تبخال دهانی در بارداری

سلام .من هفته ۲۳ بارداریم لبم تبخال زده .خطری برای بچه نداره ؟

سلام عزیزم تبخال بار اول میزنی؟
تبخال دهانی ضرری نداره فقط باید مراقب باشی دست به لبت نزنی و بعد دستتو به ناحیه تناسلیت بزنی اونطوری تبخال تناسلی هم میگیری.وقتی میری دستشویی دقت کن قبلش دستتو بشویی.
البته به دکترت هم بگو

1 Likes

نه توی بارداری بار اولم هست ولی قبلا هم گاهی میزدم ولی خیلی کم .

نگران نباش فقط مراقب نکاتی که گفتم باش

سلام عزیزم
برای جنین خطری نداره اما اگر تبخال تناسلی داشته باشید ممکنه به جنین منتقل بشه یا براش مشکلاتی رو ایجاد کنه. باید مراقب باشید تا دچار تبخال تناسلی نشید

1 Likes

خانم حکیمی نیازی هست درمان خاصی رو براش انجام بدم یا بزارم خودش خشک بشه .به دکترم دسترسی ندارم .(تبخال من روی لبم هست و تناسلی نیست)

اگر مراجعه کنید بهتره عزیزم در صورت نیاز داروی مجاز در بارداری براتون تجویز می کنن

1 Likes

بهترین درمان برای رفع تب خال روزانه مقداری رب انار بزن زود خوب میشه

1 Likes

:thinking:تبخال در بارداری خطرناک است؟

:interrobang:من هفته پنجم بارداری هستم یه تبخال خیلی کوچک کنار بینی ام زده شنیدم خیلی خطرناک؟ آیا این صحت داره؟

:white_check_mark:پاسخ دکتر آزیتا محمدی نژاد، متخصص زنان و زایمان و نازایی:
خیر، دوست عزیز تبخال دهانی و بینی آسیب به حنین نمی رساند. نوع ویروس تبخال دهانی با تبخال تناسلی فرق می کند. در صورت زدن تبخال برای دریافت داروهای موضعی جهت درمان سریع مراجعه داشته باشید.

:thinking:تبخال در بارداری خطرناک است؟

:interrobang:من هفته پنجم بارداری هستم یه تبخال خیلی کوچک کنار بینی ام زده شنیدم خیلی خطرناک؟ آیا این صحت داره؟

:white_check_mark:پاسخ دکتر آزیتا محمدی نژاد، متخصص زنان و زایمان و نازایی:
خیر، دوست عزیز تبخال دهانی و بینی آسیب به حنین نمی رساند. نوع ویروس تبخال دهانی با تبخال تناسلی فرق می کند. در صورت زدن تبخال برای دریافت داروهای موضعی جهت درمان سریع مراجعه داشته باشید.

نه عزيزم خطر نداره منم چندبار زدم دكتر گفت چيزي نيست طبيعى ضرر نداره
يه قاشق رو بزار تو فريز بزار رو لبت چندسري انجام بده
من نمك و سير هم ميزنم زود خوب ميشه

دیگه داروی خاصی استفاده نکردید؟

نه عزيزم من چون زياد ميزنه طبيعي شده برام
ولي اگه بخواي يك كرم داره بايد از داروخانه بگيري

نه .منم مشکلی ندارم گزاشتم تا خشک بشه دیگه تقریبا داره خشک هم میشه .

اره خشك بشه زود خوب ميشه
من همون اول نمك ميزنم يكم ميسوزه ولي زود تر خوب ميكنه سر دو سه روز خوب ميشه

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.