بنظرتون با اين خواهرم چيکار کنم؟

سلام بچه ها بنظرتون چيکارکنم چند روزه فکرم مشغوله ک به مادرم بگم يانه ؟؟
من خواهر بزرگ خانواده ام يک خواهر دارم ک چهار سال از من کوچيک تره و 15 سالشه خانواده مذهبي هستيم چند وقت پيش ابجيم اهنگ هاي ديس لاو گوش ميکرد و فهميديم ک با کسي دوست شده و همه اينهاهم از تاثير دوستش ک دختر خاله مامانمه گرفته چون اون در ظاهر دختر مذهبي اما از کاراش خبر داريم اول دوستي ابجيم با دختر خاله من به مامانم گفتم ک عاقبت خوبي نداره اما گفت تو بدبيني و از اينجور حرفا
من اولين نفر بودم ک متوجه شدم ديس لاو گوش ميکنه و به مادرم گفتم اما مامانم اول با محبت سعي کرد خوبش کنه اما تو راه نيومد و همچنان ادامه ميداد ک گند دوست پسرش هم بالا اومد و بابام کلي دعواش کرد و سيم کارت ازش گرفت
حالا طفلي مامان و بابام فکر ميکنن ک ابجيم اون سيم کارتش از بين رفته و باکسي در ارتباط نيست اما من چند روز پيش ناخوداگاه تو نرم افزار گپ ديدم فعاليت داره و عکسهاي پروفايل خيلي بدي گذاشته و مامان و بابام از داشتن اينجور برنامه اي بيخبرن و فکر ميکنن دخترشون تو هيچ پيام رساني نيست و هيچ راه نفوذي نداره و اطلاع هم ندارن ک ابجيم حتي نت داره ولي از تاريخ هاي انلاين بودنش ميفهمم که نت داشته و اومده

7 Likes

حالا من موندم چيکارکنم که به مامانم بگم جلو شو بگيره يا نه ولش کنم
چون خانواده ام يکجوري برخورد کردن ک مثلا کارهاي ابجيم بهم مربوط نيست و خيلي بيفکرانه ميخوان ازم مسائل و مخفي کنم و اوندفعه ک من به مامانم گفتم کلي دعوا و اه نفرينم کرد و بازم سمت ابجيم و گرفت
ولي با همه اينا براي خانواده ام و خواهرم نگرانم چون از روي عکسهايي ک ميزااره مشخصه وارده رابطه خوبي نشده

2 Likes

خب گوش بده مگه چیه قرار میست چون شما گوش ممی دی و دوست نداری اونم دوست نداشته باشه

3 Likes

مسئله فقط گوش دادنش نيست مسئله مسيريه ک داره به اشتباه ميره و پايانش مشخص نيست

3 Likes

بچه ها لطفا اگه راه حلي ميدونيد بيايد بگيد و الکي نياين منو بازخواست کنيد ک چه عيبي داره و اينا
چون واقعا شرايط خانواده ها وزندگي ها باهم متفاوته

3 Likes

شاید اگه با چشمای خودشون ببینن باورشون بشه
اگه حرفاتو قبول ندارن بهتره ک بهشون نشون بدی
چون این کارا آخر عاقبت نداره
درسته ک میگن دخترارو نباید خیلی محدود کرد
ولی دختری ک مذهبی باشه و یهو به همچین راهی کشیده بشه جریانش فرق میکنه چون تا حالا از این چیزا براش اتفاق نیوفتاده … یجورایی دچار هیجان میشه
و داره وارد این فضا میشه بهتره بیشتر مراقبش باشین
آدما یهو یه کاری رو خیلی با هیجان و به شدت جلو میبرن و یهو به خودشون میان و میبینن تو یه موقعیت بدی هستن
همه چیز سره جایه خودش
چون خواهرتم تو سنه حساسیه بهتره باهاش منطقی حرف بزنین تا دعواش کنین
خودتم اگه تونسی بهش بگو
یا از چیزایی ک خودت تو دو رو اطرافت دیدی براش بگو
آگاهش کن
اگه به حرفات توجه نمیکنه به مامانت بگو باهاش حرف بزنه درباره اینجور روابط آگاهش کنه

4 Likes

واقعا همينطوره ماها که خانواده مذهبي هستيم اين اتفاق برامون خيلي بده و ميدونم راهش ناکجا اباده چون تاحالا نه اطرافمون ديدم نه تجربه شو شايد اگه خانواده ازادي بوديم اينقدر ضربه نميخورديم ک الان ابجيم ميفهمم داره ضربه ميخوره چون به چشم خودم ديدم ک خودکشي کرده از عشق مثلا

ولي متاسفانه ميدوني چيه ابجيم اصلا بهم توجه نميکنه از در محبت خيلي باهاش وارد شدم اما فقط بهم پوزخند ميزنه و مسخره ام ميکنه هيچ راهي نزاشته ک بخوام بهش توجه کنم
ومقصر اصلي خانواده ام هستن ک ازمن همه چيو پنهون ميخوان بکنن ولي من چون نگرانشم حواسم بهش هست و ميفهمم داره چيکار ميکنه

2 Likes

فقط از گفتنش ترسم اينه ک خانواده ام فکر کنند من دنبال حرف دراوردن از ابجيمم و خواهرمم ازم متنفر بشه مگرنه از همه چي سند و مدرک دارم
الان هم از روي عکسهاي پروفايلاش نگرانشم قشنگ مشخصه وارد رابطه عاطفي و جنسي شده

1 Likes

بنظر من اول برو به خودش بگو که فهمیدی تو گپ هستش وازاینترنت استفاده میکنه بعدشم سعی کن باهاش دوست بشی ودوستانه بهش مشاوره بدی و کمکش کنی اگه الان به پدرومادرت بگی ممکنه بیشتر لج کنه و باهات دشمنی کنه.پس با خودش صحبت کنی بهتره.

