودم وهستم …بله بچه ها خدا به من یه پسر ناز وجیگر داد انشالله قسمت همگی شما وکسانی که بچه میخان بشه الان پسرم پنج سالشه و من در پی درمان نازایی ثانویه هستم

1 Likes

اشتباهم این بود که بعدازپسرم بهطور جدی خودم روتحت درمان قرارندادم البته جلوگیری نداشتم اما باردارهم نشدم الان دوسالی میشه تحت نظر کلینیک نازایی هستم دوبار آی یوآی شدم پلی کیستیک شدیدبودم وبخاطرهمین به دارو زیادجواب نمیداد طبق نظر پزشکم بامنفی بودن آی یوآی دوم رفتم برای لاپاروسکوپی وهیستروسکوپی الان هم یکماه از عمل میگذره وتوسیکل آی یوآی هستم روز پنجممه امروز بچه هاحتمابرام مخصوص دعا کنید که اینبارهم مورد لطف خداقراربگیرم ویه فرشته ی کوچولو بهمون بده:kissing_heart::heart_eyes:

2 Likes

پریا خانم منم شرایطتم تقریبا مثل شماس مجرد که بودم یهو دلدرد گرفتم رفتم سونو گفتن کیست داری باید جراحی بشه .عمل کردمو بعدش که واسه کنترل میرفتم سونو میگفتن pco .پری هامم یه ماه نامنظم بود دارو میخوردم ۷ یا ۸ ماه مرتب میشد دوباره نا مرتب تا ازدواج کردم و یکسال جلوگیری کردم و بعدش رفتم مشاور بارداری سونو دادم هیچ مشکلی نبود حتی pco هم نبودم دکتر گفت بعد ۶ ماه باردار نشدی بیا منم نشدم بع ۶ ماه رفتم واسم کلومین داد شبی یکی تا ۵ شب اما باز خبری نبود تا دوباره این ماه بهم کلومیفن داد شبی دوتا روز ۱۴ رفتم سونو فولیکولم ۱۲ .۱۱.۹ بود البته من پریم ۳۲ روزس بعد گفته بود فولیکولای متعدد داری که دکتر گفت یعنی تنبلی تخمدان ولی اقدام کن نا امید نباش فعلا منتظرم ببینم این ماه چی میشه ۶ روز دیگه موعدمه

1 Likes

ولی وقتی میبینم که کسایی که این مشکلو دارن باردار شدن انگیزه و صبرم بیشتر میشه .از اولم همه چیزو سپردم به خدا

3 Likes

انشالله که خدا دوباره دامنتو سبز کنه و دلتو شاد

1 Likes

انشالله برای شماهم جواب میده ومثبت میشه عزیزم امیدت به خدا باشه

2 Likes

قربونت عشقم

1 Likes

انشالله .امیدوارم

بچه ها من قدم خوبه و وزنم هم طبیعیه اما یکبار به مدت یکماه پیاده روی کردم و خودم سروقت پریود شدم میگن که پیاده روی وکاهش وزن توی این بیماری خیلی مفیده

3 Likes

توصیه من به کسایی که پلی کیستیکن ومیخان مامان بشن اینه که برید تحت نظر پزشک متخصص باشید وزمان رو ازدست ندید من کلینیک نازایی بیمارستان اکبرابادی میرم

2 Likes

اینماه هم به من قرص کلومیفن داده از روز سوم تاهفتم روزی دوتا بخورم ویه آمپول گونال پن اف داده که روز هشت ونه تزریق کنم وروز یازده برم سونو تا ببینم چند تافولیکول دارم وسایزشون چیه

1 Likes

بچه ها شکر خدا شوهرمن همه چیزش سالم وعالی بود اما به شما میگم که ازهمون اول که خودتون تحت نظر قرارمیگیرید همسرتون هم آزمایشای لازمو بده که اگه مشکلی بود انشالله به زودی حل شه وبعد نخاید قصه اینکه کاش اونموقع شوهرم هم تحت نظر میبود رو بخورید

1 Likes

تنبلی تخمدان باعث میشه که تو فولیکولات به اندازه ی مورد نظر نرسن وتخمک آزاد نکنن به نظرمن توی اونروز خوب بوده کاش آمپولی چیزی بهت میداد که سایزشون بالاتربره وبالغ بشن بعد هم یه آمپول که تخمک ازشون آزادبشه

2 Likes

حالا تو یه شب درمیون نزدیکی داشته باش و یه ربع تانیم ساعت زیرباسن یه بالشت بذار اگه خدابخاد صددرصدمیگیره

2 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.