بيماري زگيل تناسلي

سلام
كسي امشب ماه عسل ديد!!
راجب بيماري زگيل تناسلي بود اين بيماري فاجعه است

1 Likes

من استرس گرفتم
همش ميگم نكنه منم گرفته باشم!!!
اخه نوع خطرناكش اصلا علايمي نداره

عزیزم نگران نباشید اگر بهداشت فردی رو رعایت کنید و از کاندوم استفاده کنید در مقابل بیماری های آمیزشی ایمن میشید.

دوستان باید هر چند وقت یه بار حتی اگه مشکلی نداشته باشید توسط پزشک معاینه بشید پاپ اسمیر رو حتما به صورت دوره ای باید انجام بدید.

1 Likes

متاسفانه در كشور ما دانش جنسي به شدت پايينه . به خيال خودشون مسئولين ميخواند قبح قضيه ريخته نشه اما نميدونند همين سكوت و همين جهل اجتماع دردسر ساز ميشه و روزي گريبان نسل اينده را ميگيره.

1 Likes

بله دقیقا مشکل اینه که خانواده ها فکر می کنن اگه این موضوعات رو برای بچه هاشون توضیح بدن زشته یا با فرهنگ اسلامی نمی خونه در صورتی که آموزش این مسائل به بچه ها جز مهمی از تربیته

2 Likes

من يكسال پيش پاپسمير دادم
اما نميدونم ويروس Hpv هم بررسي شده يانه
تازه هم ازمايشات قبل بارداري دادم و اچ اي وي و هپاتيت بررسي شده
اما نميدونم اونم بررسي شده يا نه

بدجور استرس افتاده تو وجودم
اون خانم توي ماه عسل ميگفت خيييلي راحت ميگيريد
حتي از طريق استخر
من سه ماه قبل كلي ازمايش خون واسه قبل بارداري دادم ميدونم توش اچ اي وي و هپاتيت بود اما نميدونم hpv هم بود يا نه

من دقیقا متوجه اون بیماری نشدم گفت زگیل تناسلی همون hpv هست؟

1 Likes

ويروس hpv منجر ميشه به زگيل تناسلي. مثل ويروس hiv كه منجر به ايدز ميشه. البته گفت وقتي زگيل ميزنيد خيلي خوبه چون نوع خطرنكش بدون علامته

زیاد نگران استخر نباش احتمال انتقال از آب استخر کمتر از همه موارده. بیشتر با تماس مستقیم انتقال پیدا میکنه.

دوستان این مقالاتی که می فرستم رو بخونید:

https://mag.farzand.net/?p=55517

https://mag.farzand.net/?p=55521

مرسي خيلي مفيد بود
فقط يك سوال ديگه پاپسمير كه ميديم حتما بايد ذكر بشه كه بخاطر اين ويروس يا نه كلا پاپسمير هر ويروسس را مشخص ميكنه!!

پاپ اسمير در اصل 1 غربالگري هست براي تشخيص زود هنگام سرطان دهانه رحم. چون ويروس hpv به خودي خود مشكلي ندارد از انجايي كه منجر به سرطان هايي نظير سرطان دهانه رحم، مقعد، دهان و حلق ميشه اهميت پيدا ميكنه.

1 Likes

اگر ميخوايد از وجود اين ويروس يا وجود ويروس ايدز مطمئن بشيد بايد از خون بديد و به دكتر بگيد جهت تشخيص اين ويروس ميخوام ازمايش بدم. در خانه هاي بهداشت بصورت فوري و رايگان ازمايش hiv گرفته مي شود.

براي امادگي بارداري hiv دادم اما hpv ندادم

خب بخاطر اينكه hiv مهم تره و خود hiv تبديل به ايدز ميشه. اما hpv خوش خيلي دردسر ساز نيست ولي راه را براي سرطان گرفتن اسان ميكنه

1 Likes

چندسال پیش یه بار نمیدونم خود زگیل بود یا شبیه ش گرفتم و بعدش خوب شدم پاپ اسمیر هم دو بار تا حالا دادم مشکلی نبوده منکه حامله هم هستم استرس گرفتم هرچند تمام آزمایشارو غربالگری کامل دادم و خوب بوده

عزيزم مممكنه زگيل نبوده و تبخال تناسلي بوده و گاهيي با تب همراهه. اينكه بارداري مشكلي نداره فقط عزيزم اگر خداي ناكرده موقع زايمان بيماريت عود كنده و دوباره زگيل بزني بايد سزارين بشي.

اره یادم اومد تبخال تناسلی بوده …پس زگیل با تبخال فرق داره؟خیالم راحت شد

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.