2 Likes

تو این سنا آدما بیشتر اشتباه میکنن
بهتره با پدر و مادرت حرف بزنی هر جوری شده حواسشون بهش باشه
برا همچین دختری ک مذهبی بوده این اتفاقا مثه یجور شوکیه ک بهش وارد میشه و بهش هیجان میده
تو این دوران دیگ به کسی نمیشه اعتماد کرد
اینجا جایی نیس ک همه یجور باشن
یسریا مذهبی هستن و یسری ا در رابطه با این چیزا محدودیتی ندارن
ولی کسی ک مذهبیه و یهو وارد همچین فضایی میشه
براش خطر زیادی داره

با پدر و مادرت صحبت کن سعی کن قانعشون کنی

1 Likes

عزیزم خب از راه غلط رفتین‌
نباید این کارو می کردین
با دعوا هیچ چیزی درست نشده هیچ‌جنگی هم تموم نشده
مشاور فقط مشاور می تونه کمکتون کنه
اگه باز هم به این محدودیتا ادامه بدین
دیگه روزی می رسه که بی مهابا جلو چشمتون این کارو می کنه
بهش بگین الان سن این کار نیست
نه این که بگین تو بدی
تو فلانی
تو آبرو می بری
اینحوری تأثیر عکس می ذاره

3 Likes

يعني به خودش بگم بنظرت جواب ميده
با اخلاقي ک اون داره فکر نکنم اصلا محلم بده

خانواده ام با اينکه خودکشي کرد باکسي دوست شد و خيلي کارهاي ديگه فقط يکبار دعواش کردن اونم نه درحد کتک و اينا
خيلي بهش ميرسن از لباس و نفريح بگير تا وسايل ديگه
الان مامانم چون ابجيم دوست داشت رفته براش عروس هلندي گرفته 500 ،600تومن خرج کرده ک فقط ابجيم سرش بند بشه

باهاش مهربون رفتار ميکنن ميگم ديگه حتي منو جلو بقيه خراب ميکنن ک پشت اونو بگيرن
ولي ابجي نامردم ميزاره تو کاسشون

2 Likes

یه چیز دیگم بگم عزیزم
هیچ نوجوونی بی دلیل به این راه نمیره
وقتی تنها باشه
همدم نداشته باشه
وقتی حس کنه حرف دلشو به هیچ کی نمی تونه بگه اینکارو می کنه
باهاش رفیق باش
چهار سال تفاوت که هیچی نیست
بهترین تفاوت سنی واسه خوهرا واسه رفیق بودنه
گرچه پدر مادرتونم باید باهاش صمیمی باشن
بازخواستش نکنن
که حرفا و کاراشو به خودشون بگه
نه دنبال محبت تو یه پسر
که درنهایت ازش سوئ استفاده کنه
پس از خودت شروع کن

3 Likes

الانم مامان طفليم فکر ميکنه ک دخترش سرش بنده

اما باور کن خودمونم مونديم چيکار کنيم باهاش
نه توهيني ميشه نه تحقيري هيچي

1 Likes

خانواده ام بين منو خواهرم فاصله ايجاد کردن با کارهاشون
منم خيلي تاحالا از غرورم گذشتم و با وجود بي احتراميش رفتم سمتش ک دوست بشم باهاش کنارش باشم ولي انگار ما براش کافي نيستيم و همش ميگه من دوستدارم خودم همه چيزو تجربه کنم

1 Likes

اره دقيقا حرفاتو قبول دارم
بنظرت به ابجيم بگم بهتره يا خانواده ام ؟

1 Likes

پس ولش کن
شما دخالت نکن
چون وقتی حرفت نه پیش خانوادت
نه خودش ارزش نداره
بذار تحربه کنه
ضربشم خودش و خانوادت ببینن
واسه کسی بمیر که واست تب کنه

6 Likes

اره بخدا نميدوني چقدر توهين و تحقير شدم هم از سمت اون هم بخاطره اون
از وقتي فهميدم هي ياد کارهاي بدي ک کرده ميوفته ياده توهين ها و بيخيال ميشم چون دفعه اخر اينقدر بهم توهين شد ک گفتم اگ مرد هم من ديگه کاري ندارم بهش
اما ازطرفي ام دلم براي مامانم ميسوزه ک اينقدر دلش خوشه و پول خرج ميکنه براش و فکر ميکنه بچش روبه راهه

1 Likes

سلام
به نظر من محدودش نکنید چون بدتر میشه
هیچ انسانی با با این روش شما درست نمیشه هر چند که این بچه کار اشتباهی نکرده.

4 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.